Skocz do zawartości

Co polecacie za......


Yoda Master

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako super zielony człowiek, lubiący ułatwiać życie innym i sobie bardzo proszę Was o pomoc. Informacji i materiałów na Forum jest tak dużo, że amator, w dodatku zapracowany, często traci zdrowy rozsądek. Dlatego możliwości skompletowania "zabawek" staja się przyczyną silnych bólów głowy i dziwnych zachowań na pograniczu wariactwa. Jak wszyscy wiemy, poza kolesiem, który wciąż biega w krótkim rękawku i spodenkach, idzie zima. Przydałoby się zabezpieczyć auto. Nie każdy dysponuje od razu kwotą $1000000. Stąd moja prośba, o podpowiedź jakie zestawy do pielęgnacji polecacie przy budżecie:

1. 300 zł

2. 500 zł

3. 700 zł

Nie uwzględniam polerki i myjki ciśnieniowej.

Na 100% na Wasze propozycje czekam nie tylko ja. 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Budżetowo" w budżecie #1 powinieneś się zmieścić.

1. Szampon np. Sonax nabłyszczający (uzywałem - daje radę) ceny nie znam ale ok. 20-30 zł.

2. Jakaś glinka, każda w cenie 40-60 zł powinna już być dobra.

3. Jak chcesz zaszaleć to coś do smoły i robali typu Prickbort ok. 35-40 zł (zmarnujesz mniej glinki)

4. Full wypas, to zakup  Iron-X ok. 70 zł za 1l atomizera - ale wszystko doczyści fest!!!

 

Oczyściłeś dokładnie lakier tym co powyżej, zakładam że takie drobiazgi jak ręczniki do osuszenia lakieru posiadasz.

Pora na wosk.....

Wśród nowicjuszy chyba najbardziej rozpowszechniony FK1000p Hi-temp ze względu na "legendarną" trwałość i cenę poniżej 70 zł za puszkę 0,5 kg.

Ja, ze swojej strony, sugeruję klasyka Collnite 475 za ok. 80 zł. lub jeszcze lepiej #915

915 Marque d'Elegance to genialny wosk dający super efekt, wspaniałe kropelkowanie, łatwą aplikację.

Cena ok. 130 zł za 335 ml. które starczy na baaardzo długo - warto.

 

Nie liczyłem, ale chyba zmieściłem się w zakładanym budżecie 300 zł.

Zakładam że fibry, ręczniki, aplikatory już są "na stanie"

 

Oczywiście to tylko moja koncepcja, ktoś inny może mieć zupełnie odmienną tzn. w oparciu o inną chemię.

Generalna zasada detailingu się nie zmienia: "Wosk nakładamy na dobrze oczyszczony i przygotowany lakier".

 

[edit]

Może to wiesz, ale napiszę..... zapomnij o tym że wosk (jakikolwiek) wytrzyma na aucie całą zimę, czyli powiedzmy, od października do marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon - 

Duragloss Car Wash Concentrate #901
473ml, cena: 28,90zł

Osuszanie - 

Fluffy Dryer (91cm x 61cm)
1 szt., cena: 28,90zł

Glinka - 

ValetPRO Yellow Poly Clay Bar
100g, cena: 29,90zł

Rękawica - 30 - 100 pln

 

Zamiast Irona - 

Tenzi Prix
1 litr, cena: 41,90zł

 

Wosk - 

Collinite 476 Super Doublecoat Auto Wax
266ml, cena:  68,90zł

 

lub 

 

Finish Kare 1000P Hi-Temp
429ml, cena: 73,90zł

 

Tu bym polecił Armorall shielda - ale nie widze nigdzie dostepnego - latwtiutki do kladzenia / polerowania a trzyma długo.

 

Albo idziemy inną droga i np.

 

Duragloss Total Performance Polish #105
118ml, cena: 26,90zł

 

 

Duragloss Track Claw Racing Polish
118ml, cena: 29,90zł

 

 

+ na zime wspomagacz :

 

Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer
750ml, cena: 33,90zł

Felgi : 

 

Tenzi Alux
1 litr, cena: 15,90zł

 

Opony:

 

Meguiar's Endurance Tire Gel
473ml, cena: 49,90zł

 

Ciut ponad 300 wyszło 

 

+ kilka fibr, i itnnych gadżetów i robi się nie mała kwota, wiec po mału / po trochu a uzbierasz co trzeba, a później podliczysz i się za głowę złapiesz że tyle $ to kosztowało :D  teraz już tylko kupuje to co mam na wykończeniu, bo chcąc być na bierząco ze wszystkimi nowościami to worek kasy trzeba

 

Powyższe ceny za waxparadise.pl jakoś darze sympatią ten sklep, moze dlatego że pierwsze swoje zakupy u Sebastiana robiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję. Nie ukrywam liczyłem na więcej :D

Bardzo proszę o ludzi, którzy handlują takim dobrem o propozycję dla forumowicza. Wszelkie gifty i gratisy, rabaty i upusty mile widziane :D

Chciałem dodać, że mam lakier w kolorze srebrnym metalik. Jakość lakieru jest dobra +.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz,

A jako zupełnie zielony czego się jeszcze spodziewałeś???

