Skocz do zawartości

Polecane zestawy dla początkujących detailerów


WuWo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Każdy z nas zaczynając swoją przygodę z detailingiem przeżywał szok, jeśli chodzi o wybór swoich pierwszych profesjonalnych kosmetyków. Postanowiłem przygotować zestaw startowy oparty na najpopularniejszych i przystępnych cenowo kosmetykach oraz akcesoriach. Są to również produkty z których samemu korzystałem i mogę je z czystym sumieniem polecić na początek przygody :).

1. Mycie samochodu

  • szampon: Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500 ml - 18.60 zł
  • APC: ADBL APC 500ml - 18.99 zł
  • usuwanie smoły i kleju: Prickbort MAC 124 1l - 34.90 zł
  • usuwanie zanieczyszczeń metalicznych: Tuga Chemie Alu-Teufel Gel 1l - 34.99 zł (środek możemy użyć bez problemu na karoserii, jak i felgach naszego samochodu)
  • glinka: ValetPRO Yellow Poly Clay Bar 100g - 34.50 zł  (tradycyjna glinka o wiele lepiej sprawdzi się w przypadku, gdy nasze auto nigdy nie widziało procesu glinkowania)
  • szczotka do felg: VIKAN - szczotka do felg 525052 - 35.90 zł
  • płyn do szyb: Shiny Garage Perfect Glass 500 ml - 19.50 zł
  • rękawica: ADBL CareMitt - 39.90 zł
  • ręcznik do osuszania: Fluffy Dryer 90x60 - 32.00 zł
  • do mycia zakamarków: 3xADBL Round Detailing Brush No. 12 - 8.99zł/Work Stuff Detailing Brush 24mm - 12.90złmożemy również poszukać pędzelków w marketach budowlanych z plastikowymi skuwkami
  • inne akcesoria: wiaderka możemy zakupić w markecie budowlanym, dość często są w atrakcyjnych promocjach
  • separatory zanieczyszczeń: Scratch Shield - 34.90 zł (warto posiadać przynajmniej jeden w wiadrze do płukania rękawicy)

Opcjonalnie akcesoria do mycia samochodu

W zestawie do mycia znalazło się kilka produktów renomowanych firm na których według mnie nie warto oszczędzać i będę nam służyć długi czas. Z racji uniwersalności APC od ADBL, będziemy mogli z niego skorzystać spokojnie również do prac we wnętrzu pojazdu, kilka kropel szamponu rozrobionych w wodzie posłuży nam jako poślizg do glinki. W podstawowym zestawie brakuje jednak piany aktywnej i pianownicy, jeśli jednak mamy dodatkowy budżet warto zaopatrzyć się w markową ręczną pianownicę - EPOCA TEC ONE Foamer i pianę aktywną ADBL YETI, Time to Shine Snow White lub Shiny Garage Fruit Snow Foam.

2. Zabezpieczenie lakieru i elementów zewnętrznych

  • cleaner: Shiny Garage Paint Cleaner + 250 ml - 34.50 zł/Good Stuff Rhino Horn - 39.99 zł
  • wosk: Collinite 476s - 89.50 zł/Finish Kare Hi-Temp - 89.99 zł/SOFT99 Fusso Coat12 - 99.90 zł
  • odtłuszczanie powierzchni: IPA 1L - 16.90 zł
  • zabezpieczenie plastików: Shiny Garage Jet Black - 34.50 zł
  • zabezpieczenie opon: Good Stuff Black Mamba Tire Dressing 500 ml (matowe wykończenie) - 29.90 zł
  • aplikator do cleanera: Tri-Color German - 22.90 zł
  • aplikator do wosku: Meguiar's Soft Foam - 11.90 zł
  • aplikator do dressingu na plastiki: ADBL One Shot Tire Pad - 1.60 zł (szt)/6.99 zł (10 szt)
  • aplikator do opon: ADBL One Shot Tire Pad - 1.60 zł (szt)/6.99 zł (10 szt)
  • fibry do dotarcia cleanera i wosku: ADBL Puffy Towel - 23.90 zł/Shiny Garage Red Finisher Plush Microfiber - 20.00 zł

