Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


GRUBEER

Rekomendowane odpowiedzi

Mówię Ci. Daruj sobie narazie firmowe MF, aplikator do opon i pędzelki. Kup MF jak pisałem wyżej, gąbka do naczyń do opon i pędzelki w jakimś sklepie budowlanym. W razie czego mocowanie włosia owiń izolacją tak by nic nie porysować i zaoszczędzisz na coś np. glinkę. 100 gramowa starczy Ci do prywatnego użytku na spory okres czasu, a jak jeszcze bedziesz mieć T&G to tym bardziej.

 

Pędzle markowe wcale tak d...py nie urywają. Mam kilka i ostatnio z jednego z tych firmowych zaczęły po kilku użyciach włosy lecieć na potęgę a nie używam do "mocnej" chemii ich tylko mam budżetówki do tego.

+1 :u a jak już to na stronce Temachemu są najtańsze mikrofibry do polerowania, osuszania i aplikatory gąbkowe i bawełniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, dopiero zaczynam swoją przygodę z prawdziwym detalingiem, dlatego potrzebuję waszej porady. Otóż posiadam golfa nr4 kolor granatowy (numer lakieru lc5h o ile mnie pamięć nie myli) Do tej pory używałem marketowych wynalazków ale efekt po ich użyciu na tym lakierze jest praktycznie nie widoczny i tutaj moje pytanie do was jakiego środka użyć żeby nadać mu trochę blasku ? Nie dysponuję jak na razie polerką i raczej w tym sezonie nie uda mi się jej kupić bo mam inne wydatki, jak na razie dysponuję glinką, aktywną pianą i jakimiś marketowymi politurami i woskami. Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie, chętnie odpowiem. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jakiego środka użyć żeby nadać mu trochę blasku ? Nie dysponuję jak na razie polerką i raczej w tym sezonie nie uda mi się jej kupić bo mam inne wydatki, jak na razie dysponuję glinką, aktywną pianą i jakimiś marketowymi politurami i woskami. Jeżeli macie jakieś pytania to pytajcie, chętnie odpowiem. 

 

Jak dopiero zaczynasz to... kup glinkę, dobre AIO np. Chery Glaze i aplikator tri-color ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W powitaniach już się witałem ale nie zaszkodzi zrobić to jeszcze raz bo w końcu lepiej się witać niż żegnać, więc Witam serdecznie  :-h Mam problem jak każdy początkujący. Im więcej czytam tym więcej pytań rodzi się w głowie. Mam Opla Astrę G Coupe koloru czarnego. Lakier jest według mnie już zmęczony, swirle, delikatny mat i ryski. W swoim arsenale z kosmetyków posiadam produkty Meguairs tj:

- Szampon Gold Glass

- Glinkę

- UC

- UP

- UQW

- APC Shiny Garage

A narzędzia to jak narazie polerka Lare EPL 11+, dwie gąbki polerskie tez lare seria diamond niebieska i pomarańczowa oraz rękawica do mycia z wełny merino.

Zaczynam dopiero zgłębiać sztukę detailingu więc czy ktoś mógłby mi poradzić co i jak robić, żeby tego nie spier... Szczególnie mam wątpliwości co do samej korekty lakieru. Chciałbym pozdbyc się wszystkich zarysowań i uzyskań ładną głębie koloru, zrobic korektę lamp przednich i tylnych oraz pozbyć się rys na szybach.

Mam pytanie odnośnie pozostałych kosmetyków oraz akcesorii, co  warto mieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek poczytaj:

 

http://detailingclub.pl/forum/37-poradnik-multimedialny-nasze-know-how/

 

i resztę forum. Jest tutaj wszystko.

 

Pady Lare...dobrze pamiętam że jedna to uniwersalna a druga "średnia"? Jak tak to raczej tym nie wykończysz lakieru. T&G by się przydało, IPA lub coś podobnego, MF pewnie masz. Jak podejdziesz spokojnie do tematu to nic nie sper.... ;-) Zacznij od "delikatnej" kombinacji pad + pasta i zobacz co się będzie działo z lakierem. Jak będzie słabo szło to...czadu ;-)  Ogólnie to dobre przygotowanie lakieru a później cierpliwość to pół sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek poczytaj:

 

http://detailingclub.pl/forum/37-poradnik-multimedialny-nasze-know-how/

 

i resztę forum. Jest tutaj wszystko.

