Skocz do zawartości

Cleaner - jaki?


_Monika_

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

OK , ale Panowie lubie sobie pocleanerować i co byście polecili z czystych/nieoleistych cleanerów??

Ja Ci mogę polecić Carlack68 Nano Systematic Care. Co prawda nie jest to czysty cleaner bo on czyści/zabezpiecza. Bardzo go lubie i przeważnie stosuje pod sealanty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Chciałem spróbować mimo niechęci do środków megsa z dwoma jego pozycjami, chodzi o:

Meguiar's Ultimate Polish i Meguiar's Ultimate Compound .

Oba mają właściwości ścierne i mogą być traktowane jako cleanery przed woskie, który z nich jest "lepszy"?

Który poleciacia, a na pewno ktoś z nimi pracował.

Choć wyczytałem aby uzyskać lepszy efekt to po nałożeniu Megs UP dać Megs UC i dopiero wosk, choć czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Potrzebuję Waszej pomoc odnośnie wyboru cleanera. Do tej pory używałem Dodo Juice Lime Prime Lite, który niestety mi się skończył. Moim zdaniem jest to świetny cleaner, genialnie sprawdził się w swojej roli. Teraz zastanawiam się czy kupić go drugi raz czy wybrać jakiś inny i tym samym mam pytanie: który z poniższych cleanerów najlepiej nada się do rotacji?

-Dodo Juice Lime Prime

-Clearkote Vanilla Hand Glaze

-Auto Finesse Rejuvenate

-R222 Paintwork Cleanser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytałem ten i inne tematy i doszedłem do wniosku że spróbuje po polerce całego auta takiej kombinacji przed nałożeniem wosku - opinie/krytyka mile widziana.

Po całej polerce wiadomo przetarcie auta x2 IPA,

Ponowne mycie/suszenie auta,

Achilles Prep - jako cleaner (maszynowo lub ręcznie), (tutaj miałbyć jako cleaner Deep Crystal Cleaner Step 1 Megsa, ale to nie jest do końca clenaer jak Achilles),

Megs Ultimate Polish - jako czusta politura przed woskiem,

wosk Lusso Oro.

Ujdzie?

:geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie?

nie

Po całej polerce wiadomo przetarcie auta x2 IPA,

Ponowne mycie/suszenie auta,

Achilles Prep - jako cleaner (maszynowo lub ręcznie), (tutaj miałbyć jako cleaner Deep Crystal Cleaner Step 1 Megsa, ale to nie jest do końca clenaer jak Achilles),

wosk Lusso Oro.

tak ujdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Clearkote Vanilla Hand Glaze, ścieralność na poziomie czyszczącym nie ma obawy o lakier, jest bardzo wydajny, dobrze wypełnia (podobnie jak SRP), pracuje nim na maszynie i nie ma żadnego problemu, jak np z HDC który lubi przysychać. Warto go mieć w swojej kolekcji

DA czy rotacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankos, ja bym do tego podszedł inaczej...

Po pierwsze, Deep Crystal step 1 to czysty i niescierny cliner. Nie politura, glaze czy AIO jeno cliner.

Po drugie, po pelnej korekcie wymytej IPA kładłbym od razu wosk. Dlaczego? Dlatego, ze efekt z polozenia glaze na lakierze po korekcie bedzie stosunkowo mały albo zaden(w zaleznosci od koloru). No i moze miec negatywny wpływ na Lusso.

Takie moje zdanie - wcale nie twierdze, ze najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja silverline silverstorm.

O masz to DeepCrystal Step 1 to czysty cleaer jak DODO LPL? no toż własnie takiego szukam.

dzięki Xeper :u

czyli miast Achillesa po korekcie dam DC 1 Megsa i na to Lusso, bo po co mi scierny achilles jak już lakier będzie po korekcie ( trzymajcie kciuki btw. bo to będzie już tak na poważnie a nie tylko przetarcie ręcznie).

Wszystko już wiem. \:D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...