Dostałeś dwie propozycje w tym jedna ze wskazaniem konkretnych środków i kosmetyków.

Nie zadałeś żadnego pytania o jakikolwiek kosmetyk dostępny na rynku.

Rozsiadłeś się jak król na tronie i teraz oczekujesz aż "kupcy" przybiegną do Ciebie ze swoimi towarami.

Wybacz, ale tak się nie stanie.

Może włóż trochę własnego wysiłku, poprzeglądaj oferty sklepów internetowych, poczytaj opinie o produktach nawet tu na forum i coś

sobie wybierz na początek, nie oczekuj że dostaniesz wszystko podane "na tacy".

 

Dobrze by było jakbyś wrzucił jakieś dobre (nie z komórki) foty lakieru który określasz na dobry+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Mirku, 

Mam niezdrową zasadę, że ufam ludziom. Tym bardziej fachowcom. A za takich mam Was. Patrząc co wyrabiacie z autami szczęka człowiekowi opada. 

Zdaje sobie sprawę, że wymaga to wiele pracy. I doświadczenia. Z pierwszym jakoś mogę sobie poradzić ale druga sprawa jest niewykonalna.

Dlatego liczyłem na informację od chłopaków, którzy handlują kosmetykami oraz użytkowników. Liczyłem na ofertę od "kupców". Czy to źle? 

Przeglądałem oferty i muszę Ci powiedzieć, że ....... jest tego za dużo. Jak dla mnie. Myślę, że nie tylko dla mnie.

Od początku mojej "kariery" uczono mnie, że zadowolenie klienta i sposób jego obsługi wiąże go ze sprzedawcą na długie lata. I to się sprawdza. Nie wiem czym zajmujesz się zawodowo ale ja jestem handlowcem. I pomimo tego, że czasem sprzedaję rzeczy powyżej średniej ceny rynkowej klienci są zadowoleni.

Dzieje się tak z wielu powodów. Jednak jednym z ważniejszych jest wcześniej przytaczana jakość obsługi i zadowolenie.

Zbieram informacje od klienta, analizuję, szukam rozwiązań i przedstawiam je człowiekowi. Klient podejmuje decyzję ale zawsze może liczyć na moją pomoc. Dostaje wszystko na "tacy". Tak wygląda handel. Nie targowisko tylko prawdziwa obsługa klienta.

Jeśli mam jeszcze coś wyjaśnić zrobię to z przyjemnością.

 

Pozdrawiam

 

PS.Zdjęcia wrzucę pojutrze lub w czwartek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś handlowcem i spodziewałeś się ofert od handlowców za trzy stówki =))

Dostałeś pięknie położone dwie oferty na tacy

Daj se spokój nikt z tobą nie będzie rozmawiał poważnie ze sklepów poniżej 2 tyś jeśli chodzi o rabaty

Przecież to logiczne ale to powinieneś wiedzieć a nie próbujesz na zasadzie "może któryś się złamie i zrobi rabat"

Nie lubię takich zagrywek [-x

Zachowujesz się jak typowy handlarz bo nim jesteś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, spodziewałem się ofert za 3 stówki. No, chyba że już wszyscy tak obrośli w piórka, przygnieceni są kasą i są takimi potentatami, że robią selekcję klientów. Ale wierz mi, że znam firmy, które obracały kilkoma milionami rocznie i przestały istnieć. Ponieważ "mądrzy" dyrektorzy handlowi postanowili zrezygnować z małych klientów. I wiesz co się stało? Zaczęło im brakować płynności finansowej. Bo mali płacili żywą gotówką. I to był pierwszy krok do piekła. Później już było za późno.......

Ty i ja wiemy, że przygoda z detailingiem nie kończy się na 300 zł. To dopiero początek. Później zabawek przybywa i koszty rosną. Gdzie to kupić? U kogoś, kto potraktował Cię jak normalnego partnera czy u kogoś, kto Cię olewał? Szczerze to mam w doopie czy zapłacę 300 czy 320 zł. Dla mnie najważniejsze jest jak zostanę obsłużony. Jak mi ktoś doradzi, pomoże. Jak będę zadowolony. Jestem lojalnym klientem. I tę zasadę stosuję zawsze. Zakupy robię w 4 sklepach w okolicy. Do piekarni wchodzę i nie muszę nic mówić. kobiety już wiedzą co podać. To samo mam z wędlinami i w zieleniaku. I mam w czarnej dziurze to, że obok są Biedronka i Lidl. Wolę robić zakupy w "moich" sklepach.

