Skocz do zawartości

Jaka Myjka ciśnieniowa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Stoję przed wyborem nowej myjki ciśnieniowej , kusząca propozycją są myjki ciepło wodne

1. Propozycja to Kranzle c 13/180

Jako tańsza alternatywa zimno wodnej myjki np:

1. Kranzle 899 TS T

2. Kranzle Profi 160 TS T

Jakieś pomysłu sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja używam Makitę HW101, link do opisu tutaj:

viewtopic.php?f=18&t=507

Na szybko, co by nie powielać.

PLUSY:

+Waga

+Cena

+Aluminiowa pompa

+Wodoszczelny włącznik

+Regulowana dysza

+Głośność

MINUSY:

-2m wąż

-Problem z doborem końcówki jeśli chcemy zamontować pianownicę

-Myjka nie potrafi sama pobrać wody, podczas doprowadzania woda musi mieć ciśnienie.

Podsumowując, w zasadzie jestem zadowolony.

No ale do myjek w pierwszym poście ma się nijak, nie ta liga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam myjki Lavor w lidlu była i polecali to wziąłem rok temu, modelu to kompletnie nie znam bodajże napisane na pudełku 2400 czy 2600w nie kojarzę teraz dokładnie.

Zalety:

- dobre ciśnienie

- długi wąż przy pistolecie ok. 8-10m

- bęben na wąż

- kółka to przeciągania

- aluminiowa pompa

- zbiorniczek do pobierania chemii

Wady:

- ciężka 23kg :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie 4 lat używam Makity HW 130

Dołączona grafika

Używana nie tylko do mycia samochodów, ale też do prac przy domu.

Jak do tej pory zero problemów. Fajna regulowana dysza.

W komplecie jest pianownica - szału nie robi albo ja nie trafiłem jeszcze

na pianę dającą "śmietankę".

Długi wąż na bębnie to wygoda :u

Dane techniczne:

Charakterystyka produktu:

* Pompa trójstopniowa z tłokiem osiowym, sterowana tarczą sterującą

* Rolki transportowe dla łatwiejszego przemieszczania

* Solidny silnik asynchroniczny

* Zintegrowany uchwyt na wyposażenie

* Filtr wodny, zabezpieczający przed uszkodzeniem pompy przez zanieczyszczenia

* Głowica natryskowa umożliwiająca zmienny natrysk od strumienia wiązkowego do wielkopowierzchniowego

* Wyposażona w dyszę Turbo-Rotopower i obrotową szczotkę

* Wąż ciśnieniowy może w czasie pracy pozostawać na bębnie

Dane techniczne:

* Pobór mocy: 2100W

* Ciśnienie max.: 140 bar

* Przepływ wody: 480 l/h

* Max. temperatura na dopływie: 50 st. C

* Ciężar: 17kg

Wyposażenie standardowe:

* Wąż wysokociśnieniowy 7,5 m

* Lanca

* Pistolet

* Dysza (zmienna)

* Dysza turbo

* Nasadka do mycia z dyszą

* Szczotka obrotowa

* 1 l uniwersalnego środka do mycia

* Zestaw szybkozłączny 3/4`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie uzywam Karchera K 7,91 MD z którego jestem bardzo zadowolony (mam go już3 rok).

Na plus mogę zaliczyć przede wszsytkim

-wydajność tj. 160 bar przy 570 l/h

-mosiężna pompa

-wąż o dł. 12m

-łatwość transportu

-dostępność akcesoriów

-serwis (narazie nie miałem żadnych problemów)

-dwie lance i sztoka w zestawie

Na minus

-brak podgrzewania wody

-brak zwijaka na wąż

a tu link do strony produktu:

http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Dla_domu_i_ogrodu/Urzdzenia_wysokociSnieniowe/Klasa_premium/13988000.htm

W planach zakup myjki profesjonalnej z serii compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lavor STM 160 zakupiony i przetestowany. Kupiłem w Mrówce za 6 stówek,tak wiec cena dobra.

