Skocz do zawartości

Zestaw dla początkującego


GRUBEER

Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jack,

Napisz coś więcej o samochodzie, przede wszystkim jaki kolor

i rodzaj lakieru - metalic, akryl???

W jakim stanie masz lakier na aucie w/g Twojej oceny

Wrzuć może jakieś foty lakieru w pełnym słońcu.

I tak jak pyta GRUBEER, zależy Tobie bardziej na trwałości

czy wyglądzie???

No i ostatnia, bardzo istotna sprawa, jaki planujesz budżet na zakupy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pytam ;>

ze wzgledu na to, ze mam lakier polozony 2 tygodnie temu, chwilowo (do przyszlego miesiaca) rezygnuje z glinki. ogolnie moim celem jest utrzymanie blyszczacej jak lustro powierzchni lakieru. wiem, ze rys nie da sie uniknac, ale chcialbym tez nie narobic ich zbyt wiele. tutaj moje pytanie.

czy przed nalozeniem glaze'a a potem wosku musze na nowym lakierze robic polerke? (jakies polsh'e poorboys'a itp.)

zlozylem sobie taki zestaw

szampon - smart wax carwash - http://showcarshine.pl/27-smartwax-smar ... fibra.html

odzywka - black hole poorboys'a (zarowno do ciemnych jak i do czerwonych lakierow ;))

wosk - smart wax - http://showcarshine.pl/pielegnacja-laki ... fibra.html

zalezy mi tez na kosztach, do tego musze kupic jeszcze aplikatory, reczniki, gabke itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podczepię się pod temat.

Jako początkujący nie mam rozeznania w kosmetykach samochodowych.

Do tej pory używałem szamponu, glinki i UQD oraz wosk gold class - wszystko od Megsa.

Niestety mam problem z kolistymi rysami (niezbyt głębokie) na twardym lakierze (srebry BMW E46). SwirlX nie daje rady (po 2 ręcznych aplikacjach). Do punktowych ScratchX daje rade, ale nie zamierzam robić nim całości bo się zamorduję chyba.

Proszę o radę co sotoswać do ręcznej aplikacji - zastanawiam się nad PB SSR 2.5 lub UC Megsa.

I jeszcze jedna sprawa (może miejsce niewłaściwe) ale czy planowane jest wyodrębnienie na forum temat dla zielonych w temacie detailingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz maszynki to trudno. Możesz próbować i PB i UC. Teoretycznie można uzyskać korekcję zadowalającą. Tylko zapieprz niezły. Najlepiej jakbyś wstawił jakieś zdjęcia. ;)

A co do pytania o dział.. tworzą się nowe działy. I taki też będzie. Niebawem. Póki co pisz tu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno, albo dwa pytania:

- czy do oczyszczenia lakieru glinka wystarczy czy czymś go wcześniej odtłuścić trzeba?

- na jednym z forów wyczytałem, że do srebrnego lakieru politury nie ma co stosować bo nie będzie widać efektu (czytaj głębi koloru) - prawda to czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam problem z kolistymi rysami (niezbyt głębokie) na twardym lakierze (srebry BMW E46). SwirlX nie daje rady (po 2 ręcznych aplikacjach)

Dopóki nie dorobisz się polerki może spróbuj nałożyć ręcznie 2-3 warstwy Auto Glym SRP.

Jest to jeden z najbardziej polecanych specyfików AIO (wszystko w jednym)

Bardzo dobrze maskuje drobne rysy (szczególnie po 2-3 aplikacjach), jednocześnie

jest cleanerem i zawiera odrobinę wosku.

Po ręcznej aplikacji AG SRP nałóż jakiś wosk i będzie git.

Oczywiście po kilku myciach ryski pojawią się znowu, bo zostanie "wypłukany" AG SRP,

ale sądzę, że jest to lepsze rozwiązanie niż ręczna walka z ryskami przy użyciu SSR 2, 2,5 itp.

Takie moje dwa grosze ;)

Piszę dlatego, że taką "metodę" zastosowałem, mój pierwszy raz, na czarnym lakierze

i efekt mnie zadowolił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawsze mnie ciekawiło jak to jest...

AG SRP wypełnia ryski.

Ale posiada w sobie cleaner.

Więc przy kolejnej warstwie wymywa te wypełnienia z poprzedniej.

A jednak wypełnia je bardziej.

Czy teoretycy tego forum możecie mi to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...