Skocz do zawartości

Ogrzanie nieogrzewanego garażu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam wolnostojący garaż na 2 auta i zastanawiam się nad ogrzaniem takiego pomieszczenia w zimie chociażby poto by nałożyć wosk czy inne specyfiki, myślałem nad piecykiem gazowym np

http://allegro.pl/piecyk-gazowy-piec-og ... 78135.html

tylko pytanie czy jego moc będzie wystarczająca, co o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w garażach jest koleś ktory robi różnego rodzaju kominki i widziałem że u siebie w blaszaku ma również mały kominek i siedzi często w garażu ale nie mam pojęcia co to za kominek jaką ma wydajność itp. Wiem tylko że ma kilka worków z opałem i nim pali. Może popytaj i coś takiego da radę. Zawsze to taniej i nawet jakieś śmieci, gazety, ulotki itp. będziesz miał gdzie spalić. Jedynym problemem moze być odprowadzenie spalin od takiego kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajdzie potrzeba to dogrzewam sobie garaż takim piecykiem http://allegro.pl/piec-piecyk-koza-zeli ... 34013.html

Kuika uwag na jego temat- musisz miec komin to chyba oczywiste, nie wolno stawiać za blisko samochodu ze względu na temperaturę jaka panuje w jego otoczeniu, wciąga przy spalaniu powietrze z pomieszczenia co eliminuje w dużym stopniu wilgoć no i tani w eksploatacji bo możesz w nim dużo rzeczy spalić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedno ciekawe urządzenie, co prawda rachunek za prąd wzrośnie ale jak włączyłbym je raz w miesiącu to może domowy budżet na tym nie ucierpi, co o tym sądzicie??

http://allegro.pl/master-nagrzewnica-el ... 07874.html

to może być mój prezent mikołajowy :s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się Panowie podoba w końcu słowa poparcia hehe, a tak wogóle to powinno się to sprawdzić bo cały czas będzie dmuchało gorącym powietrzem a wydajnośc to koło 500 m3 na godzinę więc gitesik. Jak nabędę to cudo to napewno się pochwalę, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się Panowie podoba w końcu słowa poparcia hehe, a tak wogóle to powinno się to sprawdzić bo cały czas będzie dmuchało gorącym powietrzem a wydajnośc to koło 500 m3 na godzinę więc gitesik. Jak nabędę to cudo to napewno się pochwalę, pozdro

Zdecydowanie odradzam - nie ładuj się w to.

Parametry są wyssane z palca, te urządzenia mają kosmiczny pobór a grzeją podobnie jak 2000W plastikowe konwektory elektryczne - tylko wyglądają bardziej przemysłowo. Miałem coś takiego na kilka dni u siebie podczas remontu, do miejscowego suszenia ściany, efekty mizerne, działało dokładnie tak samo jak w/w konwektor.

Znajomy kupił to z zamiarem ogrzewania swojego garażu w którym przesiaduje godzinami - skończyło się na tym, że teraz służy to jako dmuchawa do rozprowadzania gorącego powietrza znad "kozy" szamotowej która jest głównym i bardzo dobrym rozwiązaniem grzejącym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio używam nagrzewnicy gazowej i nie mogę złego słowa powiedzieć póki co - nie ma mowy o żadnym smrodzie gazem. Zdecydowałem się na chiński odpowiednik Mastera bo jest tańszy, ma regulację płomienia którego Master nie posiada i... obudowa wentylatora wyglądała solidniej! :lol: Kupiłem w Castoramie

Jeżeli będziesz chciał zrobić z tego "grzejnik" to na nagrzewnice nakładasz rurę wydechową o śr. 200mm, dedykowaną do piecy (takie czarne) też w Casto dostaniesz. Zapomnij o wentylacyjnych aluminiowych po próbowałem - za duża temperatura na wylocie a nierdzewka z kolei droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotke garażu.

Pamiętaj tylko, iż ogrzewany garaż w zimie = non stop mokra podłoga i wilgoć w środku.

Poza tym, ja bym bardziej pomyslał nad ociepleniem niż dawaniem mega mocnego pieca.

A jak Cię stać, to spróbowałbym założyć kolektor na dach (kolektor, tak się to urządzenie nazywa?) i jakiś mały kaloryfer. Tylko, że musiałbyś wymusić obieg wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolektor słoneczny-ale sprawnie działająca instalacja to troszkę więcej niż piecyk:D

tak jak tony pisze- ja mam ogrzewany garaż i jak wjadę samochodem w takie dni jak teraz- nie ma szans zbytnio na zbytni detailing- już nie mówiąc o korekcie- w małych garażach nie to co u sebby jest masakryczna wilgoć co póxniej wpływa na jakość prac- no chyba że wentylacja porządna itp itd ale jak wiadomo to zawsze $$$

trochę mocny ten piecyk- mozna nazwać PIEC, mój węglowy ma moc 20kW na dom o powierzchni użytkowej 250m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piecyk narazie jest po to by zaspokoić moję potrzeby dot. dbania o moje 2 cuda, Co do wilgoci to wiadomo co się dzieje na podłodze, ale na wiosnę rusza generalny remoncik tj nowa wylewka i będzie ona nachylona tak by w każdych warunkach woda splywała z podłogi, do tego cieplenie i płytki. Sądzę że nie będzie tak źle. Piecyk jest na tyle niedrogi że mozna go kiedyś sprzedać i nawet trochę stracić - płakał nie będę

Czy mi się wydaje czy przybyło uśmieszków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Projekt seata robiłem w nie ogrzewanym garażu murowanym przy tem. zew. -15'C Źródłem ogrzewania była dmuchawa (nagrzewnica) podłączona pod butle gazową.Żadnego smrodu z butli.Garaż nagrzewał się po 20 min.Po godzinie można było śmiało śmigac w samej bluzie lub koszulce.Siedziałem w nim dziennie 6-8 godzin bez żadnego bólu głowy a pół butli starczyło na tydzień pracy wieczorami więc nie jest źle.Dmuchawa zakupiona w NOMI.10KW.Koszt 420zł + koszt butli zł 50 :)

Obawiam się,że ogrzewanie elektryczne może byc zdecydowanie droższe od gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nagrzewnica elektryczna sprawdza się nawet nieźle trzbea przyznać ,ale teraz jak pewnie wiecie robie generalny remont garażu i nie mam pomysłu na ogrzewanie można powiedzieć stałe. Będzie tam stała myjka Karchera HDS i temperatura nie powinna nigdy spaść poniżej 0. Co proponujecie?? Narazie brałem pod uwagę nagrzewnicę olejową z odprowadzeniem spalin tylko pytanie jak wygląda sprawa z ciągłościąpracy takiego cuda?? Może ma ktoś jakieś doświadczenia. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...