Skocz do zawartości

UNIQUE Hestia - odżwka do kokpitu


fireman_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

UNIQUE Hestia produkt do plastików wewnętrznych.

Krótkie info od producenta:

   

Profesjonalny preparat do konserwacji elementów gumowych i plastikowych wewnątrz pojazdu. Odżywia tworzywa sztuczne, przywracając im kolor i naturalny wygląd. Nadaje się również do tworzyw na zewnątrz. Bezpieczny dla wszystkich powierzchni. Działanie antystatyczne zapobiega osadzaniu się kurzu i brudu. Przyjemny, kwiatowy zapach umila pracę.

    Opis działania:
    Środek gotowy do użycia. Przed aplikacją umyć powierzchnię. Odżywkę nakładać aplikatorem z mikrofibry. Ewentualny nadmiar wypolerować po 2-3 minutach suchą i czystą szmatką. W rozcieńczeniu 1:1 z wodą idealny jak środek typu Quick Detailer do szybkiego odświeżenia kokpitu.
    Dostępne pojemności: 1l w cenie 53,19zł brutto


No dobra, wiemy już z czym mamy do czynienia i jak mamy to obsługiwać to czas do akcji.
Produkt dostajemy w prostej, ładnej i czarnej butelce, którą znamy np. z szamponu Rise&Shine Big Apple.
Jest w postaci płynnej, wodnistej.
Zapach przypomina świeże pranie, płyn do płukania, po prostu jest bardzo przyjemny.
Na polu bitwy zobaczymy Gtechniq C6, który daje bardzo naturalny i neutralny wygląd więc stwierdziłem, że godny rywal. Na kolejnego kompana do walki wybrałem najbardziej popularny środek wśród entuzjastów jak i profesjonalistów czyli Poorboy's Natural Look. Powierzchnia oczywiście wcześniej została przetarta APC.
Tak rozstawieni zostali zawodnicy:
fgB9jCk.jpg

Wszyscy posmarowani:

sSUkXjh.jpg

biaqQkK.jpg

C6 vs Hestia

z0oecA4.jpg

Hestia vs PB Natural Look

ydT9t6w.jpg

A tak wygląda na całości:
dplkf2M.jpg

22iEnX9.jpg

Wnioski?
Natural look jak widać jest najbardziej widoczny i świecący.
Natomiast C6 i Hestia ledwie widoczne, czyli bardzo przyjemny naturalny i neutralny wygląd.
Hestie najlepiej nakładać gąbkowym aplikatorem lub czymś podobnym.
Jak dowiedziałem się, że kolejny rodzimy producent próbuje swoich sił na rynku, to zastanowiłem się czym i jak się przebije, bo konkurencja jest ogromna. Teraz mogę stwierdzić, że podjął słuszną decyzję i bardzo dobrze zapełnia lukę, bo stworzył produkt w dobrej cenie, o świetnym zapachu i dającym naprawdę taki wygląd jakiego oczekuję, więc konkurencja musi mieć się na baczności!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 1 miesiąc temu...

Hestia dotarła i do mnie  :) . Na wstępie powiem , że od dressingu oczekuję aby zostawiał miłe dla oka wykończenie coś pomiędzy satyną a matem lub mat oraz to aby widocznie przyciemnił tworzywo .  Widząc tylko   test Marcina  hestii z pewnością bym nie kupił , gdyż u niego nie ma widocznej różnicy pomiędzy nałożonym dessingiem a "gołym" tworzywem , jednak widziałem też efekty po Hestii gdzie indziej i tam spodobało mi się bardziej . Ale do rzeczy , myślę , ze nie ma dressingu idealnego , który byłby najlepszy do wszystkich aut  gdyż wszystko zależy od tego, na jakim tworzywie dany dressing zostanie położony  ;) .  Do testu posłużyło mi Audi 80 z 88 roku , które przypadkiem stało u mnie w garażu  :D . Plastiki wyczyściłem Apc SG Pink 1:10 no i jedziemy z koksem 

 

U7ZVJg.jpg
O7ewsk.jpg
Qb0awa.jpg
 
 
To jest właśnie to czego oczekuję od dressingu  :u , na żywo wygląda to wiele lepiej ,szczególnie część środkowa , plastik sprawia wrażenie jakby wczoraj został  wyprodukowany  :u  :u  :u
 
 
Ale żeby nie było aż tak kolorowo , na panelach drzwiowych trochę się zaświeciło 
 
LUreUj.jpg
A4Px5b.jpg
 
 
Na pierwszym zdjęciu po lewej stronie jest NL a po prawej hestia , żadnej różnicy .Przed nałożeniem dressingu  panele sprawiały wrażenie mocno wysuszonych , nakładałem na nie hestie 3 razy , i nawet po tych 3 aplikacjach  miałem wrażenie , że dressing  jest nie równo położony :/ , dzisiaj wygląda to już lepiej , ale i tak nadal się świeci . Próbowałem użyć 2 inne dressingi jakie posiadam, czyli SG i CG natrual shine , ale efekt był ten sam . Nie mniej dzięki dressingowi wnętrze wygląda naprawdę świeżo  :)  . A więc jak widać na przykładzie tego auta , ciężko jest dobrać idealny ,uniwersalny  dressing , który zmatuje każdą powierzchnie   ;) .  Chociaż z drugiej strony , to po efekcie jaki uzyskałem na desce i części środkowej , to mam wrażenie , że być może i panele drzwiowe jako nowe miały właśnie taki połysk , a dressing po prostu przywrócił im oryginalny wygląd . 
 