Dlaczego w poradniku nie umieściłem testerów? Uważam ich kupowanie za nieekonomiczne w stosunku do tego na jak długo nam wystarczą, o wiele lepszym rozwiązaniem na początek jest kupowanie systematycznie brakujących nam rzeczy. Wśród środków do zabezpieczenia lakieru i elementów zewnętrznych dodałem propozycję naprawdę wytrzymałych wosków, znalazł się tam również Soft 99, który posiada właściwości maskujące tzw. swirle i drobne zarysowania.

3. Oczyszczenie i zabezpieczenie wnętrza

  • APC: ADBL APC 500ml - 19.99 zł (należy pamiętać o użyciu odpowiedniego stężenia)
  • fibry: Monster Shine APT Mikrofibra Grey lub inne o wymiarach 40x40 i gramaturze 220 g/m2 - 6 zł
  • pędzelki: 2xADBL Round Detailing Brush No. 12 - 8.99zł/Work Stuff Detailing Brush 24mm - 12.90złmożemy również poszukać pędzelków w marketach budowlanych z plastikowymi skuwkami
  • aplikator do dressingu: Aplikator bawełniany - 5 zł 
  • dressing do plastików: Funky Witch Mademoiselle 215ml - 24.90 zł
  • zestaw do oczyszczenia i zabezpieczenia tapicerki skórzanej: Colourlock zestaw Strong - 105 zł
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WuWo przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator
Dnia 27.11.2017 o 23:51, kaktus napisał:

Taki temat właśnie był mi potrzebny. Ta lista jest genialna. Dzięki :) 

Dziękuję za miłe słowa, postaram się zmodyfikować niedługo zestaw o kilka dodatkowych rzeczy, które z pewnością przydadzą się przy pielęgnacji samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Pewnie że warto i to nie tylko super nowości.Np.:

ADBL SSW - świetny wosk, nawet na felgi

CarPro Trix - 2w jednym usuwa smołę i wtrącenia metaliczne

AB Magifoam - zdecydowanie najlepsza piana na rynku. ADBL czy Tenzi spływają z auta po kilku minutach a AB po kwadransie i dłużej

Tac System Moonlight - super trwały kwarc-sealant

ADBL MrGrey - kapitalna puszysta fibra

Koch Chemie Plast Star - na tworzywa zewnętrzne i gumy

CarPro Essence - do odświeżenia lakieru

ValetPro ADV Poseydon - super szampon

Prima Amigo - cleaner pod wszystko czyli woski i sealanty

Nielsen Finesse - tani a fantastyczny do tworzyw wewnętrznych (nie świeci się jak psu j...)

Good Stuff Falcon’s Eye - świetny do szyb

FX PROTECT Nano Shampoo - extra szampon na powłoki

ADBL Micro Wash - do prania fibr i padów

Soft 99 UltraGlaco - znakomita NW na szyby

ADBL Shampoo Pro - szampon odtłuszczający przed aplikacją powłok i wosków

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej
Napotkałem takie wiadra https://mrcleaner.pl/wiadra-i-separatory/work-stuff-rinse-czarne-wiadro-detailingowe-20-l?from=related , korzystacie może z tego produktu u siebie? miałem już kilka wiader różnych producentów, ale plastik z którego były wykonane szybko parciał i pękały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Przepraszam jak trochę nie w temacie ale nie chcę zakładać nowego wątku, żeby zapytać o chemię od Premo – miał ktoś styczność? Ostatnio właśnie kupiłem auto i zaczynam zabawę we własnym zakresie. Wiedzy na forum jest sporo a ostatnio właśnie widziałem ich reklamę i ceny wydają się spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...