Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Jaki środek polecacie do prania ekstrakcyjnego ? W tym tygodniu prałem kabinę w ciężarówce i używałem do tego Tenzi Texwash . Cena nie była wygórowana , więc sie skusiłem , ale jego wydajność to porażka. Jeden z zalecanych przez producenta roztwór to nawet 500ml na 10 litów wody :) Na jedno pranie poszło około 750 ml koncentratu. Robiłem nawet mocniejsze roztowry, żeby puścił brud. A prania nie było dużo , nie mam zdjęć , ale dla porównania tapicerki do wyprania było tylko co pół tapicerki z samochodu wielkości Passata.

 

Jaki mam teraz kupic ? Coś z ValetPro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobało wykończenie,satynka do tego,przyjemny zapach.

Nadać się nada,tylko pod maską to trwałością raczej nie błyśnie.

Wyjdzie coś koło 28pln za litr,gdzie 0,5l chodzi po 45zł to myślę,że atrakcyjnie dosyć :)

a byłaby opcja z wysyłka trochę dalej w Polskę????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztwór 1:20 to dobry roztwór, ile Ty byś chciał? ;) Ja robię swojego 1:10 i na kompletne pranie osobówki idzie mi 200ml koncentratu jako pre-spray i ok 10-15l czystej wody do płukania.

Co to było za auto? Jeśli zużyłeś 750ml koncentratu to wyszło Ci 15l pre-spraya?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man TGL z globem . Auto nie dawno kupione w niemczech i jezdził nim jakiś brudas , bo leżanka była dosłownie szara ,a potem okazało się , że była niebieska :)

Na początku na 5 litrów wlałem 250 ml koncetratu, Według zaleceń na etykiecie. Wszystko oprócz leżanki i foteli się wyprało . Ale dopiero na dwa razy . Natomiast reszta też poszła w tym roztoworze tylko tutaj musiałem sie posłużyć szczoteczką i dopiero po tym puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzeczy,które przemieniają się w tzw "skórę"lub tracą kolor  z brudu to piore po 5-6 razy a nie 1 raz i to jeszcze delikatnym szamponem do prania

Ten Tenzi jest dobry do delikatnego odświeżenia nowej tapicerki

Panowie nie błądżcie i kupcie sobie np.APC Nielsena (jest tani w 5L) i rozrtwór 1:7 to ma porządną moc czyszczącą.zarówno do Pres-praya jak i ekstrakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobre opryskiwacze? Najlepiej tak litrowe. Mam te standardowe przeźroczyste 0,5 l ale szału idzie dostać bo często zamiast psikać mgiełką wyrzucają po 2-3 krople, albo się zapowietrzają i trzeba rozkręcać i się bawić.

 

ja mam juz chyba 3rok  marolexy pomarańczowe i działają dobrze.

t&g, zmywacz, apc i działa.

 

 

Który pad dla amatora?

Zwykły gładki czy np hex od flexipads?

Mogą być płaskie mogą być waflowe, mogą być Hex :)

Spróbuj może płaskie zwykłe na początek, przede wszystkim są tańsze niż Hexy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobre opryskiwacze? Najlepiej tak litrowe. Mam te standardowe przeźroczyste 0,5 l ale szału idzie dostać bo często zamiast psikać mgiełką wyrzucają po 2-3 krople, albo się zapowietrzają i trzeba rozkręcać i się bawić.

Kwazar Mercury Pro 360. Innych jak Kwazary już nie kupuję. Dodatkowo 360 spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...