 

 

 NL jest zdecydowanie nie naturalny..
 

 

 

Skoro już JJ poruszył temat NL , to pozwolę sobię zrobić porównanie Hestii z NL , gdyż NL jest moim ulubionym dressingiem :)

 

Wygląd po aplikacji - remis 

Zapach - tu moim zdaniem wygrywa NL , chociaż zapach Hestii też jest bardzo przyjemny

Utrzymywanie się zapachu po aplikacji - Hestia !! dzisiaj  zapach był jeszcze mocno wyczuwalny :u , NL nie czuje już zwykle kilka  minut po aplikacji 

Wydajność - na wydressingowanie tego auta zużyłem około 40 ml z czego ponad połowa poszła na panele drzwiowe  , w przypadku NL zwykle po jednej aplikacji nie widzę żadnego zużycia w stanie butelki , więc jak dla mnie biorąc pod uwagę cene obu produktów , obydwa wychodzą bardzo tanio - remis 

Konsystencja . Osobiście wolę dressingi o większej gęstości  , dlatego też moim zdaniem  w tej konkurencji  zdecydowanie wygrywa NL  .

 

Hestia zagości na stałe  w arsenale , ale niestety nie wyprze NL , Tak czy inaczej dobra robota JJ  :u  :u  :u

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hestia dotarła i do mnie  :) . Na wstępie powiem , że od dressingu oczekuję aby zostawiał miłe dla oka wykończenie coś pomiędzy satyną a matem lub mat oraz to aby widocznie przyciemnił tworzywo .  Widząc tylko   test Marcina  hestii z pewnością bym nie kupił , gdyż u niego nie ma widocznej różnicy pomiędzy nałożonym dessingiem a "gołym" tworzywem , jednak widziałem też efekty po Hestii gdzie indziej i tam spodobało mi się bardziej .

Chciałem szybko, żeby pokazać, a niestety wziąłem plastiki na których to słabo widać.

Trafiło się auto gdzie fajnie widać efekt, Passat z przebiegiem 1000km

pYZYZ3C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golden, dzięki za test i komentarz :u

Jeśli chodzi o świecenie plastików to tak jak słusznie zauważyłeś, wina leży po stronie tworzywa a nie odżywki. Hestię zaprojektowano tak, żeby nie świeciła a przywracała naturalny wygląd. Na plastikach np. w Passacie których zdjęcie wrzucił Marcin, doskonale to widać. Przywraca naturalny wygląd bez świecenia. Jeżeli jednak tworzywo samo w sobie jest błyszczące to Hestia przywracając naturalny wygląd, przywróci jednocześnie połysk ;)

Mam teraz na stanie SECa z 90 roku i tam po zwykłej wodzie świeci na kilometr :) a skóry wyglądają na wyplakowane mimo, iż użyłem bardzo dobrej odżywki.

Jeśli chodzi o wrażenie nierównomiernego rozkładania preparatu, chodzi tu tylko i wylącznie o wpijanie go przez tworzywo. Robimy teraz kabriolety (w tamtym tygodniu 307cc, w tym eclipse) i plastiki są mocno wysuszone. Po dwóch razach też wydaje się nie dosmarowane ale jedna grubsza aplikacja bez przecierania i odczekanie nawet i 20 minut załatwiają sprawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ , bardzo żałuję że kupiłem butelkę Hestii ........ ze względu na kombinacje z wysyłką żałuję , że nie wziąłem więcej :D , moje spostrzeżenia z soboty nie były   do końca obiektywne  x_x ,  w tej chwili mam już większe porównanie ,gdyż wyhestiowałem dwa kolejne auta   ( gdyby ktoś pytał to też hobbystycznie :D  )   . I musze powiedzieć , ze jest moc , wyhestiowane auta mają to coś  :u . Dalej bardzo istotna kwestia czyli zapach , pomimo że NL działa na węch bardziej pobudzająco ,  to efekt jest chwilowy . Nie wiem dokładnie jak opisać zapach Hestii , jedyne skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy to luksus :D  . Gdyby ktoś pytał jak pachnie luksus , to teraz wiem tak jak hestia :)  . Co więcej audi 80 odjechało wczoraj wieczorem , i zapach luksusu dalej się w nim unosił, i tym właśnie Hestia  mnie urzekła :) . Dwa ostatnie auta dopisały z podatkiem podłogowym :D tak więc jeżeli akceptujesz formę płatności tak jak ostatnio , to już powoli możesz szykować mi kolejną paczkę z kolejną litrówką Hestii , piątką Zeusa , i po litrze tego czego jeszcze nie mam ;) . Szczegóły dogadamy już na pw . 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrz!

