Skocz do zawartości

Renowacja felg


wojtassss

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zajmuje się ktoś renowacją felg albo ma sprawdzoną firmę/osobę która się tym zajmuje?

 

Chcę oddać komplet z założonymi oponami i żeby ktoś:

 

- zrzucił opony

- wyprostował felgi jeżeli będzie tak potrzeba

- oczyścił ze starej farby (tu wolałbym nie piaskować, bo ponoć to nie zdrowe dla alu)

- polakierował (dwa kolory, we wnętrzu antracyt, na zewnątrz dark silver)

- założył opony

- wyważył koła

 

A może bawić się samemu w oczyszczenie? Papiery i jazda? Oddać tylko do polakierowania.

Macie doświadczenie w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie tak słyszałem. Z kolei jak przeglądam oferty firm to 99% z nich piaskuje i bądź tu mądry.

Dlatego myślę czy nie dać do prostowania, przywieźć do siebie i samemu wyszlifować papierami i oddać tylko do malowania.

Ciężko będzie je ogarnąć papierami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ogarniam Waszego dylematu.
Od zawsze felgi piaskuję, żadnego szkiełkowania.
Kwestia tego jaką granulację dobierze osoba która to robi.Widziałem felgi zniszczone piaskowaniem, owszem ale nie brakuje ludzi z głową i odpowiednią wiedzą, którzy po wypiaskowaniu i polakierowaniu felg oddają je w stanie idealnym a powłoka lakieru jest pozbawiona mory charakterystycznej dla większości lakierni proszkowych.
Szkiełkować to można kartery z zabytkowego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minetoo rozumiem tylko jedyna firma jaka jest polecana to ok 500 km ode mnie. W mojej okolicy nie wiem jak ludzie piaskują alu, czy mniejszym ciśnieniem i mniejszą granulacją. Czy zwyczajnie lecą jak wszystko inne

 

Dlatego pobawię się przez zimę scansolem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masz Ci babo placek... google.pl

 

inowrocław

http://www.fel-gum.pl/

 

kwotę indywidualnie pewnie ustalają- ja u siebie za naspaw jednego zęba plus prostowanie, szkiełkowanie! malowane proszkiem piecowo smażone i pokryte klarem za komplet 15"felg 7j zapłaciłem 550zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Piotrek, wszystko zależy od tego kto i czym piaskuje. U mnie to robił jakiś gość na wiosce bo miało być taniej (a nie było..) więc należało się spodziewać, że pieścić się nie będzie. Nie mniej jednak nie są to kratery, podkład wypełniający już kupiony, jestem dobrej myśli :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o masz Ci babo placek... google.pl

 

inowrocław

http://www.fel-gum.pl/

 

kwotę indywidualnie pewnie ustalają- ja u siebie za naspaw jednego zęba plus prostowanie, szkiełkowanie! malowane proszkiem piecowo smażone i pokryte klarem za komplet 15"felg 7j zapłaciłem 550zł

To teraz zjedz ten placek i kliknij na tej stronie kontakt :D Wtedy okaże się, że to nie u mnie tylko we Wschowej. Też się naciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minetoo rozumiem tylko jedyna firma jaka jest polecana to ok 500 km ode mnie. W mojej okolicy nie wiem jak ludzie piaskują alu, czy mniejszym ciśnieniem i mniejszą granulacją. Czy zwyczajnie lecą jak wszystko inne

 

Dlatego pobawię się przez zimę scansolem :D

Kurier powinien trafić do Wieliczki i z powrotem do Inowrocławia :-B

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...