Skocz do zawartości

Pianownica EPOCA - TEC ONE FOAMER FPM Pianownica ręczna 2l


Rekomendowane odpowiedzi

falon, nie uważam, że stosowanie piany przy aucie po korekcie to strata kasy. Myjka ciśnieniowa nie ściąga wszystkiego a ja jednak wolę jeździć rękawicą po lakierze, na którym jest tylko delikatny film brudu a nie jakieś drobinki. Oczywiście, zależy kto jak podchodzi do dbania po polerowaniu. Moim zdaniem, skoro robi się lukier, to trzeba go utrzymać.

Jeśli chodzi o pH to miałem na myśli, że nie jest ono jedynym wyznacznikiem siły działania produktu. Oczywiście zestawienie zasadowego z neutralnym wypadnie na niekorzyść drugiego, ale zestawienie dwóch neutralnych ale z innymi składnikami, może pokazać różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak tommy, hyper wash, i masz piane i szampon w jednym na lata pewnie bo wydajne to. Oszczedzasz kupujac jeden produkt. Ale to jest delikatna piana. Ale czy jest sens kupowac mocna droga piane dla jednej korekty, a zakladam ze potem bedziesz dbac i myc regularnie. A zawsze mozna dodac apc

Jj przynajmniej co 6 miesiecy sie i tak kladzie nowy wosk, a wtedy dekontaminacja i cleaner na maszynie. Ten zabieg usywa mikroryski powstale przez ten czas ostroznego mycia nawet bez piany.

Chocby sie nie wiem jak staral to i tak sie nie ustrzeze ich.

Ja podchodze z rozsadkiem do detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po pianowaniu Hyper washem.
 
Więc tak.
Do pianownicy poszło 100ml Megsa i wypełnione do pełna wodą, czyli łącznie litr. pianownica Autobrite. Więc na auto w sumie starcza 50ml przy połowie zbiornika i jednym pianowaniu.
Mnie ta pianownicą wystarcza pół zbiornika na zapianowanie auta. Po pianowaniu spłukałem auto poządnie. Brud zszedł poza przyklejonymi bardziej water spotami, w sumie nie wiele pozostało.
Ale pokazuje to, że sama piana nie da rady, nie megs ale miewam że inne tez nie.
Kolejnie poszła piana na cztery razy, znaczy częśc auta i wycieranie rękawicą megsa. I tak aż do całego auta. Piana się dość ładnie trzyma jak na 'szampon'. Nie wiele gorzej niż magifoam.
Żadnych water spotów po takim zabiegu, nie zauwazyłem żeby przed spłukaniem piany na odsłonietych z piany placach cokolwiek pozostało.
Po spłukaniu wytarcie waflem flexi. Auto sprawdziłem halogenem i nie widzę żadnych problemów, standardowe pojedyńcze mikro ryski. Większe skupiska rysek to obstawiam na dzieciaki biegające wokoło auta, parkowanie na parkingu itd, nie wyglądaja na problemy przy myciu.
 
Edit:
 
Taki osad w najgorszym miejscu
 
41xk.jpg
 
Tak wyglądało po opianowaniu całego auta, pierwszy bok
 
yzhi.jpg
 
Tak krótko po pianowaniu drugiego boku
 
qmh4.jpg
 
a to jest piana zaraz po psiknięciu
 
zvms.jpg 
 
a to po drugiej pianie i skończonym myciu rękawicą
 
b1cg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jj przynajmniej co 6 miesiecy sie i tak kladzie nowy wosk

No, chyba nie w polskich realiach ;)

Tak jak kubik, będę obstawał przy tym, że jak bezpieczne mycie to tylko z pianą na początku. Sam zresztą zauważyłeś ile brudu była w stanie usunąć.. :)

Brud zszedł poza przyklejonymi bardziej water spotami, w sumie nie wiele pozostało.

Zaciek zaciekowi nierówny. Niektóre nawet po myciu nie chcą zejść. Zależy to od LSP jak i samej wody którą się myje.

no to powoli zabijacie we mnie chęć posiadania pianownicy :) 

Myślałem że jak co tydzień opryskam pianą i opłuczę karcherem to starczy na delikatny brud - chodziło tylko o taki szybki prysznic.

Do tego celu spisze się idealnie, nikt przecież tego nie neguje :)(czyt. wnioski wyżej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

odświeże  nieco kotleta. temat zamiast o pianownicy poszedł w kierunku pian :D chciałbym abyscie po tak długim czasie wypowiedzieli się na temat epoca 2L. jakie spostrzeżenia, uwagi, jak dobieracie roztwór itd. czekam na wszelkie wypowiedzi gdyż wlaśnie zakupiłem epoc'e + VP advanced nsf. Graty powinny być u mnie w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...