Skocz do zawartości

Czyszczenia alcantary - co polecacie?


Adamek

Rekomendowane odpowiedzi


  • 2 tygodnie później...

Mozesz spokojnie uzywac standardowych srodkow do czysczenia tapicerek jak napisal Kanar nie maja negatywnego wplywu na alcantare

Dokładnie tak jak Seba napisał.

Oby nie użyć mocnego koncentratu.

Gliptone posiada preparaty do alkantary, które są okay.

Tanim i delikatnym rozwiązaniem jest to:http://samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/221/diamondbrite-upholstery-cleaner-aerosol.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pany powrócę do tematu bo kolega z forum Espace ma problem z alcantarą.

Oddał samochód do prania i alcantara zrobiła się "sztywna". Prawdopodobnie ktoś dał d...py przy praniu i wg mnie albo użył jakiegoś świństwa do prania albo źle odciągnął i zostało pełno jakiegoś środka do prania w fotelu.

Co po dwóch latach proponujecie na zabezpieczenie i czyszczenie alcantary?

Prawdopodobnie fotele kwalifikują się ponownie do prania ale...jest u nas ktoś z Olsztyna oprócz Bling Factory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw dobrze wypłukać, tak aby cały proszek, bo pewnie on tam siedzi się idealnie wypłukał.

Potem rozwiązanie, wyczyścić wszystko gliptone GT15 lub innym dobrym środkiem.

Bardzo fajna jest pianka z Diamondbrite Upholstery Cleaner jest neutralna i na pewno nic nie popsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliście intensywnego płukania?

Ja tego nie robiłem tylko jakiś profesjonalista ;)

Ogólnie mało miałem styczności z alcantarą i bardziej poleciłem z czytania innych wątków żeby właśnie G15 kolega kupił i dobrze wypłukał to dziadostwo z foteli ;)

Pewnie użyto "profesjonalnej" chemii i są efekty... Jak kolega z Olsztyna to niech podleci, zobaczę co da się zrobić :)

Dałem adres waszej strony, może się zgłosi.

P.S. "Blingi" kiedy wasza strona startuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko! Strona startuje jak tylko ogarnę na tip-top sklep internetowy http://www.blingshop.pl, jest przy tym masę roboty, do tego zaczynają zjeżdżać klienci na wiosenne zabiegi i zaczyna brakować czasu :/ Ambitny plan był taki, żeby do końca miesiąca wszystko już hulało jak trzeba, jednak życie wszystko weryfikuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

no to robię dekop.

 

otóż zanabyłem drogą kupna fotele do swojego wozidła, czyli Recaro z elementami alcantary. nie ma co się oszukiwać, używany fotel to nie oryginalny fotel więc pewnie przepierdziany i takie tam. bardzo brudne nie sa, ale przed zamontowaniem chciałbym dokonać dwóch czynności:

 

zmechaciła się jedna powierzchnia (od wsiadania i wysiadania), chciałbym się tego pozbyć bez obszywania na nowo. 

chciałbym je wyprać, całe, jak już są na wierzchu to raczej nie problem. 

 

jako, że na własną rękę wyprałem w życiu generalnie nic to chciałbym zweryfikować to co wiem i przy okazji poprosić Was o poradę. pacjent: 

rec1.jpg

 

na środku jest siatex a po zewnątrz alcantara. do tej pory pranie (dywaniki) wykonywałem za pomocą apc i szczotki plus ekstrakcja. jednak teraz naczytałem się o tej całej alcantarze i trochę zgłupiałem. tu się niby da to ekstrakcją robić, tu piszą, że na mokro nie można. Panowie, co tu robić? dodam, że chciałbym wyprać całe fotele, środek i boczki. pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

sytuacja się nieco rozwinęła. otóż wczoraj ściągnąłem obicie z fotela (foteli obu tak naprawdę), żeby zrobić małą podmiankę. tak więc cały materiał mam ściągnięty z foteli. 

czytałem, że jest możliwe pranie tego w pralce. 30*C, ale nie wiem jakiej chemii uzyć. po bliższym przyjrzeniu okazało się, że materiał jest bardzo brudny, podniszczony (będzie to przeszyte oryginalnym materiałem z kanapy recaro). tyle ile się uda naprawić, tyle bedzie poprawione - resztę trzeba będzie po prostu wyprać i zakonserowować do przyszłego roku.

 

minetoo - spróbuję wyczyścić plecki tych foteli jak najlepiej tylko mogę, zeby zobaczyć faktyczny stan zniszczenia plastików. jeśli będzie tragedione to podjadę do Ciebie z tymi krzesłami w celach naprawczych ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 4 lata później...
Jakie są najlepsze metody prania podbitki dla początkujących? Czy ktoś może mi wskazać, jak utworzyć nowy temat na detailingclub.pl? Czy ktoś oglądał ostatni mecz bc lions o22qzw? Jakie są opinie na temat perfum FOEN? Jak farbowanie skór wpływa na lakier wykończeniowy? Czy ktoś używał UNIQUE Hestia - odżywki do kokpitu? Jak ręcznie skorygować piano black? Jakie jest dawkowanie Shiny Garage Lime APC? Jak pozbyć się szarości z gumowych dywaników? Czy warto malować tapicerkę skórzaną? Jak usunąć smołę z tkaniny fotela VW Polo? Jaki jest najlepszy odplamiacz do tapicerki? Jak działa ozonowanie w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu? Jak prać podsufitkę dla początkujących? Jak oczyścić mocno zabrudzone plastiki w Mitsubishi? Jakie środki polecacie do czyszczenia alcantary? Jak zaimpregnować tapicerkę materiałową? Czy zmywacz może spowodować odbarwienie? Jak czyścić i zabezpieczać Laurinlement? Jakie są niezastąpione środki do pielęgnacji wnętrza samochodu? Jakiego tonera używać w drukarce Kyocera m2235dn? Czy ktoś oglądał mecz Syracuse BC? Jakie są najlepsze cylindryczne reduktory z mocowaniem na wale? Jak pomóc w czyszczeniu samochodu po powodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...