Skocz do zawartości

Malowanie tapicerki skórzanej-warto?


skorek34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W moim pełnoletnim BMW mam skórzaną tapicerkę (z czego nie jestem zadowolony) ale cóż tak się trafiło i nie ma co płakać nad tym,ale wracając do tematu ,to skóra jest zmęczona ,do tego ktoś próbował ja malować ,tyle ze część tylego oparcia pomalował na brązowo - beżowo(ciężko to określić) a siedzisko tylnej kanapy na srebno ,a muszę zaznaczyć że orginalny kolor to szary lub popielaty (sam nie wiem jestem tylko facetem ). Wiem że lepiej by było wstawić foto ale to jutro. I teraz są pytania :

-jak i czym to doczyścić do orginalnego koloru

- czy warto spróbować to pomalować jeszcze raz (może ktoś to zrobił na odpier....?) czy szukać tapicera :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 2 lata później...

Kompresor 50-100 litrów wystarczy, będzie dość często chodził ale sobie poradzi. Warto, jak zawsze, zainstalować odwadniacz i odolejacz - wiadomo.

Pistolet - do skór wystarczą tanie pistolety HVLP za 200-300zł. Dysze 0,8 i 1,0 

Osobiście aerografu nie używam i jak widać można bez niego żyć, choć chodzi mi to po głowie.

Ręcznie?Ręcznie robię tylko małe fragmenty, jakieś drobne przytuszowania. Używam do tego gąbeczki(róznych)

Sama praca dość przyjemna jak sie człowiek wprawi. Najwięcej czasu i nerwów zajmuje dobranie koloru :)
Warto mieć jeszcze dobrą opalarkę. Te najtańsze jak trochę popracują potrafią wyrzucać z siebie powypalane drobinki z grzałki które "ładnie" wtapiają się w suszoną powierzchnię.

 

Pracuje na systemie Fenice. www.leather-ottimo.pl
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a miałeś przypadek poprawiania / powtórnego malowania po spapranej robocie ?

Trochę poszukałem informacji, ale to i tak pewnie trzeba się samemu przekonać co i jak.

 

W systemie Fenice jak zrozumiałem kolor sam sobie dorabiasz ?

 

Do wiosny mam czas żeby przygotować się i sprzętowo i chemicznie, muszę podjechać obejrzeć z czym będziemy musieli się zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dobieram sam.
Robiłem poprawki, 2 razy po sobie, raz eksperymentalnie, a raz w ramach reklamacji  - za szybko wydałem auto po naprawie. o tutaj -> http://www.czyszczenieauta.pl/naprawa-tapicerki-skorzanej -> Nissan Terrano

Jak wszystkie poprawki, raczej gówniana robota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zabawy jest z dobraniem koloru, to jest najbardziej czasochłonne jeśli o mnie chodzi.
Większość foteli nie wymaga jakiś mega napraw, często wystarczy pomalować(z całym przygotowaniem wcześniej).
Więcej zabawy jest w momencie dziury czy jakiś mocnych spękań.

Za fotel biorę od 300zł, boczek od 100zł. Czy się opłaca? Każdy sam sobie musi odpowiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...