Skocz do zawartości

Pytanie o powłoki ceramiczne / kwarcowe - jak usunąć z lakieru?


Radziu797

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nurtuje mnie pytanie odnośnie jak usunąć właśnie powłokę kwarcową/ceramiczną z lakieru gdy straci już swoje właściwości albo np mamy chęć położyć do testów coś nowego.

 

1.Czy polerowanie np pasta finishową z miękkim padem zdjemie powłokę? Czy trzeba użyć np bardziej agresywnej kombinacji?

 

2.Zastanawiam się czy np do tego celu można by użyć megasa 205 i właśnie miękkiego pada? Ta pasta zdjęła by powłokę bez np polerowania bezbarwnego czy bezbarwny też by trochę został spolerowany??

 

3.Jeżeli dodatkowo ta pasta by zdjęła powłokę i spolerowala bezbarwny to ile mamy na lakierze takich opcji do zrobienia zanim przebijemy sie do bazy? Nie wiem czy dobrze to ująłem ale gdybym miał chęć co miesiąc kłaść jakąś powłokę to ile razy mógłbym to zrobić na danym elemencie?

 

4.Mam jeszcze pytanie odnośnie zapychania się powłoki? Co to oznacza i jak sobie z tym radzić?

 

Ps: ile agresywna pasta np mg101 zje mikronów A ile mg205? Ktoś robił może kiedyś takie testy?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Administrator
W dniu 11.03.2018 o 23:14, Radziu797 napisał:

4.Mam jeszcze pytanie odnośnie zapychania się powłoki? Co to oznacza i jak sobie z tym radzić?

Zapchanie powłoki to nic innego jak osłabienie jej pierwotnych właściwości. Odetkanie powłoki to przeprowadzenie procesu pełnego oczyszczenia lakieru zaczynając od piany aktywnej, produktów do usuwania smoły, zanieczyszczeń metalicznych i mycie mocnym szamponem np. ADBL Shampoo Pro czy CarPro Reser. Do tego dochodzi aplikacja produktów do pielęgnacji powłok np. CarPro Reload, Gyeon Cure itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...