Skocz do zawartości

Ogrzanie nieogrzewanego garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Jacku nie wiem czy słyszałeś o piecyku ZIBRO na specjalna ropę, jak posiadam taki piecyk w domu

i ogrzewam sobie mieszkanie takim piecykiem, koszt miesieczny wynosi mnie 134zł za 20l ropy zibro

natomiast koszt piecyka 1000zł naprawdę fajna sprawa. tu jest oferta z allegro

http://allegro.pl/piecyk-naftowy-zibro- ... 44840.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z nazwy bo niestety w danych nie ma mocy tego urządzenia ale chyba ma 4,6 kw wiec moim zdaniem troszkę bym z dystansem podchodził do tych parametrów i ta moc wydaje mi sie ze może być za mała;te m2 są podawane dla wysokości 2.5m a myślę ze masz tam na pewno więcej.a zapotrzebowanie takiego garażu na ciepło będzie wynosiło około 5.5kw przyjmując średnio 100 w na m2 :-) i druga sprawa czy ta mała dmuchawa w środku da rade rozprowadzić ciepło po całym garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wentylacja będzie bo inaczej w zimie pływał bym w nim. Narazie co do wentylacji mam rozwiazany temat w następujący sposób. Będą dwa wiatraki w ścianie, jedne który będzie zasysał powietrzez zewnątrz i wstępnie podgrzewał, a drugi będzie przy suficie i wyciągał wilgotne powietrze. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie będzie to konieczne ze względu na wielkość pomieszczenia, chyba że znajdziesz mi nagrzewnice która będzie wygladała jak szafka czy piecyk gazowy, a nie jak pozioma rura ze zbiornikiem na paliwo od spodu w rozsądnej cenie do 3500zł, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie cała hala produkcyjna ogrzewana jest za pomocą promienników:

Dołączona grafika

fakt że prądu żrą, ale jest to bardzo skuteczny sposób na szybkie dogrzanie pomieszczenia. Dodatkowo zamontowana jest pełna automatyka z termometrem oraz możliwością sterowania siłą grzania, co zdecydowanie zwiększyło żywotność żarników, zmniejszyło problem grzejących się przewodów, przy małych zabezpieczeniach (korkach) pozwala na ciągłą pracę bez ich "wyrzucania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupie rozwiązanie, u mnie natomiast stanęło na przekopaniu się pomiędzy domem i garażem, a nastepnię poprowadzenie jakies 2 m pod ziemią rurek z wodą ocieplonych podówjną pianką wsadzonych w plastikową rurę i uszczelnionych pianką do okien. Taki zestaw wychodzi pod fundamentem prosto do garażu, a w nim samym zamontowany jest sporawy kaloryfer.

Rachunek za gaz trochę większy niż normalnie, ale całościowo zestaw daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie o tym mówie, prominniki zainstalowalismy czasowo w hali produkcyjnej- efekt za 2 miesiace polowa ludzi na L4, przy stanowisku pracy +18 dwa kroki dalej po materiał +1 - pozatym grzeje od góry- wszystkie źródła ciepła od góry powodują to samo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a Ty bana na "szukajkę" dostałeś?

Przepraszam

Chodziło mi raczej o inf.z własnego doświadczenia forumowiczów na zasadzie:

Mam taki sprzęt i marka

tyle i tyle czasu

Awaryjny nie awaryjny

koszty grzania w stosunku do powierzchni

obsługa upierdliwa czy nie

Koszty zakupu i instalacjii

W tym wątku widziałem same dane techn.,pytania,propozycje,kolega miał itd.

Jacku to opisz koszty tej dmuchawy 9KW np i centralnego bo w sumie nie mam jakiegoś porównania.

Piotrek coś napisał(jaka moc,ile kosztował,pow.jaką ogrzewasz?) O o cos takiego mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...