Skocz do zawartości

Komplet narzędzi dla detailera/majsterkowicza amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Noszę się z zamiarem kupna zestawu kluczy/narzędzi potrzebnych głównie do prac przy aucie, czy to do odkręcenia zderzaków, foteli, lusterek czy też innych. Niestety, moja wiedza w tym zakresie jest bardzo uboga i chciałbym poradzić się mądrzejszych ludzi co będzie mi potrzebne oraz czy warto kupić zestaw składający się z XXX elementów czy oddzielnie, różnych marek i dopasowanych pod siebie?

W grę wchodzą:

- Imbusy

- Torxy

- Klucze oczkowe

- Klucze płaskie

- Klucze nasadowe

- Grzechotka

- Być może komplet bitów/innych końcówek

Coś jeszcze? Musicie mi powiedzieć.

Budżet? Nie wiem ile takie coś kosztuje, na pewno nie chciałbym chińszczyzny która rozsypie się po jednym dokręceniu śruby. W związku z tym proszę Was o propozycję zarówno cenowe jak i produktów na które warto zwrócić uwagę.

Z góry dziękuje za wszelkie sugestię ^:)^ :ympeace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam komplet nasadek i innych dupereli YATO. Różne opinie na forach o nich są ale u mnie używane pólprofesionalnie jeszcze nic się nie zepsuło. (tylko zgubiło :evil: ) A jeżeli jest duże pole do popisu dla budżetu to oczywiście BETA, JONNESWAY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sata oczywiście też. Ostatnio kupiłem od nich śrubokręt gwiazdkowy, który w końcu do czegoś się nadaje. Przymierzam się też do kupienia bitów takich do wkrętarki i gadałem z kilkoma serwisantami różnych firm ale niestety nie mogli nic polecić. Wszystkie się rozlatują(YATO również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yato to nie są tanie narzędzia, marka jak najbardziej i na pewno bym rozważał ich zakup jak bym potrzebował na warsztat ale nie do detailingu chyba że ma się kasę to jak najbardziej.

Ja ma strych pełen kluczy marketowych (nawet LIDL i ALDI) i jestem zadowolony. Detailing to nie warsztat.

Jedynie warto wydać więcej na śrubokręty, imbusy i tego typu co by się nie ukręcały ale reszta jak klucze to tanie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ myślę że do detailingu nie potrzebujesz żadnych drogich markowych narzędzi, to nie zabawy przy silniku i walenie młotem

szkoda kasy na coś czego nie wykorzystasz, mnóstwo jest tanich i też dobrych

jesli ma odkrecic i potem dobrze przykrecic np fotel to lepiej zeby kupil porzadny kluch a nie jakies g... ktore nie bedize idelanie pasowac i zepsuje srube.

Wg mnie zamiast wielkiego kompletu z ktorego i tak nie wykorzystasz wszystkiego lepiej kupic dobre pojedyncze klucze.

Ja mam wiekszy kpl kluczy nasadowych z grzechotka itp, klucze plaskie, zestaw bitow i klucze "specjalne" i na codzien uzywam moze z 5% tego zelastwa.

A i jeszcze jedno - JJ pamietaj, ze wiekszosc zestawow nie obejmuja duzych rozmiarow klucza i np 98% zestawow z bitami nie pozwoli Ci na odkrecenia fotela, bo ich rozmiarowka koczy sie na rozmiarze wczesniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernd ma rację, zdarzało mi się posiadać plastikowe klucze oraz nietrafioną rozmiarówkę. Czy w cenie zestawu który zaproponował Michał w drugim poście istnieje możliwość osobnego złożenia kompletu który na prawdę będzie wykorzystany w pełni i nie posypie się po jednej robocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ., mam taki zestawik od półtorej roku: http://www.stanleyworks.pl/product_detail/ZESTAW+1__4”+i+1__2”+MicroTough™+75+SZT/SkuDetail.ctlg?ObjectID=94-660

i szczerze go polecam :u jest wszystko co najpotrzebniejsze

a ja nie, bo nie ma ani jedno torxa

no fakt, trzy torxy, to rzeczywiście nie jest jeden

ale mógłbyś jednak nie pisać opinii na temat zestawu o którym jak widać nie masz pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na mega wielu drobiazgach to z czystym sumieniem mogę polecić Ci ten zestawik.. :u :u

