Skocz do zawartości

Komplet narzędzi dla detailera/majsterkowicza amatora


Rekomendowane odpowiedzi


  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witaj JJ po tych wszystkich odpowiedziach na pewno masz niezły mętlik w głowie.Firmy jakie ci polecam to: King Tony , Honiton ,i według mnie nie w zestawie.W wiekszości aut w środku są torksy i imbusy na zewnątrz również.Więc tu sobie kup tzw.fajkowe najlepiej z rączką Latwiej się kręci(torksy weż z dziurką w środku) zdarzają sie takie śruby. Grzechotkę polecam w małym zestawie Honitona z nasadkami i przedłużkami w zupełnosci wystarcza.(Mam taki 12 lat i grzechotka wytrzymała nawet odkręcanie kół za pomocą młotka!!!!) Jeśli nie masz to zaopatrz sie jeszcze w taki zestawik do wyciągania spinek z tapicerki(szerokie zastosowanie)tu firma Jonnesway ok 50 zł.Myslę że za 500 zł zrobisz sobie dobry zestaw tego co potrzebne.No i najważniejsze weż pod uwage,że ludzie patrzą jakimi narzędziami sie pracuje.Będziesz robił auto np.w jakimś serwisie to chłopki jak zobaczą w twoich rekach King Tony to poczyją respekt,a do Yato na pewno nie!!!!!!!! i druga sprawa sruby są czarne narzedziem z dobrego materiału nie okaleczysz śruby a z g...a to róznie bywa.A na koniec to przyjemnie mieć markowe zabawki,jak troche przepłacisz nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w postem wyżej.

http://allegro.pl/honiton-94-elem-kurier-0-pln-czarny-profi-i2313470148.html

Takim zestawem spokojnie poradzisz sobie z rozkręcaniem w domowych warunkach:

- przygotowywałem samochód do malowania (rozkręcenie i złożenie),

- zmieniałem zawieszenie + kilkakrotna wymiana kół w ciągu roku

- nie osobiście ale komplet służył w naprawach samochodów dostawczych.

Jak dla mnie wielkim plusem jest wytrzymałość (a co się z tym wiąże twardość) elementów - odkręca wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbusy czy torxy w ksztalcie litery L mogą się przydać do lekkich prac, ale w aucie jeśli chodzi o odkręcenie pasa w kanapie czy odkręcenie foteli ktore często są zabezpieczone klejem do śrub staje się nie możliwe uzywając jednak niezbyt mocnego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dokupi jeszcze bity na 1/2 cala do tej grzechotki Honitona i tym to juz wszystko odkręci.Tylko nie zawsze dojdziesz pod przedni fotel takim bitem z przełożeniem.Jak pisałem chodzilo mi w odpowiedzi o markowe narzędzia i myśle że za ok.500 zł to bedzie mial pare fajnych zestawów.Poukłada sobie fajnie na półeczce.Ok. ja już nie mieszam, bo w końcu nic nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbusy czy torxy w ksztalcie litery L mogą się przydać do lekkich prac, ale w aucie jeśli chodzi o odkręcenie pasa w kanapie czy odkręcenie foteli ktore często są zabezpieczone klejem do śrub staje się nie możliwe uzywając jednak niezbyt mocnego zestawu.

Jeśli ten zestaw daje radę w 20 letnim Golfie mk2 gdzie część śrub była odkecana po raz pierwszy.. w MB 410 z 95 roku czy New Holland to chyba jest mocny.

Co do długich torxów to nie wiedze problemu skoro jest tzw."przedłużka".. która jest również mocna jak reszta.

Wiadomo każdy ma swój typ.. ja akurat podałem z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę swoje 3 gr. U mnie bity firmy HAUPA (może mało znana) wytrzymują sporo i to nie tylko przy samochodzie. Co do reszty kluczy to myślę że YATO da sobie radę chociaż nie są to klucze najwyższych lotów, natomiast Stanley jest cholernie podrabiany niestety.

Covala miałem zestaw chyba 6 kluczy płaskich - 13, 15, 17, 19...połamane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar 1981 poważnie? Jak to zrobiłeś? Zrobiłes przedłużenie z rury do nich czy jak? W Rybniku sprzedają Covala. I dożywotnią gwarancje dają. Połamałeś płaski czy oko? Ja się nastawiam na Covala. Chyba że firma SAM Automotive znowu będzie miała jakąś promo dla mnie to się skusze na coś z Saty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połamałeś płaski czy oko?

