Skocz do zawartości

UV Coating


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pisałem na KA ale tam straszny przerost ego chłopaki mają.

A mianowicie poszukuję profesjonalnej powłoki anty UV do stosowania po renowacji, coś jak TL3000 czy Delta Kits dostępne w USA.

Chodzi mi o możliwość 2 letniej gwarancji na wykonaną pracę, a wiadomo że jeden plastik żółknie a drugi nie a na błędy nie ma miejsca.

Widzę że są firmy w Polsce jak i UK które swoją pracę kończą nałożeniem powłoki UV i dają nawet 2 lata gwarancji, więc skądś owe preparaty biorą.

Jedyne dostępne działające co znalazłem to: http://www.2w.pl/presta,p1712,headlight_sealant_uv_bezbarwny_lakier_uv_w_areozolu_do_zabezpieczania_reflektorow.html

ma ono jednak trochę skomplikowana aplikację jak na usługę pod domem klienta, niezbyt wygodne.

Wierzę, że ktoś coś wie i podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chodzi o zabezpieczenie lamp po renowacji, usunięciu oxydacji/starej powłoki zabezpieczającej. Zabezpieczenie przed ponownym żółknięciem na przynajmniej 2-3 lata.

Spodobał mi się ten TL3000, nasączasz trochę wacik/kawałek szmatki, przejeżdżasz po odnowionej lampie i gotowe. Ale raczej ściąganie tego nie będzie opłacalne nawet jeśli w końcu bym się z firmą skontaktował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to macie czy nie

no mamy w arsenale (że tak powiem do prywatnego użytku czyli nie wprowadzone do asortymentu sklepowego ;) ). Nie przetestowaliśmy jeszcze tego dlatego mamy tylko jedną sztukę (tę prywatną) ale współpracujemy z dystrybutorem Presty więc jeżeli ktoś będzie chciał to możemy załatwić produkt (oczywiście 5% rabatu forumowego obowiązuje) ;)

P.S. bo "my" to nie tylko sklep ale jeszcze dwie takie fizyczne jednostki, które tez czasami coś przy aucie robią i mają swoje prywatne siuwaxy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zniechęca, mówią że nie można aplikować w słońcu, nawet wiaterek nie wskazany, aplikacja może się nie udać też, temepratura aplikacji przynajmniej 22stopnie a taką temperaturę to ja tu mam może miesiąc łącznie. Więc jest to dla mnie raczej ostateczne wyjście.

2MkPKFJXLv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mnie zniechęca, mówią że nie można aplikować w słońcu, nawet wiaterek nie wskazany, aplikacja może się nie udać też, temepratura aplikacji przynajmniej 22stopnie a taką temperaturę to ja tu mam może miesiąc łącznie. Więc jest to dla mnie raczej ostateczne wyjście.

no mniej więcej tak jak podczas lakierowania ;) jest to lakier bezbarwny do lamp dlatego mnie nie wymagania nie dziwią. Pytanie tylko na ile produkt jest skuteczny- odpowiedzi jeszcze nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ja się nie znam, ale co jest wyjątkowego w tej Prescie? Czy pryskając to bezbarwnym 2K nie uzyskam identycznych rezultatów? :-??

JJ'q nie wiem dlatego j.w :D nie ma w ofercie, bo nie wiemy czy to nie jakiś bullshit :lol:

a tak na serio to tak na "chłopski rozum" (chłopski, bo Pawła a nie mój :lol: ) to żeby lakier bezbarwny się trzymał to trzeba by było powierzchnię zmatować, bo inaczej będzie odłaził :-\ a to oznacza, że lampy stracą klarowność. Ale nigdy nie próbowaliśmy kłaść bezbarwnego na lampy więc możemy się mylić :D

Poza tym Paweł twierdzi, że ta presta to bliżej ma do jakiejś trwałej powłoki (nie chcę używać słowa CQuartz :lol: ) niż do bezbarwnego.

To tyle w kwestii domysłów i "gdybań".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie ma sensu tworzyć drugi raz podobnego tematu więc odkopuje ten :) Trochę czasu od ostatniej wypowiedzi minęło a ja mam pytanie: czy obecnie jest coś godnego polecenia jako zabezpieczenie lamp przed UV i ponownym żółknięciem? Warto w to się bawić i stosować takie preparaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dziękuje za odpowiedzi :) Też myślałem o lakierze bezbarwnym (myślę nawet, że z puszki jakoś by szło pomalować lampy ewentualnie by się poprawiło papierem wodnym) tylko jaki konkretnie lakier można polecić? I jaką powierzchnią papieru kończyć zdzierać lampy? Czy nie ma problemu i na powierzchnię po finalnej korekcie pastami można (po przejechaniu IPA oczywiście) śmiało nakładać lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...