 

Pady Lare...dobrze pamiętam że jedna to uniwersalna a druga "średnia"? Jak tak to raczej tym nie wykończysz lakieru. T&G by się przydało, IPA lub coś podobnego, MF pewnie masz. Jak podejdziesz spokojnie do tematu to nic nie sper.... ;-) Zacznij od "delikatnej" kombinacji pad + pasta i zobacz co się będzie działo z lakierem. Jak będzie słabo szło to...czadu ;-)  Ogólnie to dobre przygotowanie lakieru a później cierpliwość to pół sukcesu.

Ok wszystko poczytam ale jakoś tu na forum to słabo posegregowane te tematy są albo mi się wydaje. Co do padów to uzupełnię kolekcje o wszystkie kolory oraz mniejszą średnicę 80mm.

Czy mogę użyć Meguiras Ultimate Polish jako clenera? 

Wiem, że to głupio zabrzmi ale co to jest IPA?  L-) Nie kumam jeszzce wszystkich skrótów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko poczytam ale jakoś tu na forum to słabo posegregowane te tematy są albo mi się wydaje. Co do padów to uzupełnię kolekcje o wszystkie kolory oraz mniejszą średnicę 80mm.

Czy mogę użyć Meguiras Ultimate Polish jako clenera? 

Wiem, że to głupio zabrzmi ale co to jest IPA?  L-) Nie kumam jeszzce wszystkich skrótów.

 

IPA - izopropanol

 

Co do Megsa to nie wiem bo nie używałem, padów nie musisz wszystkich dokupywać. Ogólnie coś na wykończenie miękkiego mógłbyś mieć bo nie wiem czy uda Ci się tymi wykończyć, ale to może któryś z zawodowców sie wypowie bo LARE też nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, niedawno kupiłem auto, laker niestety nie jest w dobrej kondycji bo ktoś nie dbał. Zbliża się wiosna i myślę że najwyższa pora coś poczytać i popytać żeby się przygotować do działania. W skrócie pacjent to a4 b6 czarny kolor kod lakieru LY9B. Auto jest całe porysowane od myjni automatycznej. Jest do pomalowania 2 elementy. Lakiernik powiedział że te ryski są do wypolerowania i w tym miejscu pojawia się moje pytanie, czy powinienem jakoś przygotować auto przed tą polerką po malowaniu ?

 

Co do zabezpieczenia po polerowaniu to niestety nie wiem nic i nie mam żadnych narzędzi, ale myślę że znajdę na forum, jeśli nie to dopytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, tylko tego raczej nie da sie wyprowadzić, lakiernik mówił że trzeba pomalować  oba elementy po wpyłki będzie widać :/

 

24zzupw.jpg

 

mam też jakieś fotki stanu lakieru, niestety telefonem i już pod wieczór, ale może coś zobaczycie;

 

5wmq9d.jpg

 

11uvoz9.jpg

 

11ju9sw.jpg

 

Kolego Marcinie z Rzeszowa co myślisz ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Zbliża mi się urlop i będę miał w końcu czas na stawianie pierwszych kroków w AD :)  Co wiaze się również z tym ze będę miał do was kilka pytan :D

Np.Co sadzicie o takim zestawie?

 

Piana Aktywna – VP Snow Foam

Szampon – DJ Born to be mild

Rekawica – CarPro Cquartz...

Do usuwania smoły - Nielsen Tar & Glue Remover

APC – Gul Javel

Glinka – BH Medium

Odzywka – PB Black Hole

Wosk – Jeszcze nie wiem, może Natys Blue albo Purple Haze?

QD – Smart Detail?                      

Do osuszania – Fluffy Dryer

Do wosku – EuroW

Opony – Nielsen Briliance

Plastiki srodek – PB Natural Look

Do tego aplikatory, pędzelki i mikrofibry.

Co do samego lakieru, jest to LC3Y i auto było malowane przez poprzedniego właściciela a wygląda tak:

post-10127-0-80847600-1398944191_thumb.jpost-10127-0-46869100-1398944203_thumb.jpost-10127-0-85150000-1398944209_thumb.j

Do dyspozycji będę miał DA, wiec jeśli chodzi o pasty, to myślałem o S40 i S17, co wy na to?

Napewno jeszcze o czymś zapomniałem :)

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...