Jump to content

Pytania newbie'sów ;)

LoOkas
 Share

Recommended Posts

matowa folie ożywic ? kiedys z kolega robiliśmy środek beemy 6  oklejonej czarnym matem i tam dotkniecie fibrą po dresingu lub odżywce do skóry kończyło się połyskiem, kiedyś widziałem chyba w Mr.Cleanerze jakieś środki do foli, po QW obawiam się że będzie świecić jak psu .. na wielkanoc ;)

Pany mam do podłatania progi RS i są one z PURu co znacznie utrudnia działania, jutuba obejrzałem jak kleją łataja itd , ale może ktoś ? coś ? 

• Administrator

Krakusy, tak jak mówi kubik - nie będę do mycia za dwie dychy używał C2! :rolleyes:

Chodzi o coś budżetowego, ogólnie dostępnego, na czym pracuje się codzień. Czy typowe QD załatwią sprawę czy iść w stronę odżywek do plastików?

Ja bym przeleciał QD ewentualnie QW

K....a bez jaj zaraz Detailing nie bedzie się niczym różnił od bezdotyku

To ma byc mycie za 20 zł

Z reszta róbcie jak chcecie

Chłop ma na folię za 3-4 koła a na mycie 50-70 zł nie ma no to umyć wytrzeć i wyjazd.Koniec

K....a bez jaj zaraz Detailing nie bedzie się niczym różnił od bezdotyku

To ma byc mycie za 20 zł

Z reszta róbcie jak chcecie

Chłop ma na folię za 3-4 koła a na mycie 50-70 zł nie ma no to umyć wytrzeć i wyjazd.Koniec

Junior spokojnie.

JJ pyta to odpowiadam i nie wdaje się w zbędne dyskusje typu "olaboga tak to nie wolno bo to nie detailing!" itd bo sam chyba wie co robi.

Przymierzam się do korekty mojego auta i potrzebuje porady co zrobić z tylnymi drzwiami. Te drzwi były malowane (prawdopodobnie przez niemca i na pewno dawniej niż 7 lat temu). Od jakiegoś czasu bardziej widać różnicę w kolorze ale też fakturze. Lakier na drzwiach wydaje się matowy.

Posiadam pasty PF 2500 i FF 4000 i maszyne DA.

Zmatowić to papierkami czy sama korekta coś da? 

Drzwi z oryginalnym lakiermem:

FM2jgYw.jpg

Drzwi które były ponownie lakierowane: 

TPp2apf.jpg

Porównanie (po prawiej lakierowane)

cCpHC2d.jpg

• Administrator

Kamil, P3000 i mocnościerna pasta.

szynka, dzięki :u

Junior, nie myje codziennie bo za taką kasę w stosunku do nakładu pracy bym nie wyżył. Auto stoi trzeci dzień więc qd z k2 to nie będzie jakiś wielki gest.. :rolleyes:

Kolejne pytanie: piorę jasną kur*a jeg* ma* podłogę i pierwszy raz coś takiego widzę. Przebarwienie wielkości dywanika (u kierowcy), najpierw koloru czarno-zielono-jakiegoś, po namaczaniu chemią do pre spraya (zasada) oraz chlorowym wybielaczem (Tenzi Top Plam Clor), kolor zmienił się na pomarańczowy i dalej nie idzie. Ruszę to czymś czy dać sobie spokój?