Skocz do zawartości

Sens dokupienia do rotacji polerki orbitalnej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zacząłem zastanawiać się nad zakupem maszyny DA. Przeczytałem kilka postów Tonego Soprano ( IMO genialny serial, przerabiałem go całego z 3 razy )

w których pisał że do nakładania wszelkiej maści claenerów i glaze'ów DA nadaje się lepiej.

Fakt, do pracowania rotacją trzeba trochę siły i w prawy a czasem po pełnej korekcie człowiek ma ochotę rotację wrzucić w kąt i cleanera/glaze'a nałożyć czymś łatwiejszym/mniej męczącym. I tutaj pojawia się dylemat czy dokupić maszynkę DA??

Mam jeszcze pytanie dlaczego lepiej pastę finishing kłaść DA?? Tak sobie kombinuję, że skoro chcemy zlikwidować ewentualne powstałe holo to wypadało by zastosować coś mocniejszego, czyli w tym przypadku rotację. Nie wiem czy dobrze kombinuję, jeśli nie to bardzo bym prosił o dokładne wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Posiadanie dwóch maszyn jak najbardziej ma sens. Jeśli się bawisz w detailing to ułatwi Ci to pracę.

Zacznijmy od polerowania:

Niektóre lakiery są tak niewdzięczne w obróbce, że niemożliwe jest uzyskanie najlepszego finiszu na rotacji, choćby chęci były ogromne. Mówię tu głównie o miękkich lakierach, do których trzeba podejść delikatnie. Tony zapewne przytoczy przykład, jak DA na jednym z jego aut pracowało się lepiej niż rotacją.

Jeśli chodzi o nakładanie różnych odżywek czy wosków to i tu sprawdza się DA, gdyż produkty te należy rozprowadzić delikatnie na lakierze a nie wcierać je w lakier. Rotacja nie posiada tak niskich obrotów, aby móc wykonać tą pracę bez nerwów.

DA jest banalnie łatwa w obsłudze w związku z czym, końcowe obrabianie lakieru jest prostsze. Pamiętajmy, że hologramy to bardzo płytkie rysy do których nie trzeba mocnego cięcia i ingerencji w powłokę. To etap, gdzie wydobywamy te procenty i nadajemy blasku.

Moim zdaniem:

Cutting, polishing, czasem cleaner - Rotacja;

Finishing, cleaner, waxing - DA.

Finishing nie zawsze będzie równał się cleanerowi. Bo o ile cleanerem usuniemy hologramy i przygotujemy lakier pod wosk, to przy finishingu i tak trzeba czymś odtłuścić powierzchnię. Dla przykładu: Scholl S40 i Menzerna Final Finish. Poziom cięcia obydwu minimalny, poziom nabłyszczania b. duży. Scholl jest zarazem cleanerem, więc powierzchnia będzie gotowa pod wosk, Menzerna FF natomiast jest bardzo tłusta i po niej trzeba jeszcze przygotować powierzchnię pod wosk.

Oczywiście, jeśli by generalizować, to rotacją da się zrobić wszystko. Ale są przypadki, gdzie DA okazuje się niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze mozesz dokupic, osobiscie nie jestem fanem DA i szkoda mi na nia czasu wole system Cyclo, ktory moim zdaniem daje duzo lepszy efekt niz Da oczywiscie biorac pod uwage pasty wykonczeniowe cleanery itp , aczkolwiek doskonale sprawuje sie np na nowych japonczykach z malymi uszkodzeniami wiec DA tez sobie poradzi a skor chcesz sie bawiec dalej w masaze to warto miec dwie maszyny tak na wrazie co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Seba, aż teraz poleciał...

Oczywiscie, ze mozesz dokupic, osobiscie nie jestem fanem DA i szkoda mi na nia czasu wole system Cyclo

A cyclo to w takim uprostrzeniu co to niby jest? Rotacja z dwoma krążkami?

I sam tym zdaniem

wole system Cyclo, ktory moim zdaniem daje duzo lepszy efekt niz Da oczywiscie biorac pod uwage pasty wykonczeniowe cleanery itp

wskazałeś, że do finishu używasz nie rotacji, tylko coś, co bardziej przypomina DA.

Sorki, że czasem jestem świnia, lubie być świnią i lubie być nazywany świnia, nie pytajcie dlaczego, ale czesto czytam między wierszami.

A między Twoimi jest ewidentnie napisane, iż używasz DA do nakładania finishu.

I tym o to zdaniem Amatorze Wielki wskazujesz, iż jest sens zakupu maszyny DA do polerki rotacyjnej.

BTW - Cyclo - to system oscylacyjny , gdzie nie tak jak w zwyczajnych maszynach jedna gąbka wykonuje ruchy oscylacyjne, lecz 2 gąbki ułożone w jednym rzędzie, prostopadle do uchwytu maszyny. - Prędkość jest mniejsza niż w DA, pady również są mniejsze. Niemniej jednak, sama w sobie również jest systemem DA (double action - rotacyjno oscylacyjnym).

A dlaczego DA się bardziej nadaje?

Tak jak napisał JJ., Prędkości w DA są gargantuicznie mniejsze niż w najwolniejszej w świecie rotacji.

Czyli wosk płynny nie zostanie bezczelnie wpolerowany w powierzchnię, lecz nałożony na nią.

Tak samo glaze i cleanery.

Sebba, oczywiście, jeżeli uważasz, iż cyclo to nie jest DA, to prosimy o obszerne wytłumaczenie działania tej maszyny. Z rysunkami technicznymi, filmikami włącznie, co by dokumentacja była pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, by było jasne, zanim Sebbulba nam tu wszystko opowie, to przeczytajcie opis ze strony CDS:

http://www.cds-autospa.pl/sklep/urzadze ... cyklo.html

O ile mnie wzrok nie myli, to jest tam napisane, o tam, zaraz pod fotką maszyny:

Maszyna polerska Cyklo

Profesjonalna, rotacyjno-orbitalna maszyna polerska z dwoma głowicami polerującymi.

Rotacyjno-orbitalna maszyna do polerowania Cyclo jest produkcji amerykańskiej,

Maszyna polerska Cyclo została wyposażona w podwójną głowicę pracującą w ruchu orbitalnym. Dzięki takiemu ruchowi na polerowanej powierzchnia nie powstają delikatne, lecz widoczne ryski (swirls), jak w przypadku stosowania urządzeń rotacyjnych.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pytania odnośnie sensu dokupienia DA do maszyny rotacyjnej, w celu wykonywania finishu, gdy guru forumowe używa właśnie maszyny DA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...