Skocz do zawartości

Ręcznik do osuszania


ffeder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z ręcznikiem Fluffy 600g/m2 używany około 10 razy, od kiedy nałożyłem wosk Collinite 915 co raz gorzej zbiera wode, dzisiaj go używałem i zachowuje się jak zwykła szmata, pare dni temu prałem go ręcznie w szarym mydle i dodałem pół szklanki octu i nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Administrator

Fluffy nigdy nie był mistrzem chłonności, zawsze pozostaje po nim delikatny film z wody. Osobiście polecam zaopatrzyć się w jakiś ręcznik waflowy lub Silk Dryer.

Silk Dryer - http://showcarshine.pl/osuszanie/2636-showcarshine-microfiber-fast-silk-dryer-74x90.html

Waflowy - https://mrcleaner.pl/osuszanie-auta/carpro-waffle-drying-towel-waflowy-recznik-do-osuszania-lakieru-60x82cm?from=listing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Używam Silk Dryer i ręcznika waflowego od ProfiPolish Wasser Magnet, ręczniki piorę raz na 3-4 miesiące. Wosków używam od tanich ADBL Quick Wax, Good Stuff Quick Wax, Soft 99, a kończąc na Zymol Carbon i Swisswax Onyx.

Wracając do Fluffy, ręczniki po kilku praniach nie jest już nigdy tak chłonny jak nowy lub 2-3 krotnie prany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedno auto osuszasz  Silk Dryer i ręcznikiem waflowym ? masz jakieś zdanie o wosku  Collinite 915  na białym akrylu? to jest mój pierwszy wosk który kolega mi polecił on ma czarną perłe. Dzisiaj prałem pierwszy raz flaffiego w pralce  z octem ta jak większość poleca zobaczymy czy go reanimuje, długo masz ten Silk Dryer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który z z tych ręczników byś polecił

CHEMICAL GUYS SASQUATCH MAXIMUS MICROFIBER GRAMATU 48zł
CHEMICAL GUYS SASQUATCH MAXIMUS MICROFIBER TOWEL 8 48zł
MEGUIAR`S WATER MAGNET                             65zł
Gyeon Q2M Silk Dryer                               80zł
CARBON COLLECTIVE ONYX                             85zł
Wet Wet Look - Big Tao Towel                       95zł
ShiningCar FLOSSY PRO Drying Towel                 65zł
ShiningCar PRIME Drying Towel                      89zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W przypadku ręczników silk dryer i waflowych, nie patrzy się na ich grubość. Silk Dryer jest ręcznikiem jednostronnym (zbiera wodę jedynie jedną stroną), dzięki czemu potrafi wchłonąć o wiele więcej wody niż sam waży. Ręczniki waflowe są dwustronne i również potrafią wchłonąć o wiele więcej wody niż same ważą.

Test Gyeon Silk Dryer i ręcznika waflowego.

https://youtu.be/F7bUDaJEGrQ?t=3m32s

https://youtu.be/xDH5YSLpXpQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluffy nie ma sobie równych. Najważniejsze to co jakiś czas dodać 50-100 tkę octu a za każdym razem po praniu dobrze strzepać :D

Kupiliśmy kiedyś ręczniki we wet look tao po coś ok 150 zł i generalnie straszna strata kasy. Fluffy po 25 zł i pamiętać o dobrym praniu bo się po prostu "zatyka" i faktycznie wtedy mniej wchłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z flaffym to miałem taką przygodę że jak  go kupiłem to się cieszyłem nim jak małe dziecko, jednym recznikiem całe auto osuszyłem wraz z szybami,normalnie był niemożliwy,miej więcej  po 6-7 razach wycierania coraz gorzej zaczął zbierać , a teraz to jest tragedia, po 10 razie wyprałem go ręcznie z octem i nic , wyprałem go w pralce z octem ,zobaczę czy odżył   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Novus Auto Detailing napisał:

Fluffy nie ma sobie równych. Najważniejsze to co jakiś czas dodać 50-100 tkę octu a za każdym razem po praniu dobrze strzepać :D

Kupiliśmy kiedyś ręczniki we wet look tao po coś ok 150 zł i generalnie straszna strata kasy. Fluffy po 25 zł i pamiętać o dobrym praniu bo się po prostu "zatyka" i faktycznie wtedy mniej wchłania.

Nigdy nie byłem zadowolony z żadnego Fluffy, od chłonności po syf jaki robi na delikatnym lakierze Hondy oraz Opla. Postaram się w tym tygodniu zrobić porównanie 3 rodzajów ręczników od osuszania aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...