Skocz do zawartości

Ogrzanie nieogrzewanego garażu


Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ogrzewa 100m na pół gwizdka i jest za ciepło

No to ma pewnie 50 kW :u

Przerabialem wszystko w temtym roku...ogrzewanie podlogowe

U nas lubi byc -20 i trzymać długo nie wyda.

Ja mam prymitywny ale się sprawdza

Ogrzewam 190 m3

Nagrzewnica Master 30 kW(koszt 800zł,zajmuje 1m2)

Paliwo czysty propan(2 sprzężone butle aby nie marzło mozna 1 butle 30 kg dowożą w cenie wymiana 2 min)Zdarza się żadko,że troszke śmierdzi.

Koszty godz ciagłej pracy 6 zł srednio 15min/godz czyli 1.50 godz Jak jest poniżej -10st to chodzi cały czas nie ma rady

Temp w pomieszczenie od 10 do 20 st.hala słabo ocieplona

Bezawaryjne

Obsługa trochę upierdliwa wył/wł wymiana butli

Zalety dodatkowe suszenie MF,siebie :lol:

Sredni koszt grzanie od pażdziernika do kwietnia 280 zl/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę

Butle z żółtymi czubkami z gaspolu

A czy on czysty to nie wiem ale bardziej kaloryczny i nie śmierdzi i nie marznie

Muszę Cię rozczarować, to zwykły propan-butan ale z innym systemem wylewkowym...butle dostosowane do pracy w poziomie jako autogaz do sztaplarek.

Czysty propan jest zbyt kaloryczny by go użyć w czymkolwiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja aż tak nie wnikam mam porównanie do propan-butan i ten propan-butan sprzedawany jako propan jest lepszy.Wypala się do końca a w zwykłej butli zostawało ok 2 kg i musiało iść do śmieci.Czymś trzeba grzać i stąd moje pytania.Jest jakieś porownanie po paru postach.

Ja juz teraz jestem poinformowany i zaraz zapier...e chłopu co sprzedaje niech daje znizkę :lol: bo sprzedają jako propan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: http://allegro.pl/nagrzewnica-elektrycz ... 92793.html a coś takiego? Mam nie za duży garaż, i raz po raz coś tam pogrzebać zimą w cieple. Da rade? Za ile to prądu może zużyć, powiedzmy używane 4-5h w tygodniu? Laik jestem z tematu zużycia prądu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupiłem sobie taki

http://www.artbud.pl/userdata/gfx/94918b37b9980861b6c4ae76a15f53a8.jpg

bede grzoł wunglem :lol:

Efekty zdam w przyszłym tygodniu.

Porada z czasów młodości: piecyk przykryj beczką 200l lub trochę mniejszą dnem do góry, w ściance przy dnie wytnij otwory na całym obwodzie lub w połowie jak Ci pasuje,na dole po przeciwnej stronie drzwiczek wytnij otwór(w beczce) ok fi 150mm, do tego otworu dopasuj krótką rurę z wentylatorem tunelowym(duży warsztat) lub osiowym(mały) oczywiście tak żeby dmuchał w kierunku piecyka =))

Efekt jest taki że przy małym zużyciu węgla w warsztacie latasz na podkoszulku :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...