Skocz do zawartości

Black 307


Fazy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam wam autko znajomego, z racji tego, że zawsze jest chuchane i dmuchane padła decyzja aby je nieco odświeżyć. SMS do mnie z pytaniem czy mam chwilę czasu i długo nie czekając Peugeota miałem już u siebie pod ręką, a co dalej się działo zobaczycie sami :)

 

Niestety nie mam zdjęć z dekontaminacji i mycia.

 

1. Przygotowywanie

 

-Mycie pianą

-Mycie na dwa wiadra + pędzelki

-Dekontaminacja SNB Prickbort MAC oraz glinkowanie Meguiars clay 

-Spłukiwanie 

 

2.Korekta

 

-Lare EPL-11

-Kestrel DAS-6 PRO

-Menzerna FG-400 / FF-3000 / SF-4000

-3M żółty i niebieski korek

-Gąbki flexipads /3M / Urban

-Futro Flexipads

-IPA + woda 1:1

 

Lakier był stosunkowo przyjazny podczas korekty, zwykle wystarczały 2 przejazdy FG400, gorzej z wykańczaniem, po mimo że leciała ultrafina lub SF4000 słabym punktem była mikrofibra która zostawiała lekkie hologramy, czego skutkiem były ponowne przejazdy DAS'em.

 

 

 

1jpg_nseeswe.jpg
2jpg_nseesww.jpg

3jpg_nseeswa.jpg
4jpg_nseessp.jpg
5jpg_nseessr.jpg
6jpg_nseessx.jpg
7jpg_nseessw.jpg
8jpg_nseessa.jpg
9jpg_nseessq.jpg
10jpg_nseesap.jpg
11jpg_nseesah.jpg
12jpg_nseesar.jpg
13jpg_nseesax.jpg
14jpg_nseesae.jpg
15jpg_nseesaw.jpg
16jpg_nseesas.jpg
17jpg_nseesaa.jpg
18jpg_nseesaq.jpg
19jpg_nseesqp.jpg
20jpg_nseesqh.jpg
21jpg_nseesqr.jpg
22jpg_nseesqx.jpg
23jpg_nseesqn.jpg
24jpg_nseesqe.jpg
25jpg_nseesqw.jpg
26jpg_nseesqs.jpg
27jpg_nseesqa.jpg
28jpg_nseesqq.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Efekt fajny po

Natomiast zastanawia mnie zarówno Ty jak i wielu forumowiczów myje auta rekawicami na II wiadra przed korektą.

Po co?Nie szkoda rekawic?Przeciez Myjesz trata a nie wylizanego po korekcie

Ale ja stary jestem to moze nawyki mam inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co sobie dokładać pracy ? Wejdzie Ci taki paproch lub piasek pod gąbkę i szlifujesz sobie lakier. W przypadku tej 307 defekty są dość spore, bo miejscami szło futro, ale nie wszystkie aż tak wyglądają, a nawyków  też nie ma sobie co psuć.Każdy ma swoje podejście do pracy jedni dbają o samochód bo muszą inni bo lubią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na zdjeciach lakier wyglada niezbyt wykonczony, ale czy to niedociagniecia i hologramy (5 od konca) czy slabe zdjecia to nie wiem

Problem może leżeć po stronie kiepskiej jakości zdjęcia. Nie zawsze miałem dostęp do aparatu i zastepowalem go telefonem. Hologramy też mogą się pojawiać ale od samej mikrofibry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rysy po fibrze to RYSY a nie hologramy.

 

Racja ! nazwałem to w sposób dający obraz sytuacji gdzie falon zauważył, że coś może być nie tak :) 

 

 

 Jakich ręczników używałeś do polerowania?

 

Nazw nie pamiętam, ale są to te dwustronne "pluszaki" 

 

Do tej pory nie miałem okazji pracować na pancernym lakierze, po za leciwym mercedesem gdzie futro nie dawało rady. Będę musiał sprawdzić jeszcze inne fibry, bo problem  często się powtarzał. Niestety część autek z którymi miałem okazję pracować była, albo malowana, albo od nowości typowy "mięczak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach "przed" widać "dbałość" właściciela o lakier :-w

Tak jak Falon spodziewałem się większego końcowego "odbicia"  tym

bardziej że to black, no ale to może kwestia zdjęc i światła.

Generalnie git robótka no i samo autko bardzo fajne :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...