Skocz do zawartości

K2 Glinka do lakieru


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu wpadła w moje ręce niedostępna jeszcze w sprzedaży (czy było inaczej Krzysiek?) glinka do lakieru firmy K2. Z dużymi nadziejami i entuzjazmem przyjąłem produkt i przy najbliższej okazji postanowiłem go przetestować. Przedstawmy więc dzisiejszego zawodnika:

IMG_6123-001_zps9ec8b4bb.jpg

W schludnym, zakręcanym opakowaniu znajduje się 200g kostka zapakowana w folie. Z bliska wygląda tak:

IMG_6124-002_zpsf4de3cc0.jpg

Obserwacje:

Kolor biały z odcieniem różu/fioletu

Bardzo klejąca do rąk, czasem aż za bardzo - zostawały resztki na palcach

Jeśli chodzi o lubrykant to stosowałem ją zarówno z samą wodą jak i wodą z dodatkiem szamponu. W moim odczuciu różnic w poślizgu nie zauważyłem. W udokumentowanym przypadku za lubrykant robiła woda z odrobiną szamponu.

Spryskujemy powierzchnię:

IMG_6125-003_zpsabe8fd66.jpg

I przechodzimy do działania:

IMG_6128-006_zps929d26c6.jpg

Glinka już po kilku ruchach zbiera zabrudzenia, ten kawałek był po połowie maski:

IMG_6133-011_zpsc4b0ea39.jpg

Spostrzeżenia i uwagi:

Glinka strasznie klei się do skóry, zostawiając na palcach resztki. Jest to drażniące ponieważ bardzo szybko brudzimy wszystko wokół. Występuje również niepokojące 'zostawanie' glinki na lakierze. Nie wiem czy dobrze to tłumaczę, ale przy ruchach lewo-prawo, może zostać taki cienki placek, kawałek glinki, jakby starty/wtarty/przyczepiony do powierzchni. Jeśli tego nie dojrzymy i nie usuniemy w porę to przy polerowaniu dzieją się nieciekawe rzeczy. Dodatkowo, glinka zbiera tylko 'główki' w przypadku resztek smoły, małe punkty zostają jedynie 'oszlifowane' po powierzchni. Chcąc usunąć bardziej przywarty brud ryzykujemy porysowaniem powierzchni. A jeśli o tym mowa to również niemiłe zaskoczenie. Glinka była testowana na japońskim i niemieckim lakierze, z dużą ilością wody oraz wody z dodatkiem, w każdym przypadku wychodziło zmatowienie i widoczne ślady po glince. Może kwestia za mało śliskiego lubrykantu i moja wina - nie wiem. Będę dalej testował. Porównując produkty Bilt Hamber i Valet Pro, K2 umieszczam na ostatnim miejscu. Nie wiem jeszcze jak wygląda to cenowo, prosiłbym o uzupełnienie.

Jeśli macie jakieś pytania, prosiłbym o aktywność w wątku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie ciekawie to wygladaj JJ... Jeszcze gdyby nie zostawiala sladow na lakierze i miala niska cene to mozna by jej uzywac do wiekszych projektow, gdzie pozniej wchodzilaby w gre koretka lub chociaz jakies odswiezenie lakieru... 

Zobaczymy, musze dorwac kiedys kawalek w swoje rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to drogo. Bh jest po 60. Nie wroze im sukcesu z glinka z ta cena. To zadna renomowana firma.

Podobnie mysle, z tym ze dla mnie renoma firmy nie ma znaczenia. Glinka ma dzialac a czy to jest K2, Megs czy Jewelultra nie ma dla mnie znaczenia. Liczy sie cena w stosunku do jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, ale potencjalny klient jak ma do wyboru dwa dobre produkty to nie wybierze nieznananej marki. Mam sprawdzonego bh i nie bede kupowal drozszego k2. Malo osob jest co kupuje do zabawy i testowania. Wiekszosc osob chce dokonac wlasciwego zakupu za ciezko zarobione pieniadze a konkurencja jest duza.

Wiec za marna glinke to moga se wolac ze 45 zl a nie 66 czy nawet 60.

Malo kogo zainteresuje glinka co dziala w specjalnych warunkach. Glinka ma dzialac z sama woda a nie przy specjalnych poslizgach, a qd czy inne poslizgi to opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za test, chęci i pokazanie produktu duża chwała

Natomiast ten produkt jak i inne z tej stajni nie zagoszczą u mnie nigdy

Normalny marketowy syf a próbują wleżć tam gdzie moda teraz jest czyli "autodetailing"

5-6 lat temu włazili mi na myjnie bo wtedy były modne "myjki"

Oczywiście to jest tylko moja opinia na temat tego producenta po kontakcie z jego produktami

Jak ktoś chce stosować to jak najbardziej przecież może

Falon a na wyspach to mozna gdzieś kupić K2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJu tyle ją woził,że i się zepsuła  8-}

Już pierwsze foto przy odrywaniu zwiastuje,kaszanę,z czymś podobnym się spotkałem jak odpali mi się eco-mode i drugi raz chcę użyć glinki na dziada.

Czekam,na test propka,wykluczyłbym też błąd w postaci stosowania wody,glinka ma chodzić na niej,możliwe są też wtedy hologramy,ale o rozpadaniu nie powinno być mowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam mój test glinki K2

cdsj.jpg

 

Glinkę otrzymałem w środę, dopiero jednak dzisiaj miałem czas jej użyć. Ładny plastikowy słoiczek skrywa 200g szarej glinki która jest zapakowana w folię.

cbqv.jpg
 

Kawałek wyciąłem i zacząłem formować

cu6r.jpg

Wnioski? Tak jak pisał JJ, bardzo mocno się lepi do rąk, po chwili ugniatania, mamy całe ręce klejące, chociaż nie zauważyłem żeby na nich zostawała. Jako lubrykantu użyłem FK #425. A że było dziś chłodno, i temperatura nie sprzyjała glinkowaniu, postawiłem ją wrzucić do ciepłej wody. Nie zaszkodziło jej to w żaden sposób.

0z00.jpg

 

Auto było glinkowane 3 miesiące temu, tak wyglądała dolna partia drzwi

oskn.jpg
 

tak górna

jh3r.jpg
 

 

Drzwi pasażera

0ktq.jpg

l2gq.jpg
 

Maska

0k14.jpg
 

Klapa bagażnika

s3xk.jpg
 

dolna partia przed

5iim.jpg

po

mwyr.jpg
(wybaczcie za prześwietlenie, ale było już ciemno)

 

Wnioski? Glinka spisała się bardzo dobrze, nie zostawała na lakierze, przy mocniejszym dociskaniu zbierała mniejsze kropki smoły i inne zanieczyszczenia. Poślizg na QD był bardzo dobry. Nie zwróciłem uwagi na zarysowania, bo na tym kolorze mało widać. W tym kierunku przetestuję ją innym razem. Po wyglinkowaniu całego auta nie wyglądała na zużytą.

eerk.jpg
jqs0.jpg
 

Mogę ją porównać tylko z valerPRO żółtą i ta z K2 wydaję się cięższa do formowania, a do tego bardzo się klei(jednak po zanurzeniu w ciepłej wodzie przestała całkowicie). Oczyszcza lakier na podobnym poziomie. Sprawdzę jak wygląda sprawa z rysowaniem lakieru i dam znać.

 

Wybaczcie za tak mało składny tekst, ale pisane po browarkach.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...