Skocz do zawartości

Meguiars Mirror Glaze #205 Ultra Finishing Polish


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Test przeprowadzony jakiś czas temu na miękkim czarnym lakierze samochodu marki Range Rover.

Usuniecie głębokich rys nie było problemem, wykończenie wydłużyło prace o jeden dzień.

Próbowałem kombinacji na maszynie rotacyjnej i różnych prędkościach:

Ultrafina - pad 3M niebieski, żółty / LC czarny, biały / flexipads zółty, ABW czarny płaski.

FF 3000 - jak wyżej

SF 4000 - jak wyżej

Meguiars 205 - jak wyżej

Efektem były hologramy.

Po wypiciu dwóch butelek wina odpaliłem maszynę Das 6 i po rożnych kombinacjach, pracując na biegu 5 i 6 najlepszy efekt otrzymałem na padzie białym LC i Meguiars 205.

Moje obserwacje:

205 jest mniej oleista i po pracy jest ją łatwiej wytrzeć z panelu w porównaniu do oleistych past konkurencji, co daje jej dużego plusa.

Orbitalny kaczorek mniej nagrzewał lakier od rotacji.

Wykończenie trochę gorsze od pracy: rotacja, normalny lakier.

Kilka fotek przed i po.

Hologramy po rotacji

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Głębokie rysy usuwałem maszyną DA padem LC pomarańczowym i Menzerna Fg500

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Po Fg500

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Po 205 i LC bialy

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Drugi ogór to Bmw po szybkim polerowaniu przez nie wiem kogo ale trochę mu nie poszło.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Po 105 i 3M zółtym padzie

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

205 i 3M niebieski , praca na średnim docisku 1500 obr/min koniec 1000obr.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Góra i maska 205 + ABW czarny na wolnych obrotach.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Na koniec można było sobie zrobić zdjęcie "okeya" lub wycisnąć pryszcza.

Jak dla mnie petarda, szybko usuwa defekty po mocniejszych pastach, fajna na padach finishing i polishing, łatwa do usunięcia z lakieru, ważne obroty i docisk.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

I submit to everyone, the possibilities of M205 . . .

As promised I have uploaded this video...

2 months ago I flew up to Seattle for the 1st Annual Seattle Shine Bonanza, to go wild on paint and learn about true show car wet sanding and finishing from the extraordinary Phantom Polisher: Jason Killmer

We spent 4 days in a cold dungeon that is his garage did some extraordinary things that are thought to not be achievable by conventional wisdom on paint - OEM and show car finish alike.

I learned a TON about how to wet-sand and finish show cars. Let me tell you this is a LABOR INTENSIVE endeavor that summons all of your patience and sanity, since some panels can be worked on for upwards of 10hrs!

What I have included here is a video that chronicles the absolute power of 205. That being said, while you CAN do this, I wouldn't recommend this.. its not practical in time or labor intensity, this is simply a demonstration of what is POSSIBLE.

We just did it to push the limit of what is achievable. It started off as a joking comment that took ahold then one after another we took out 200 grit, 1500, then 1000 and 800 grit.

Ive seen plenty written over forums and such about how M205 is obsolete, but i submit this video and say judge for yourself...

Please enjoy and revel what can be achieved with 205 and some practical knowledge put to use

>>>> NOTE: This is a CONTINUOUS VIDEO from start to finish, . Bare Panel, sanding then polishing. We offer it in this fashion with continuous footage so no one can detract from the findings we had.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...