Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiu, booohalu, spróbuj może Wardox Forte ze Stockmeiera? Mocny kwasior do odszczurzania. Daje takie ludziom co by umyli ściany w myjniach.. (a ostatnio nawet babka spróbowała na szkle i też o dziwo domyło bez matowienia..)

Wojtek, w0jta5, AIO właśnie powinno się przykryć bo w samym produkcie wosków nie jest za dużo i efekt nie będzie długotrwały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Taki jest plan, tylko jeszcze będzie ręczne UC.

Generalnie na AIO nie zaleca się kładzenia wosku, a przynajmniej na AG UDS, więc jak to jest? 

 

Na AIO można nie kłaść wosku jak np. nie masz czasu a chcesz tylko sobie odświeżyć auto ale jak masz czas to właśnie się zaleca.

Samo AIO nie jest tak trwałe jak wosk, choć niektóre są trwałe i mają lepsze właściwości od innych.

 

Co do AGUDS to niestety nie pomogę bo tego nie używałem. Ale jeżeli to masz, to nic się nie stanie jak nałożysz ;)

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AIO można nie kłaść wosku jak np. nie masz czasu a chcesz tylko sobie odświeżyć auto ale jak masz czas to właśnie się zaleca.

Samo AIO nie jest tak trwałe jak wosk, choć niektóre są trwałe i mają lepsze właściwości od innych.

 

Co do AGUDS to niestety nie pomogę bo tego nie używałem. Ale jeżeli to masz, to nic się nie stanie jak nałożysz ;)

 

Powodzenia !

Jak bym miał UDS'a to bym nie pytał, tylko nakładał :) Widziałem kilka relacji z UK tego środka i wygląda to naprawdę obiecująco :) 

Co do wosku. To UDS na chyba Carnaube, więc trzeba coś dobrać coś naturalnego?. Natomiast SRP czy AB Cherry Glaze mają sealant i można tylko sealant na nie kłaść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał UDS'a to bym nie pytał, tylko nakładał  :) Widziałem kilka relacji z UK tego środka i wygląda to naprawdę obiecująco :) 

Co do wosku. To UDS na chyba Carnaube, więc trzeba coś dobrać coś naturalnego?. Natomiast SRP czy AB Cherry Glaze mają sealant i można tylko sealant na nie kłaść? 

 

Jak chcesz tego UDS to kup również pod to SRP.

Sealanty się przeważnie kładzie na czysty lakier, nie na jakieś glaze czy aio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używał ktoś z was Prima Amigo?

 

Tak.

 

http://detailingclub.pl/topic/63-co-zrobiłeś-ostatnio-przy-aucie/?p=73416

 

Bardzo fajny cleaner/glaze. Szybo się nim robi, nie pyli, nie brudzi plastików, ściera również bezproblemowo.

Przyciemnia trochę lakier, robiłem specjalnie pół maski i róznica była widoczna.

A pachnie... czekoladą icon_smile2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa, male pytanie mam bo w sumie dopiero jutro mam pierwsze zdarzenie z tematem pt. matowa folia. Na dodatek jeszcze kolor bialy, bialy mat...

Mycie normalnym szamponem wspomagane punktowo APC powinno dac rade, wiec tu problemu nie ma...

Ale dekontominacja, zabezpieczenie mnie interesuje... Jak robic, jakies wskazania szczegolnych procedur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M101, FG400, FC+

 

Kwestia dobrych padów i wełn też jest ważna.

S0 to raczej to matowienia ale też się przyda.

Scholl - nie wiem, ja nie lubię tych past, kryją za bardzo.

FC+  mocny, trochę wypełnia ale lepiej chyba jego niż Scholla.

Przede wszystkim tańszy, ale pomyśl też o M101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M101, FG400, FC+

 

Kwestia dobrych padów i wełn też jest ważna.

S0 to raczej to matowienia ale też się przyda.

Scholl - nie wiem, ja nie lubię tych past, kryją za bardzo.

FC+  mocny, trochę wypełnia ale lepiej chyba jego niż Scholla.

Przede wszystkim tańszy, ale pomyśl też o M101.

Tak,tak S0 to szatan,na jakimś trupie kiedyś przetestuje może w końcu,a mam prawie 1kg...

M101 mówisz?Mam 105tkę i w sumie wydała mi się słabsza od fg500,ale mało nią pracowałem.

Na dobrą sprawę to pracuje częściowo na amatorskim systemie Meg'sa i mi bardzo pasuje :)

Dobija mnie,że wszystkie mocniejsze pasty są tylko w litrowych/kilogramowych opakowaniach,co przy moim zużyciu jest sporą przesadą.(zużycie 250ml fg500,zajęło mi rok...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa, male pytanie mam bo w sumie dopiero jutro mam pierwsze zdarzenie z tematem pt. matowa folia. Na dodatek jeszcze kolor bialy, bialy mat...

Mycie normalnym szamponem wspomagane punktowo APC powinno dac rade, wiec tu problemu nie ma...

Ale dekontominacja, zabezpieczenie mnie interesuje... Jak robic, jakies wskazania szczegolnych procedur?

Mav, wybrałeś biały mat - jedna ważna i bardzo cenna rada, którą proponował bym do siebie przyjąć - dbaj o to na bieżąco, jak zapuścisz to kaplica. Jeśli chodzi o dekontaminacje to problemu być nie powinno o ile folia dobrze położona i powygrzewana. Sprawdź w niewidocznym miejscu na początek. Preparaty typu tar&glue nic złego zrobić nie powinny, na 3Mie, Oracalu, KPMFie, Bruxie przetestowane, żadnych efektów ubocznych nie stwierdzono. Co do zabezpieczenia - śmiało można smarować, może się zrobić minimalnie bardziej połyskliwa, i to tyle negatywnych skutków ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Pany zastanawiam się nad PB BH...jak bardzo osłabi mi wosk to raz, dwa to w końcu jak go traktować jako AIO czy cleaner. Jak osłabia wosk to co z nim najdłużej posiedzi? Mam 476, Carbona, Pinnacle Souveran i Polishangel Concours De Beauty i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam już.

 

Chcę trochę "liznąć" swojego i trochę wypełnić BH.

 

Zastanawiam się czy wogóle jest sens go kłaść 8-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zastanawiam się nad PB BH...jak bardzo osłabi mi wosk to raz, dwa to w końcu jak go traktować jako AIO czy cleaner. Jak osłabia wosk to co z nim najdłużej posiedzi? Mam 476, Carbona, Pinnacle Souveran i Polishangel Concours De Beauty i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam już.

 

Chcę trochę "liznąć" swojego i trochę wypełnić BH.

 

Zastanawiam się czy wogóle jest sens go kłaść 8-|

 

BH jako glaze i czasami cleaner - kilka razy pojawiło mi się kilka rys po tym 8-}

Tydzień, dwa, dwa i pół krócej ? I co z tego ? będziesz widział że słabnie to się nałoży raz jeszcze ;)

Jak chcesz wypełnić to możesz nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...