Skocz do zawartości

Jakie produkty do nowego samochodu?


bartpl

Rekomendowane odpowiedzi

Bartpl,

Nie widziałeś różnicy...

A przejechałeś ręką po zrobionym panelu woskiem i niezrobionym?

A podlałeś auto woda na zrobionym i nie zrobionym panelu?

Wtedy zobaczysz różnicę.

A czym sie różni zupełnie świeży lakier od nieświeżego?

Tak naprawde to niczym. Może tylko mniejszą ilością Swirli i hologramów...I rys oczywiście.

W każdym razie cieszyć się można, że zabezpieczyłeś auto i masz spokój na jakiś miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście różnica "pod palcem" była ogromna, jednak dla mnie najważniejsza jest różnica wizualna. Nie spodziewałem się niewiadomo czego, bo wiem że lakier był nowy. Chociaż i tak miałem cichą nadzieję, że bedzie duża rożnica po tym jak widziałem co sie stalo po polerce i wosku na 7 letnim samochodzie ;P

Woda na zrobionym lakierze albo spływa i pozostawia suchą powierzchnie, albo tworzy kropelki jak na zdjęciu wyżej. Zależy jak się ja leje ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartpl, różnica wizualna na pewno jest, ale pewnie pod różnymi kątami padania światła.

Zaręczam Cie.

A poza tym, różnica między teoretycznie nowym lakierem, a lakierem starym po korekcie wizualnie jest taka, że tego nowego jest troszkę grubsza warstwa i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartpl, różnica wizualna na pewno jest, ale pewnie pod różnymi kątami padania światła.

Zaręczam Cie.

A poza tym, różnica między teoretycznie nowym lakierem, a lakierem starym po korekcie wizualnie jest taka, że tego nowego jest troszkę grubsza warstwa i nic więcej.

Tony, mi jedynie chodzilo o to że po wypolerowaniu i nawoskowaniu starego porysowanego lakieru, różnica była tak ogromna, że aż nie wierzyłem. Teraz lakier był nowy i nie porysowany więc wiadomo że nawet nie ma z czego uzyskać takiej różnicy :)

Różnica jest ale nie wielka. I w sumie to polubiłem siedzenie w garażu i zajmowanie się lakierem. Ciesze się też że tak sie trafilo i kupiłem próbkę Collinite bo wiem, że za chwilę kupię próbkę DJ Purple Haze. Zobaczymy co mi sie bedzie bardziej podobać i wtedy zaopatrzę się w dużą puszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może spróbuj Blue Velveta, pod perłę powinien bardziej podpasować. Chociaż PH też jest do ciemnych kolorów.

Co do wosków - ja też w zasadzie po nałożeniu nie widzę zmiany wizualnej, jedyne różnice jakie "zauważam" do najprawdopodobniej próba wmówienia samemu sobie, że cokolwiek się zmieniło.

Ale wiem, że auto jest chronione, a gdy spadnie deszcz - wyróżnia się na parkingu swoimi ślicznymi kroplami. To mi starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Różnie mówią. Nie wiem ile się powinno odczekać. Ja po miesiącu od lakierowania spolerowałem lakier kuzynowi (hologramy po lakierniku) i normalnie nawoskowałem. Nic się nie działo.

W swojej E36 po odebraniu od lakiernika (zaprawki), ze dwa tygodnie później wysmalcowałem lakier bo koleś się postarał i wypolerował ładnie lakier - wiedział co lubię i upierdliwy jestem 8-}

 

Pewnie sporo zależy od lakieru jaki został użyty ale tutaj niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzany w komorze, a nowy to znaczy nowy, kilka dni, było robionych kilka paneli, ale reszta nieruszana więc je i tak będę musiał przelecieć UC i SRP zapewne a potem wosk tylko pytanie czy mogę dać wosk na całość (wszystke elementy) czy tylko na te nielakierowane i czy nie będzie jakiegoś dysonansu przez to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bart, to Ty nigdy nie widziałeś nowego samochodu prosto z salonu....

