Skocz do zawartości

Tornador Gun


Rekomendowane odpowiedzi


Ja mam i dużo korzystałem, bardzo przydatna zabawka aczkolwiek nie jest niezbędna. Jedyny warunek trzeba mieć kompresor, który bez problemu cały czas podaje ciśnienie min. 8 bar. Można też zainwestować w ulepszoną czarną wersję urządzenia, ponoć działa przy niższych ciśnieniach, ale kosztuje dwa albo i więcej raza tyle.

Mam też pianowy i jeśli chodzi o pranie foteli również całkiem dobrze się sprawdzał :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jest tornador, bo działa jak tornado :u Ta biała teflonowa końcówka wymusza na wężyku z obciążnikami w środku ruch po jej obwodzie, brud jest rozbijany na cząsteczki, podbijany i efekt trąby powietrznej sprawia, że zostaje zassany do wewnątrz białej końcówki. Dlatego tak istotne jest stałe dość duże ciśnienie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje testować i bawić się tym sprzętem i nie zrobił na mnie większego wrażenia. Moim zdaniem sprawdza się przy delikatnych plamach ,w miejscach trudno dostępnych i czyszczeniu punktowym. Czyszczeniem wnętrz zajmuje się od paru ładnych lat i tradycyjnego sposobu czyszczenia ta zabawka nie przebije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tamten służy tylko do ubijania piany. Co do sensu to każdy ma inne upodobania i jak ktoś ma ochotę to czemu miałby sobie nie kupić ;) Można go fajnie wykorzystać przy praniu foteli, piana ładnie czyści i po odessaniu fotel jest suchy szybciej niż po praniu odkurzaczem parowym. W tym przypadku bardziej opłaca się wydać 500 zł na Tornadora niż 13 000 zł na odkurzacz pianowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to prawda :) a testowałeś go jako planownicy do mycia auta z zewnątrz ?

Testowałem, pokrycie samochodu pianą trwa dłużej niż w przypadku pianownicy do myjki ciśnieniowej niż standardowej pod kompresor, ale można to zrobić. Najfajniej działało po myciu wstępnym, piana z szamponu i ShMitt całkiem dobrze dawały radę. Znalazłem filmik na youtube jak bawią się nim amerykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest tylko jedna oryginalna i nazywa się Car Tool. Tak w ramach ciekawostki napiszę tylko, że oryginalna, pierwszą glinkę (Clay Magic) jak i Tornador Guna wymyślił ten sam człowiek. Łebski amerykanin, żyje sobie teraz z dwóch wynalazków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...