Skocz do zawartości

zakup polerki


Rekomendowane odpowiedzi


A Makita czasami nie ma 3,1 kg?

 

coobah, swojego czasu mocno zachwalałeś Graphite-a. Czemu zmieniłeś maszynkę?

 

Ciekawe jak ma się do tej: http://www.sklep.elkar-serwis.pl/polerka-skil-1144-aa-p2671.html

 

Dlaczego zmieniłem maszynę? Zwyczajnie: apetyt rośnie w miarę jedzenia. :)

 

Odnośnie wagi: faktycznie waży tyle co Hitachi SP18VA czy właśnie Makita.

 

booohal, ten Skil którego podałeś ma wszystko co potrzeba, niestety obroty minimalne są za duże :(

 

Tak jak JJ. zauważył już po samych zdjęciach: maszyna jest porządnie wykonana. Ciężko znaleźć element (przynajmniej z zewnątrz) o którym mógłbym powiedzieć, że producent na nim zaoszczędził... Dobry plastik, porządny miękki przewód o zadowalającej długości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety obroty minimalne są za duże :(

 

 

Nie byłbym do końca taki pewien. Stabilizacja w takich maszynkach na pierwszym biegu przeważnie działa dość słabo i podejrzewam, że przy zetknięciu z lakierem będzie miała około 700/800 obrotów. Poza tym jak często wykorzystujesz obroty poniżej 1000? Ja np. bardzo, bardzo rzadko.

 

Aaaa... bardzo miły teścik. Jak coś podziałasz - napisz coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozprowadzenie pasty zawsze robię na minimum na jakie pozwala mi maszyna. 

 

Macie jakieś pomysły na test to piszcie śmiało. 

 

Dziś troszkę podziałałem Skilem jestem pod wrażeniem tej maszynki. 

Nie czuję różnicy wagi między Skilem a poprzednią maszynką! Dobrze się prowadzi, gładko pracuje....

Przy obróbce płaskich powierzchni nawet pomaga jej ciężar, bo nie trzeba jej dociskać do obrabianego elementu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sobotę przejechałem żółtym padem Urbana z AG SRP po aucie. 
W porównaniu z poprzednim Graphitem to jest niebo, a ziemia... 
Żona spytała czy ją włączyłem, bo cholernie cicho działa! icon_biggrin.gif 
Nadal uważam, że nie zwalnia pomimo znacznego dociskania do auta. 
Głowica grzeje się, ale po mojej niemal 2-godzinnej robocie była ciepła - nie gorąca. Może przy ostrzejszym cięciu lakieru, przy całodziennej walce bardziej się nagrzeje. 
Różnica w wadze jest nieodczuwalna. 

Ja nadal jestem pod wielkim wrażeniem tej maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziwny dźwięk :)

 

Do tej pory pracowałem na Graphicie. Aktualnie udało się przejść na Lare EPL 11 i powiem wam, że to niebo, a ziemia. Oczywiście graphite wystarcza jak tam 1 auto na 3-4 tygodnie, ale Lare to duża odskocznia. Aż chciałbym popracować na Flexie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siemka:)

DA mam już od kilku lat powoli przymierzam sie do dokupienia rotacji.
Wiadomo, czasem trzeba odświeżyć bardziej sciurany lakier i wtedy zwykły DAS6 nawet z mocną pastą i futrem zaczyna nie wystarczać.

Maszyna byłaby wykorzystywana bardzo okazjonalnie, tylko i wyłacznie do mocniejszego cięcia. Resztę prac planuje robić po staremu DASem. Dlatego zastanawiam się nad opcją mocno budżetową - do 300 PLN z dostawą.

I w tej grupie cenowej widzę 3 polerki, nad którymi się zastanawiam:
Skil 1144AA, Graphite 59G242 i K2pro L5315. Dla siebie i dla potomnych zrobiłem takie oto porównanie podstawowych parametrów.
yFEXUj4.jpg

No i teraz trzeba się na coś zdecydować :)

Siakies przemyślenia szanownych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS6 Ci wystarczy!

Dokup sobie pady z mikrofibry Flexipads, gąbki z Lake Country żółte, pastę Meguiars 105 / 101 i do dzieła ;)

Coś takiego?

http://showcarshine.pl/pady-i-bp/1175-flexipads-microfibre-cutting-disc-130mm.html

 

Są chyba też jeansowe/sztruksowe... Warte to zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak kiedyś wielcy znawcy twierdzili, że DAS to gówno do glaze'ów, ja robiłem nim korekty na VAG-ach i wycinałem rysy aż miło. Teraz moda na DA wraca (np. Big Foot) a co poniektórzy nie potrafią przyznać się do błędu.