Niestety, bez korekty się nie obejdzie. Uwierz nam na słowo.

Skąd jesteś?

Co do dbania o auto, to skoro kupujesz nowe A6, to podnieś budżet i kup cos lepszego.

Co by Ci zaproponować...

Na początek :

Środki:

1. Schol S40 lub Dodo Juice Lime Prime (cleaner stosowany przed woskowaniem)

2a. Wosk Dodo Juice Purple Haze (pod ciemne kolory)

2b. Wosk Dodo Juice Supernatural, (pod jasne kolory)

2c. Wosk Collinite 915 (Tańszy produkt, ogromna pucha, starczy na 4 lata przy woskowaniu co jeden miesiąc, tak naprawde prędzej Ci się ten wosk znudzi niż skonczy...)

2d. Wosk Meguiars Hi - Tech Yellow Wax #26 (też tani produkt)

3. Smartdressing do wnętrz.

4. Dodo Juice Born to be Mild (shampon, można w http://www.mrcleaner.plkupic go w pakiecie z rękawica do mycia aut)

Mikrofibry:

1. Miss Pink ( do wszystkiego)

2. Eurow Shag (kup 2 sztuki) do polerowania po punkcie 1 i punkcie 2 odnośnie środków)

3. MonsterShine Fluffy Dryer (do osuszania po umyciu)

4. Pad piankowy do nakładania wosków

5. Pad obszyty mikrofibrą, lub bawełną do nakładania pkt.1 ze środków.

Myśle, że to takie niezbędne minimum.

Teraz tak:

Do plastików zew i wew używasz Smartdressing (zewnętrzne czyli również opony).

Środki:

pkt.1 używasz raz na 2-3 miesiące, co 3 woskowanie.

pkt. 2 stosujesz raz na miesiąc.

pkt.2a i 2b - sa to woski z półki średniej premium, Purple Haze z racji posiadania w sobie cząstek węgla kopalnianego ładnie przyciemnia kolory. Supernatural ładnie wyciaga głębie.

pk.t2c. jeden z moich ulubionych wosków, jest dużo tanszy niż 2b, daje bardzo ładną szklistą powłokę, ale nie jest tak szlachetny.

pkt. 2d podobnie jak pkt 2c.

Szampon Dodo juice Born to be Mild - bardzo dobre rozcieńczenie, bardzo ładny zapach, ale jego największe zalety, to daje bardzo duży poslizg przy myciu samochodu i ogromna pianę.

Mikrofibry:

Miss Pink jest do wszystkiego - chodzi o wycieranie wewnętrznych tworzyw sztucznych, nakładanie i wycieranie Smartdressing po wnętrzu auta.

Eurow Shag - puszysta mikrofibra nadająca się do ściagania wosków (polerowania) i po pkt1. ze środków.

Co do alcantary, to odkurzać odkurzaczem, delikatna szczotką przeczesać od czasu do czasu (taka najlepiej do głowy niemowlaków, bo jest stosunkowo bardzo delikatna).

Jak mi się coś przypomni to dopowiem, albo inny dopiszą.

 

cześć, korzystając z twoich rad (też mam czarny lakier) zakupiłem cleanera dodo juice, collinite 915, reszta to APC i TR od nielsena, do wnętrza Koch Chemie (aksamitna satyna i na tym mi zależało) ale dla porównania Poorboys natural look też nabyłem, oczywiście ręczniki i fibry.... jeszcze nie małem okazji sie pobawić, ale wszsytko przede mną

 

co prawda sa wątki odnośnie kół, ale gdybyś mógł kilka słów jaki środek do czyszczenia felg + czym je sensownie zabezpieczyć. Kupiłem nowe felgi na lato i wypadałoby je godnie potraktować. z góry dzięki. Może też inni forumowicze mają cos godnego polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...