Skocz do zawartości

Ślady po wosku na plastikach


Rekomendowane odpowiedzi


Przekładasz trochę masła do słoiczka po kremie. Bierzesz aplikator z mikofibry i nabierasz niewielką ilość masła, nanosisz i wcierasz w plastiki. Nadmiar wycierasz mikrofibrą. Ja pracowałem klastycznym masłem orzechowym, ale ostatnio miałem (jadłem) kremowe i myślę, że takim pracowałoby się zdecydowanie łatwiej. Oczywiście musi to być czyste masło orzechowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi czy część tego masła zostaje na plastiku? Czy te slady są zamaskowywane czy usuwane? Czy po masełku można coś nałożyć na te plastiki?

Masło po prostu wcierasz i nadmiar wycierasz/usuwasz. Białe ślady zostają usunięte.

Umyj samochód/plastiki. Następnie zastosuj masło na czyste plastiki (według instrukcji powyżej). Daj tydzień, niech się ,,przegryzie". Znowu umyj samochód/plastiki. Jeśli będą jeszcze jakieś białe ślady, to powtórnie zastosuj masło. Znowu odczekaj tydzień, niech się przegryzie. Umyj samochód. Teraz już powinno być idealnie. Nałóż preparat dedykowany na plastiki zewnętrzne:-)

p.s. czasami za pierwszym razem nie udaje się usunąć białych śladów, szczególnie jeśli plastiki są porowate;-)

edit:

Na to jakąś nutelle... :lol:

Nutellę to sobie możesz...co najwyżej zjeść :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rewelacyjnym produktem do usuwania różnych syfów z plastików jest tzw. magiczna gąbka .

Słyszałem o tym sposobie, czy jest rówie skuteczny co masło orzechowe? Może mniej pracochłonny? Bałbym się, że przy czyszczeniu magiczną gąbką listew na drzwiach ,,wjadę" na lakier.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 9 lat później...

Cześć,

Jeżeli ktoś ma problem z woskiem (Fusso) na czarnych plastikowych elementach to ja użyłem dzisiaj pasty orzechowej (Pasta orzechowa kremowa z lidla za około 5-6 zł )

1. Do nałożenia wykorzystałem gąbkę do zmywania naczyń, bez szorstkiej warstwy - usunąłem ją aby nie porysować plastików.

2. Nakładałem małe ilości które stopniowo wcierałem tą samą gąbką w plastikowe elementy.

3. Na końcu dotarłem całość mikrofibrą. Efekt widoczny od razu.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

IMG_20210529_140953.jpg

IMG_20210529_141002.jpg

IMG_20210529_141007.jpg

IMG_20210529_142636.jpg

IMG_20210529_142640.jpg

IMG_20210529_142851.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...