Rabat czy gratis nie musi być kosmiczny. Wystarczy dołożyć pędzelek za śmieszne 6 zł a klient już będzie miał poczucie zadowolenia. 

To nie jest zagrywka. To było poszukiwanie odpowiedniego kontrahenta. I wyszło z tego wielkie guano. 

Nie, nie jestem handlarzem. Jestem handlowcem. A to kolosalna różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz detailing to jest inny rynek inna specyfika - jak coś potrzebujesz to wiesz gdzie uderzyć ;) 

 

Masz jakiś sklep u siebie w mieście ? 

 

Z tymi rabatami to pamiętam że jakaś grupówka maszyn była na KA - dostali ofertę i mimo to jeszcze było targowanie z innymi sklepami i skończyło się na niczym bo się wszyscy wycofali ze swoich propozycji.

 

Napisz do Mr. Cleanera, MX ( bo oni jeszcze tu w miarę zagladają ) z tym co potrzebujesz - bez konkretów i otrzymasz ofertę, bo tak jak to sobie wyobrażasz to niestety nie zadziała i nie chodzi tu o budżet - sklepy nie będą siedziały i śledziły for żeby zadowolić klientów :) 

 

Dałem Ci przykłady, popatrz co oferują inni i napisz maila :)

 

Nie chcesz kupować w ciemno zapytaj czy to czy tamto będzie dobre a coś doradzimy.

 

Pozdro i owocnych pierwszych zakupów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale skup sie na tym co piszesz i potrzebujesz

Biedronki i Lidle zostaw w spokoju panie z zieleniaków też to jest inna brocha

Jak do mnie przyjeżdża klient pierwszy raz i mówi " umyje u was auto ale jak dostane rabat"

to albo go biorę z ch...a albo robię górkę a potem mu opuszczam pół górki

Zrozum,że ludzie nie lubia dopłacac do interesu

Na cukierka lub kalendarzyk możesz liczyć zawsze ale nie na rabat

Zresztą może się ktoś odezwie ale wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przyjedzie do Ciebie ten sam facet następnym razem a później kolejnym to dalej jest ch..em czy już klientem?

 

Tutaj masz cytat z jednej ze stron producentów i dystrybutorów:

Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów gratisowych do zakupów.

 

 

Przy większych zamówieniach ilość gratisów oczywiście może ulec powiększeniu.

 

Bardzo często mamy ofertę gratisową skierowaną dla klientów robiących zakupy za określoną kwotę np powyżej 200zł, tego typu promocje widoczne są na głównej stronie sklepu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty rozumiesz co ja pisze czy nie bardzo?

Ja sie takimi klientami nie przejmuję bo mam nadmiar normalnych chcących płacić za jakość usług

Na jednego takiego durnia mam 15 chętnych,którzy chcą płacić i czekać dwa tygodnie

Napiszę CI drukowanym

FIRMA ŚWIADCZĄCA USŁUGI NA WYSOKIM POZIOMIE NIE DAJE GRATISÓW BO STAJE SIĘ ŚMIESZNĄ I LUDZIE ZACZYNAJA JĄ LEKCEWAŻYĆ BO MYŚLĄ ŻĘ W TEN SPOSÓB PROSI SIE O KLIENTA

ZA JAKIŚ OKRES JEJ MARKA SPADA I ZACZYNAJĄ PRZYJEŻDŻAĆ CHAMY CHCĄCY ROBIĆ ZA PÓŁ CENY

 

Firma którą cytujesz musi sprzedawać chłam jakiś a nie jakość

No chyba,że czegoś takiego szukasz ale to idż do Kauflanda a nie wymuszaj od ludzi na dzień dobry podarunków bo tak Ci się wydaje że to normalne w handlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta firma to:showcarshine.pl

Wyluzuj trochę bo pęknie Ci żyłka od niepotrzebnej napinki. Skąd te nerwy? 

Coś Ci się w głowie ubzdurało i starasz się wmówić mi, że coś od kogoś wymuszam. Nie wiem skąd się to w Tobie bierze. Podszedłem do Ciebie albo do kogoś z nożem i groziłem? Tupałem nóżką i płakałem?

Może w detailingu jesteś dobry, może nawet najlepszy ale o handlu wiesz dużo mniej. Wierz mi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...