 

Wojtek, Graphite bym sobie odpuścił ze względu na brak blokady włącznika, o K2 masz napisane troszkę w tym temacie. Jeśli chodzi o Skila to musisz sobie odpowiedzieć kiedy i jak często tak naprawdę potrzebujesz obrotów <1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, pastę Meguiars 105 / 101 i do dzieła ;)

Ja ze 105tki średnio byłem zadowolony,fg500 mocniejsze jednak...teraz kupiłem 101kę,zobaczymy :)

s2+spider fajnie chodziło,ale jednak drogo... choć w sumie zawsze do cięcia mam filc+s0  8-}

Co do padów z fibry,to mi te z flexi odradzono ze względu na rozklejanie się i kupiłem na próbę jeden tnący CG,ale jeszcze nie używałem.

Wszyscy jebali DA za wibracje i nie powiem bez uchwytu DAS,czy LARE 41 to łapy jak pod napięciem po robocie,ale uchwyt typu C w megsie g220 lub das6pro i nagle ojej to działa.

Co do siły DA,to wszystko jest sprawą techniki,skoro Ceramikę udało mi się zrobić jako tako,to wszystko się da  8-}

Najbardziej mi brakuje tylko motywu z przedłużką,by dojść w zakamarki... tu wychodzi ułomność DA pt.stawanie talerza i takie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze 105tki średnio byłem zadowolony,fg500 mocniejsze jednak...teraz kupiłem 101kę,zobaczymy :)

s2+spider fajnie chodziło,ale jednak drogo... choć w sumie zawsze do cięcia mam filc+s0  8-}

Co do padów z fibry,to mi te z flexi odradzono ze względu na rozklejanie się i kupiłem na próbę jeden tnący CG,ale jeszcze nie używałem.

Wszyscy jebali DA za wibracje i nie powiem bez uchwytu DAS,czy LARE 41 to łapy jak pod napięciem po robocie,ale uchwyt typu C w megsie g220 lub das6pro i nagle ojej to działa.

Co do siły DA,to wszystko jest sprawą techniki,skoro Ceramikę udało mi się zrobić jako tako,to wszystko się da  8-}

Najbardziej mi brakuje tylko motywu z przedłużką,by dojść w zakamarki... tu wychodzi ułomność DA pt.stawanie talerza i takie tam...

Nie powiedziałbym że FG500 jest mocniejsza od 105. To dwie różne technologie past - DAT vs SMAT.

105 dla jest mocniejsza bo tnie cały czas i przy odpowiedniej technice można nią uzyskać lepsze efekty.

Ja padów mf z Flexipads przerobiłem bardzo dużo. Fakt kilka się rozkleiło ale częściej małe na DA i kilka dużych na Rupesie 21 ale stosunek cena/jakość jest bardzo dobry i nie widzę sensu kupować droższych.

Wibracje na DA ? Na początku może, teraz nie czuje tego. Zależy jaki talerz BP oraz jak dobrze przyklejona gąbka i jaka gąbka (grubość).

 

 

 

Ech, jak kiedyś wielcy znawcy twierdzili, że DAS to gówno do glaze'ów, ja robiłem nim korekty na VAG-ach i wycinałem rysy aż miło. Teraz moda na DA wraca (np. Big Foot) a co poniektórzy nie potrafią przyznać się do błędu.

 

 

Lubię To ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że FG500 jest mocniejsza od 105. To dwie różne technologie past - DAT vs SMAT.

105 dla jest mocniejsza bo tnie cały czas i przy odpowiedniej technice można nią uzyskać lepsze efekty.

Ja padów mf z Flexipads przerobiłem bardzo dużo. Fakt kilka się rozkleiło ale częściej małe na DA i kilka dużych na Rupesie 21 ale stosunek cena/jakość jest bardzo dobry i nie widzę sensu kupować droższych.

Wibracje na DA ? Na początku może, teraz nie czuje tego. Zależy jaki talerz BP oraz jak dobrze przyklejona gąbka i jaka gąbka (grubość).

 

 

No rozumiem,ja przerobiłem nią jedną auto i była to przesiadka z fg500,więc może nawyki zostały złe do tej pasty...

Będę pamiętał z tymi padami,wiadomo,że zawsze lepiej mieć 3 tanie,jak jeden drogi :)

Ja tam problem wibracji widziałem tylko na 41dynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...