Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Powiem tak:

Każdą PA zabijam w rok a rekordzistka marki Karcher padła po 3 dniach i tym razem wybór padł na tego cudaka z zapewnieniem że mogę tam lać każde "anglogary" (junior ;) ) i nic ma się nie zepsuć.

Zobaczymy....

Pianownica to u mnie obowiązek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą bańke 24 l

Drogość 8-)

Jak ją oceniasz pod względem PA? wykonanie, łatwość obsługi? czym tak w ogóle sie różnią- regulacją strumienia?

Różni się materiałem wykonania (stal szlachetna) i brakiem regulacji "miotły".

Ale jest idealnie dobrany ;)

Na razie działa nic więcej nie wiem.

Aha jak się butelka zgubi to gwint wymyślny i trzeba pewnie becalować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Każdą PA zabijam w rok a rekordzistka marki Karcher padła po 3 dniach i tym razem wybór padł na tego cudaka z zapewnieniem że mogę tam lać każde "anglogary" (junior ;) ) i nic ma się nie zepsuć.

Zobaczymy....

Pianownica to u mnie obowiązek ;)

Właśnie może ty mi Piter odpowiesz, którą najlepiej wziąć pianownice, PA, Technic, MTM, czy jakieś inne z allegro oprócz ori Karcher /:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest jeden uj.

Ten cudak jest inną konstrukcją ale robię za królika doświadczalnego za trzy paczki więc poczekajcie :D

czym lepiej/wydajniej pianować?

Oczywiście tylko pianowica systemowa czyli tzw PA/cudak :u

No jest jeszcze pianownica stacjonarna którą naśladuje gloria fm 500 ale troszkę kosztuje.

Naturalnie dwie ostatnie dają kontrolę nad roztworem ale widzę że pod tym względem mój wynalazek ostro miesza i jest MEGA ekonomiczny :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://showcarshine.pl/877-menzerna-lc-zestaw-deluxe-3x250ml-pady-3-pack.html

http://showcarshine.pl/876-menzerna-zestaw-premium-3x250ml-pady-3-pack.html

czy różnica w cenie w tych zestawach jest uzasadniona(nie chodzi mi o 3000/4000 tylko o pad do finishu)?

Pad jest lepszy bo jest o wiele miekszy od flexi zotlego i na miekkich lakierach bedzie o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz dylemat z wydaniem kasy. Ja bym osobiście wziął ten droższy zestaw, a ogólnie kupiłbym osobno i wziął jakąś one step + wykańczająca (coś jak S17 + S40) bo z tego co pamiętam na jakiegoś "japończka" to szykujesz + pady dobre i będzie pan zadowolony.

A jak chcesz ten tańszy zestaw to tutaj jest jeszcze taniej ;)

http://www.detailer.pl/sklep/252-menzerna-zestaw-fg500-ip2000-f3000-gabki-polerskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam pytanie. Zaopatrzyłem się już z okazji zbliżającej wiosny w odpowiedni zestaw do poprawy efektu wizualnego mojego wozu, pytanie tylko, jaką procedurę zastosować od początku do końca.

Mycie, Tar, IronX, Glinka, mycie, suszenie, korekta lakieru pastami Manzerna 500 + 2000 + 4000 na padach flexi.

I teraz dylemat:

Mam zamiar położyć Collinite 476s, do niego mam cleaner Auto Finesse Rejuvenate. Czy bezpośrednio po korekcie myć samochód, przetrzeć go IPA a następnie przelecieć cleanerem, czy pominąć IPA albo mycie, lub też zrobić wszystko po kolei? (mycie + ipa + cleaner) albo w innej kolejności?

Na przygotowany lakier rzucam aplikatorem Colli'ego, jak skończę smalcować cały samochód to poleruję MF od miejsca w którym zaczynałem. Czekam parę godzin (ile?) po czym powtarzam proces kładąc drugą warstwę.

Brzmi w porządku czy można to jakoś usprawnić?

Na świeżo położony wosk pasowałoby coś jeszcze wrzucić? Jeżeli tak to kiedy? Myślałem o CG V7 Hybrid, zachwalany przez wiele osób, pytanie tylko czy warto od razu, czy lepiej po następnym myciu, albo w ogóle sobie odpuścić?

Dzięki za merytoryczne odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "dobre pady"? Na pasty i pady chciałbym wydać z jakieś +-200zł.

Lakier mam miekki i wcale niezbyt mocno skatowany, wiec twardego pada i FG500 chyba nie zobaczy(?)

Weź sobie lepiej ten zestaw - http://showcarshine.pl/877-menzerna-lc-zestaw-deluxe-3x250ml-pady-3-pack.html

dlatego jak wcześniej pisałem - lepszy pad wykończeniowy.

Możesz sobie dokupić jeszcze jakiś miększy - czerwony flexipads np. do glaze/cleaner/wykończenia.

Mycie, Tar, IronX, Glinka, mycie, suszenie, korekta lakieru pastami Manzerna 500 + 2000 + 4000 na padach flexi.

jeżeli nie będzie bardzo uwalony to możesz od razu T&GR, IX, itd.

Czy bezpośrednio po korekcie myć samochód, przetrzeć go IPA a następnie przelecieć cleanerem, czy pominąć IPA albo mycie, lub też zrobić wszystko po kolei? (mycie + ipa + cleaner) albo w innej kolejności?

Możesz go sobie umyć po mocnej paście, bo po niej może być syf na aucie.

Może być po średniej albo po wykończeniu.

Umyj go APC, ludwikiem - tak aby dobrze odtłuścić lakier i po myciu możesz jeszcze ewentualnie przetrzeć IPA i na to 476S.

Na przygotowany lakier rzucam aplikatorem Colli'ego, jak skończę smalcować cały samochód to poleruję MF od miejsca w którym zaczynałem. Czekam parę godzin (ile?) po czym powtarzam proces kładąc drugą warstwę.

Czy cały to sam zobaczysz, nie wiem w jakich warunkach będzie pracował, zrobisz jeden panel, potem drugi, jak na pierwszym wosk będzie gotowy do starcia (test palca) to ścierasz i robisz dalej. Jeżeli chcesz drugą warstwę to bezpiecznie zostawić go na kilka godzin, np 4-8h.

Na świeżo położony wosk pasowałoby coś jeszcze wrzucić? Jeżeli tak to kiedy? Myślałem o CG V7 Hybrid, zachwalany przez wiele osób, pytanie tylko czy warto od razu, czy lepiej po następnym myciu, albo w ogóle sobie odpuścić?

jeżeli już to

lepiej po następnym myciu

albo za jakiś czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy do past menzerny (500/2500/4000) polecane są pady 3m? czy tylko flexi?(mowimy o miekkim lakierze)

2. Czy pady 150mm 3M nie sa za duze to BP Flexi bialego 125mm?

3. Czym różnią się np te pady:

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/138-3m-09550-cutting-pad-pad-polerski-twardy.html

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/139-3m-50487-cutting-pad-pad-polerski-twardy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy do past menzerny (500/2500/4000) polecane są pady 3m? czy tylko flexi?(mowimy o miekkim lakierze)

Mogą być. Mogą być też Lake Country, Monello, ABW, Scholl i inne.

2. Czy pady 150mm 3M nie sa za duze to BP Flexi bialego 125mm?

Nie są. Możesz kupić pady 135mm z flexi i będzie wtedy ok.

Trwałością. Pomarańczowy jest trochę trwalszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...