You made my day :D

 

:D

 

Co do zapachu , to gdzieś indziej widziałem, że ludziom kojarzy się trochę inaczej :D , w sumie to sam nie wiem dlaczego mi się tak kojarzy , ale zdania nie zmieniam :)

 

Jeszcze parę  fotek z Hestiowania ode mnie , JJ tak się poświęcam , że chyba się  będę o jakiś specjalny rabat  starał :D

 

jdqgoL.jpg

 

 

Focus 2007

 

 

WrR1yC.jpg

 

 

 

 

Citroen C crosser 

 

 

 

AsSobQ.jpg

 

 

Tak wiem , też to widzę , ale auto nadal stoi w garażu ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz ja dodam coś od siebie  :-D

 

Hestię nakładałem na dwa auta, które jeżdżą w mojej famili. PassatB6 i VectraB, która jest z nami od 15 lat  8-}

 

Na pierwszy ogień B6.

 

GG4pBx.jpg

oEI44O.jpg
 
Całość środka deski po Hestii

yvlPul.jpg

 

Spostrzeżenia po B6.
 
Generalnie całość wygląda bardzo dobrze, odżywka na twardych plastikach nadała głęboką czerń i ładnie pokryła za pierwszym razem, progi przetarłem dwukrotnie bo to miejsca najbardziej narażone na obtarcia. Jeden mankament sprawiła deska z miękkiego tworzywa ta tuż pod szybą. Po jednokrotnej aplikacji na następny dzień w jednym miejscu od strony pasażera było miejsce gdzie odżywka wpiła i był drobny mat na tle reszty ale ponowne przetarcie załatwiło sprawę.
 
VectraB
 

nkf26c.jpg

avznhd.jpg

 

Zdjęcia przed nałożeniem i po.

 

jITrqP.jpg

fl7Pqc.jpg

 

sFuIsm.jpg

RPUJjI.jpg

 

Spostrzeżenia po Vectrze.

 

Vectra okazała się trudnym pacjentem. Jako, że jest to w dużej mierze samochód roboczy to zawsze w niej jest dużo brudu i kurzu. W większości przypadków plastiki okazały się się tak suche i zmatowiałe, że odżywka szybko wchłaniała i dla równomierności trzeba było nakładać dwu i trzykrotnie. Najgorzej było z miekkim tworzywem, gdzie wyżej w B6 mogliście doczytać, że tam też w jednej części mocno wpiło. Miękką deskę pod szybą przetarłęm kilkukrotnie już nie pamiętam dokładnie ile ale koło 5 razy na pewno i plastik nie równo przyjął odżywkę (patrz zdjęcia niżej), zawsze po przetarciu w niektórych miejscach odżywka zostawała a w innym miejscu wręcz nikła. Według mnie te miękkie tworzywa mają to do siebie, że mogą nierównomiernie wpijać więc wychodzi jak wychodzi a tym bardziej samochód ten nie widział jeszcze takich luksusów jak dressing więc to także działa na niekorzyść. Na twardych plastikach było ok.

 

xvP2YP.jpg

Or3y0k.jpg

 

 

Podsumowując. 

Nie mam bezpośredniego porównania z innymi odżywkami bo ta jest pierwszą, którą nakładałem tak jak ma to być zrobione czyli dokładne wyczyszczenie APC itp.. więc ocena wydana jest na dotychczasowej obserwacji. Dressing nakładałem aplikatorem z mikrofibry i pędzelkiem a nadmiar łatwo się dociera suchą mikrofibrą. Na twardych plastikach nie było problemu, gorzej wychodzi z miękkim, podstarzałym tworzywem. Moja ocena u passata 5.5/6 u vectry 4.5/6. Finalnie auta zdecydowanie odżyły, nabrały głębokiej czerni ale nie święcącej. Świetny zapach, którym trzyma jeszcze na następny dzień.

  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za testy i podzielenie się uwagami.

Jeśli chodzi o nierównomierne wpijanie to niestety na wysuszony plastik innej rady nie ma, trzeba nakładać kilkukrotnie (nawet raz na bogato nie wystarczy). Dobrze, że kolor po ponownym nałożeniu wrócił. Czasem tworzywo jest tak wysuszone, że żadna odzywka nie przywróci stanu fabrycznego.

Czekam z niecierpliwością na dalsze testy i komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...