Płasko - oczkowe - popękały różnie.

Też jak je kupowałem to czytałem pozytywne opinie. Być może dlatego że na allegro kupiłem i jak to bywa mogłem na jakieś podróby trafić :-w Ogólnie pourywały się przy robotach trochę cięższych jak odkręcanie boczków ;)

Zestaw podobny do tego ale mniejszy:

http://allegro.pl/okruch-komplet-kluczy-coval-pl-o-12szt-brodnica-i2314277443.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą narzędzi ale z tego linku co podałeś....

Powiem tak.

Sprzedawca musiał zarobić na tych kluczach min 20 zł.

To daje Nam już 39zł.

Importer zarobił 10 zł.

To daje Nam 29zł.

Za "trzy dychy" nie ma narzędzi :p

Jak chciałem porządne wiertło do betonu to kosztowało 80zł.

Jedno wiertło 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr musiałem coś kupić i akurat wziąlem takie, i jakością nie poraziły :lol:

Wiem ile kosztują narzędzia (wiertła itp.) bo robię nimi na codzień ;) Ogólnie do prac typu ściąganie boczkow itp. pewnie by wytrzymały.

Tak jak pisałem ostatnio również przypasowała mi firma haupa i nawet zaczynam sobie z niej coś tam kupować. Narazie taki zestaw trafił do mnie:

http://www.haupa.com/documents/html/gb/katalog_gb/basis/schraub/schraugrup/datenblatt/date_104006.htm

P.S. Wiertła polecam Ci Hitachi - ostatnio bardzo dużo nimi kręcę i dają radę :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ, pytanie czy będziesz "znęcał" się nad kluczami czy nie?

Jak się nie boisz YATO to w tej cenie masz jeszcze większy zestaw ;)

http://allegro.pl/zestaw-216el-kluczy-yato-yt-3884-gratis-6-22mm-i2304559764.html

Tylko pewnie połowy z nich nie użyjesz nigdy albo baaardzo rzadko ;) Honitona nie znam więc nie mówię nic o nim.

Tak z ciekawostki wczorajszej. U nas jakiś czas temu uszczęśliwili moich pracowników kluczami NEO. Wczoraj pojechała do gwarancji "grzechotka". To już 3'a sztuka a zestawy mają może po 4 - 5 miesięcy...a była zima więc klucze raczej nie często pracowały.

P.S. Co Drive zobaczyłem że nie które klucze Coval mają dożywotnią gwarancję, a inne rok lub dwa. Pewnie trafiłem na jakieś rzemiosło i mogło to być przyczyną bo wczoraj znajomy mechanik mówił że używa czasami i dają radę :u Zwracam honor ^:)^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wcześniej chwalili Honitona a ja zobaczyłem, że sklep który znajduje się za rogiem ma jego zestawy. Pytanie tylko czy te klucze płasko-oczkowe czy też ogólnie 17 elementów więcej jest warte dopłaty drugie tyle :? Zestaw 94 el. - 239zł; zestaw 111 el. - 468zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci pisałem mam Honitona i jest nie do zdarcia.Na Yato bym nawet nie patrzył(bo moze taki zestaw od nich stał koło Honitona i nic więcej)Dobrze wiesz że dziadostwem można uszkodzic ręce a co gorsza samochód.Ja bym wziął ten mniejszy a za 230 cos fajnego dokupił.Zresztą powiedz im,że masz 500 na wydanie to może skompletują fajne zestawy.Masz idealną sytuacje bo możesz kupić na żywo i powybrzydzać troche.Udanych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar 1981 Covala chłopaki męczyli ostatnio na rajdzie ( zestaw nasadek) Ja wczoraj odkręcałem grzechotką 1/4 14tką nasadową śruby foteli te w podłodze w Pajero 89rok nogą . :lol: Wytrzymała. Specjalnie nie brałem 1/2". ale to taki tylko jeden przypadek. Wydaje mi się ze te ilości części są nadrabiane tymi tycimi bitami w zestawach. Tak że jeśli kiedyś coś mi będzie potrzebne to dokupię ampulowe torxy itp. Jedynie stwierdzam fakt że wykonanie grzechotników w covalu jest okropna oraz luzy na łącznikach kiepsko spasowane. Na pewno nie będę płakał jak coś w błoto zostanie wdeptane. Yato 216cz. to dobre rozwiązanie również. Ja bym się tego nie bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu




×
×
  • Dodaj nową pozycję...