W sumie ten sam co pokazał VuDoo

http://allegro.pl/stanley-zestaw-kluczy-klucze-microtough-75-i2313651081.html

użytkuję go już ponad dwa lata i na prawdę daję radę, duża grzechotka też nie ma lekko i zdarzało mi się pracować nią z przedłużką i wytrzymała..

Nie ma w nim za dużo niepotrzebnych dupereli, tylko w sumie same najpotrzebniejsze rzeczy..

YATO można znaleźć identyczny zestaw w bardzo zbliżonej, a nawet tańszej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ., mam taki zestawik od półtorej roku: http://www.stanleyworks.pl/product_detail/ZESTAW+1__4”+i+1__2”+MicroTough™+75+SZT/SkuDetail.ctlg?ObjectID=94-660

i szczerze go polecam :u jest wszystko co najpotrzebniejsze

a ja nie, bo nie ma ani jedno torxa

no fakt, trzy torxy, to rzeczywiście nie jest jeden

ale mógłbyś jednak nie pisać opinii na temat zestawu o którym jak widać nie masz pojęcia

w opisie aukcji nie znalazlem info o torxach, stad moje takie a nie inne zdanie.

niezmienia to faktu, ze dla mnie osobiscie taki zestaw sie nie nadaje. nie dam nim rady ani odkrecic foteli ani kierownicy i pewnie przy blizszym poznaniu jeszcze cos by sie znalazlo. akurat tak sie sklada, ze nie raz i nie dwa rozbieralem wnetrze obecnego i poprzednich aut i akurat doskonale wiem jakie narzedzia sa do tego potrzebne i doskonale pamietam ile razy mialem extra wycieczke do sklepu bo w zadnym zestawie nie bylo rozmiaru potrzebnego klucza. Jako zestaw kluczy jest fajny, ale nie da sie nim zrobic 100% obslugi auta.

JJ, najpepiej popatrz sobie jakie otaczaja Cie w samochodzie sruby i zobaczac jakie klucze/rozm musisz miec obowiazkowo w secie.

Nie sztuka kupic ladny zestaw, bo takich jest na peczki w roznych kolorach i cenacj - sztuka miec zestaw PRZYDATNY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za grubo ale jak chce się mieć ład i skład to tylko wózek :u

Jak się trochę ogarnę to czaję się na taki :u

http://allegro.pl/2-gratisy-szafka-warsztatowa-wozek-177el-yato-5530-i2265713191.html

Nie no, piękny jest, a jak pasowałby do garażu, fiu fiu :ymdaydream:

To co Mariusz, sponsorujesz? ;))

Mam bity Stanley'a do wkrętarki i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, na prawdę mocne i dobrze się trzymają, więc na zestaw narzędzi tej samej firmy patrzę równie przychylnie, Voodoo, Piotrze, dzięki :u

To jeszcze takie pytanie dotyczące zestawu funkcjonalnego - czy idzie w tej cenie (powiedzmy do 400zł) złożyć zestaw zawierający najpotrzebniejsze narzędzia, bez zbędnych bajerów? Bo nie sposób nie zgodzić się z Rosemeyerem, że oferowane zestawy nie zawierają wszystkich rozmiarów danego typu klucza.

JJ, najpepiej popatrz sobie jakie otaczaja Cie w samochodzie sruby i zobaczac jakie klucze/rozm musisz miec obowiazkowo w secie.

Sęk w tym kolego, że auta mogą i będą różne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...