Skocz do zawartości

Ogrzewanie wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym poznać Wasze sposoby na ogrzewanie wody. Oczywiście mam na myśli wodę do myjki, niekoniecznie do wiadra ;)

Zastanawiam się nad montażem bojlera elektrycznego o niewielkiej pojemności np 30 litrów. Wydaje mi się, że taki bojler nagrzeje się dużo szybciej niż wielkie 120 litrowe bydle. 30 litrów wody o temperaturze 65 stopni + drugie tyle zimnej wody powinno dać 60 litrów letniej wody idealnej do mycia. Dobrze kombinuję? Pozostaje kwestia czy 60 litrów wystarczy do dokładnego umycia auta :?:

Może macie lepsze pomysły? Póki co, ze względów finansowych, nie biorę pod uwagę myjki z grzaniem wody.

Dzięki za podpowiedzi!

Pozdrawiam,

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja mam tak u siebie w firmie bo często potrzebuje przedłużki i tak do kranu wkręciłem nagwintowany element ze sklemu wod kan, na niego nałożylem wąż i zacisnałem opaską metalową a następnie do węża szybkozłączka tak bym mógł w każdej chwili podłaczyć coś dłużeszego. Niestety wzlędy estetyczne to druga bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bo to zalezy od myjki, mają rózne ciśnienie i wydajność. Sądzę jednak że na spłukanie auta powinno wystarczyć, ale z drugiej strony troszeczkę większy bojler pewnie wiele droższy nie będzie. Weź pod uwagę że w miarę upływu ciepłej wody na to miejsce wleje się zimna i woda z bojlera będzie coraz chłodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy mi wskazówkach dotyczących wielkości bojlera. Wiadomo, im mniejsza pojemność, tym szybciej woda osiągnie maksymalną temperaturę. Ile litrów może pójść na płukanie po aktywnej pianie i płukanie po myciu ręcznym?

Seba masz samochod i samochod krowa jak Pajero a np Polo no roznica wieka a chyba rachunek za prad po grzaniu wody w bojlerku nie bedzie optymistyczny wiec sie podlacz do normalnego kranu na Finansowej nie cieplej wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polit - my u siebie w studio mamy bojler o pojemności 60l i mocy 2000W. Generalnie ceny różnych pojemności są bardzo zbliżone, nieraz bojler 30l jest tańszy od 50 czy 60l zaledwie o kilkanaście złotych, to moc dyktuje cenę.

Z moich rozmów ze sprzedawcą owego sprzętu wynika, że w ostatecznym rozrachunku opłaca się wziąć urządzenie bardziej prądożerne, gdyż "chwilowy" pobór podczas dogrzewania świeżej wody w wyniku zużycia tej już ogrzanej będzie krótszy.

Pojemność 60l pozwala na spokojne umycie bardzo ciepłą (nie wrzącą) wodą samochodu w krokach: płukanie wstępne - mycie na dwa wiadra - spłukanie. Podczas procesu glinkowania, woda zdąży się już dogrzać ponownie do tej temperatury, by po glinkowaniu znów umyć gorącą wodą.

Tak to wygląda z moich obserwacji, mam nadzieję że te informacje będą przydatne

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz do normalnego kranu na Finansowej nie cieplej wody?

Nie, wszystko jest elektryczne.

Pojemność 60l pozwala na spokojne umycie bardzo ciepłą (nie wrzącą) wodą samochodu w krokach: płukanie wstępne - mycie na dwa wiadra - spłukanie. Podczas procesu glinkowania, woda zdąży się już dogrzać ponownie do tej temperatury, by po glinkowaniu znów umyć gorącą wodą.

Fantastycznie, takiej podpowiedzi oczekiwałem! Wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacz do normalnego kranu na Finansowej nie cieplej wody?

Nie, wszystko jest elektryczne.

Pojemność 60l pozwala na spokojne umycie bardzo ciepłą (nie wrzącą) wodą samochodu w krokach: płukanie wstępne - mycie na dwa wiadra - spłukanie. Podczas procesu glinkowania, woda zdąży się już dogrzać ponownie do tej temperatury, by po glinkowaniu znów umyć gorącą wodą.

Fantastycznie, takiej podpowiedzi oczekiwałem! Wielkie dzięki!

Bylem pewien ze tam jest woda komunalna i odplyw, ale sie pomylilem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...