Skocz do zawartości

Wyposażenie studia detailingu bądź garażu dobrego amatora :)


Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak obiecałem wrzucam fotkę części garażu, mimo że nie wygląda to jest na tyle duży że wjedzie duży van i będzie można dookoła pracować. Garaż może nie jest w super stanie ale jak wczesniej wspominałem czeka go generalny remont oraz ocieplenie znikną też koła, wsyzstkie te graty trafią do 3 garażu oddzielonego drzwiami, tak więc będzie tu czysto i schludnie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odrazu dodam że jeżeli chodzi i odkurzacze i myjkę to w grę wchodzi raczej Karcher z tego względu iż nie mam tu problemów z serwisowaniem. zastanawiałem się nad tym modelem :

http://www.karcher.pl/pl/Produkty/Profe ... 746210.htm

Pozdro, piszczcie co o tym sądzicie B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amatorskiego użytku (powiedzmy raz, dwa razy na tydzień) wystarczyłaby najzwyklejsza myjka niskobudżetowa o mocy do 130 barów, bez funkcji podgrzewania wody i innych wodotrysków ;)

Jeśli chodzi o odkurzacze to kanar jest w tym specem i zapewne poleci Sabrinę Santoemmę ale ja mam Numatic George'a i bardzo go sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do amatorskiego użytku (powiedzmy raz, dwa razy na tydzień) wystarczyłaby najzwyklejsza myjka niskobudżetowa o mocy do 130 barów, bez funkcji podgrzewania wody i innych wodotrysków ;)

Jeśli chodzi o odkurzacze to kanar jest w tym specem i zapewne poleci Sabrinę Santoemmę ale ja mam Numatic George'a i bardzo go sobie chwalę.

Fajne są małe myjki kranzle, monza kupić używki w granicach 1000-1200 pln, mam przyjemność używać takiej od jakiegoś czasu i polecam.

Co do odkurzaczy to wszytko zależy od budżetu myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nowe sprzęty i tak żeby na podkarpaciu był serwis. Dzisiaj czytałem o myjce Karcher HD 10/25-4 SX Plus, nie ma ona co prawda podrzewania wody, tylko zastanawiam się czy faktycznie będę z niego korzystać. Co do odkurzacza to powiedzmy że jeżeli będzie do urządzenie 2 w 1 to tak do 6-7 tysi. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa odkurzacz kup tanszy a lepsza myjke, auto myjesz częściej niż pierzesz itp. W karchera bym sie nie ładował osobiście bo nie jestem zwolennikiem ale jak masz blisko serwis i ci odpowiada to bierz. Ciepłowodna myjka świetna rzecz, pianujesz auto i zmywasz ciepla woda i jest swietnie przygotowane pod mycie rekawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie na własne potrzeby, ale w przyszłości nie wiadomom na początku napisałem jaką kwotę chcę przeznaczyć na ogół, czasami nie trzeba mieć działalności by coś na tym zarabiać, a skoro mam pewną kwotę to i chciałbym kupić takie produkty które będą dobre nie tylko na teraz ale może i w przyszłości.

Narazie skłaniam się ku myjce Karcher HD 10/25-4 SX Plus, odkurzaczowi Numatic CTD 570-2, jeszcze w grę wchodzą 2 polerki, oswietlenie i ewentualne gadżety jak plakaty z laskami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz Seba, bo masz wypasioną myjkę Karchera, jakiego cisnienia używasz i czy podgrzewasz wodę do mycia (potrzebny jest jakiś komin do tego urządzenia)??

edit:

Jacek dawaj adres będę przyjeżdżał na odkurzanie i mycie 8-}

Marcin Masz do mnie prawie 100km, nie wiem czy chciałoby Ci sie przyjechać na odkurzanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek dawaj adres będę przyjeżdżał na odkurzanie i mycie 8-}

Marcin Masz do mnie prawie 100km, nie wiem czy chciałoby Ci sie przyjechać na odkurzanie ;)

A co to jest 100km. Jeździłem po 1200km na grilla i było dobrze :mrgreen:

Jacek jak dla mnie to bym kupił w miare dobrego karchera/nilfisk i by było dobrze. Nad myciem nie będziesz spędzał za dużo czasu, nawet zwykły wąż z bieżącą wodą by Ci wystraczył, no może oprócz nadkoli. Bardziej bym zainwestował w wyposażenie (polerki, kosmetyki, oświetlenie, mienik lakierniu) niż ładować pare tysięcy w myjkę. Pomyśl nad tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre mycie to podstawa, dobra myjka jest niezbędna, Mi czasem schodzi i 2-3 godziny w 2 osoby na porządne przygotowanie auta, mycie łącznie z nadkolami, zdejmowaniem felg, wnękami silnikiem itp itd. I tu dobra myjka jest bardzo pomocna.

Do myjki ciełowodnej potrzebny jest komin jak jest ogrzewacz spalinowy, jak jest elektryczny to komin nie potrzebny ;)

Odnośnie parametrów, ciśnienie większe jak 150 bar potrzebne nie jest, aby przepływ wody był jak najwyższy, ale też i pamiętać trzeba, że myjka musi mieć podaną wodę żeby ten przepływ osiągnąć.

Zrób tak, weź wiadro lej do niego wodę przez minutę z kranu z którego będzie podpięta a potem zmierz ile litrów się minutę wlało. I do tego parametru dobierz myjkę. Jak będzie powiedzmy teoretycznie 10 litrów na minutę w wiadrze to szukaj myjki o takich parametrach bo bez sensu będzie kupować myjkę z przepływem 15 litrów jak jej tyle nie zapoda instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze gadasz, sprawdze jak to wygląda z tym wiadrem i 1 minutą.

Powiedz mi jak możesz czy znasz myjki z podgrzewaniem wody na prąd?

Co sądzisz o odkurzaczu Numatic CTD 570-2?

Jakie maszyny polerskie polecasz?

Gdzie kupić małe pady polerskie (nie mogę znaleść)?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy Jacku, fajnie, że masz ambicję, ale trochę od tyłu się za to zabierasz. Na początek poczytaj. Nie powiem Ci konkretnie o czym, poczytaj o wszystkim. Od tego gdzie można kupić małe pady (linki do sklepów są podane w dziale 'Sprzedam komercyjnie') a skończywszy na tym jaka maszyna polerska byłaby najlepsza. To nie ma tak hop siup, za kasę nie kupisz wiedzy i umiejętności. Dobry sprzęt tego nie zrekompensuje. Myślę, że na stadium na jakim się znajdujesz nie poczujesz różnicy w pracy maszyną za 3 tysiące i maszyną za 1 tysiąc. Chyba, że chodzi o poczucie spełnienia bo ma się drogie sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie jest po to by prawić morał, choć i to sobie cenie, ale chodzi mi o tak jak wykorzystać 15000zł na dobry sprzęt typu myjka, odkurzać ekstrakcyjny, polerki, miernik grubości lakieru. Jeżeli nie wykorzystam tego prezentu to poprostu przepadnie :(

edit:

Co do poadów to u Kanara najmniejsze znalazłem 10cm Sonusa, w klakierniku są mniejsze z 3m ale większość to waflowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...