Pierwsze wrażenia: jakość wykonania jak na włoskiego chińczyka całkiem niezła tylko kola mogły by się kręcić ,po prostu muszą się rozruszać . Bęben na wąż jest ale nie da się nawinąć na niego węża bo według instrukcji należy węża przeprowadzić przez otwór w bocznej ścianie bębna w jego osi ,ale nie da się tego zrobić. W ogóle coś tak jakoś to wszystko do siebie nie pasi,jakby od innego modelu. Wąż ciśnieniowy 8m -bardzo wygodnie się myje ale jest sztywny i za każdym razem trzeba tańcować żeby go rozprostować. No i rzecz która doprowadziła mnie do szewskiej pasji. Wąż w pistolecie jest mocowany na szybkozłączkę. Ale co z tego skoro teraz za cholerę nie mogę wyjąć końcówki węża z pistoletu!.

Acha -brakuje nawet nakrętki z króćcem szybkozłączki do węża doprowadzającego wodę. To już skandaliczna oszczędność!

O reszcie gratów nie wspominam bo i tak nie będę używał.

I to co najważniejsze-parametry. Daje ostro ,wszelkie minusy jestem w stanie przeboleć. W planie mam zakupić giętkiego węża 10m i pistolet z lanca i nie regulowaną mosiężną końcówką. Taka jak na myjniach. Myślę ze efektywność jeszcze się poprawi. No i P.A.

Jeśli miałbym krótko podsumować. Pachnie marketem. 6 stówek to już absolutna granica. Gdybym zapłacił za nią więcej to bym się wkurzył. Ciekaw jestem jakby wypadło porównanie do K5.55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myjek mam dość tych eihelów makit i teraz mi padła polska myjka Oleo-Mac, jak nie wąż to lanca,pompa itd. Wszystkie mocno katowane :f , no nic przyszedł czas na zakup Karchera z seri HD ;)

Tez mielismy HD ale p przeniesienu do nowej siedziby wybor padla na Nilfiska i po zakupie Kerchera nie tkne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie jest "załóż i działa"

No toś mnie zaskoczył,bo myślałem ze to właśnie tak działa...

A jakieś zdjęcia tych minusów o których mówisz? W ogóle zdjęcia produktu, bo te w ofertach są nijakie.

Zrobię coś w tygodniu bo będę coś mył na pewno ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanar wycofał z sklepu myjki kranzle podobno problemy z serwisem , ale bardzo rzadko się psują !

Kiedys mialem KEW to byl sprzet co dawal rowno odkupilem jak mial z 6 lat potem ciuralem dziada kolejne 5, szedl na sile i rope tej drugiej pozniej ciagnal jak JELCZ :lol: ale bylem zadowolony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanar wycofał z sklepu myjki kranzle podobno problemy z serwisem , ale bardzo rzadko się psują !

Kiedys mialem KEW to byl sprzet co dawal rowno odkupilem jak mial z 6 lat potem ciuralem dziada kolejne 5, szedl na sile i rope tej drugiej pozniej ciagnal jak JELCZ :lol: ale bylem zadowolony :)

Ale Seba kiedyś to nawet shimano było super, a teraz to jest szajs shimano i nawet wędki nie ma sensu kupować X(

i zapomniałem o OSTECHU kanara ziomki oni to produkują myjki do mycia kombajnów :lol:

http://www.blog.ostech.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanar wycofał z sklepu myjki kranzle podobno problemy z serwisem , ale bardzo rzadko się psują !

Kiedys mialem KEW to byl sprzet co dawal rowno odkupilem jak mial z 6 lat potem ciuralem dziada kolejne 5, szedl na sile i rope tej drugiej pozniej ciagnal jak JELCZ :lol: ale bylem zadowolony :)

Ale Seba kiedyś to nawet shimano było super, a teraz to jest szajs shimano i nawet wędki nie ma sensu kupować X(

]

Ta kiedys to byly kobiety :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...