Skocz do zawartości

Grit Guard Kustom


szynka

Rekomendowane odpowiedzi

Grit Guard Kustom

Grit guard'y zrobiłem już jakiś czas temu, jak nie można było je kupić u nas.

Projekt w CAD'dzie zrobiłem na wzór znalezionego obrazka z netu. Wymiary też można znaleźć, ale to przecież kwestia wiaderka jakie będziemy mieli. Bardziej chodziło mi o wysokość.

Następnie wyciąłem na ploterze: 2 sitka, 4 płytki oraz wytoczyłem 2 dystanse żeby to można było skręcić. Tak to wszystko wygląda:

Dołączona grafika

Sitka:

Dołączona grafika

Dystans:

Dołączona grafika

Dystans z płytkami:

Dołączona grafika

I mamy całego GritGuarda:

Dołączona grafika

A tak się prezentuje w wiaderku:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać na 2gim zdjęciu musiałem trochę popracować nad sitkami bo jest sporo pozostałości po frezie.

Wykonanie jak i materiał miałem za darmo w pracy wiec tym bardziej na plus.

GGKustom spełnia swoje funkcję, brud zatrzymuje się na spodzie wiadra wiec jest dobrze.

Ogólnie bardzo fajna sprawa i na przydatna.

:ugeek:

Pozdrawiam

Marcin

PS. Na DW wyczytałem że niektórzy PRO tego nie używają, ale jak mam, to używam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak to jest z polietylenu. Wycinane na ploterze tnącym do tworzyw sztucznych, drewna, styropianu itp. o coś takiego:

Dołączona grafika

Myślałem na początku, żeby to sobie wypalić na laserze z nierdzewki ale zostałem przy tworzywie.

Szablon mogę wkleić/przesłać/cokolwiek - nie ma problemu :)

Pozdrawiam

s.

PS. Smalec, no tak masz racje - poprawiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne a teraz porozmawiajmy o...kosztach ;) Ciekaw jestem ile byś chciał za coś takiego.

Heh, obawiam się, ze koszty wyjdą zbliżone do ceny GritGuard'ów w sklepach :roll:

Może to być 10zł różnicy, albo mniej - ciężko mi powiedzieć.

Jedno jest pewne - kasę którą zaoszczędzisz, wydasz na wspomagacze do pracy nad siatkami, gdyż trochę nad tym siedziałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo jak miałbym robić to sam i wycinać ręcznie to pewnie wartość wspomagaczy by przekroczyła wartość całej roboty :lol:

A tak na serio to JJ. masz rację że wygląda profesjonalnie i właśnie dlatego byłem ciekaw czy cena by była konkurencyjna bo CAD-a też bym ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...