Skocz do zawartości

Problem z korozją


Zając

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział wybrałem ale mam mega kłopot z własnym autkiem.Problem w sumie nie duży ale mnie wkurza i to strasznie.Poszukuje sprawdzonego preparatu który nakłada się na oczyszczoną z lakieru blachę gdzie występuje korozja.Wiem,że są jakieś środki które wchodzą w reakcję z korozja i ją usuwają dzięki czemu po lakierowaniu problem rdzy znika.Szukam czegoś takiego do swojego auta i w sumie jeśli ktoś coś takiego testował, używał i zdało egzamin to koszta się nie liczą.W tamtym roku pojawiła mi się korozja na jednym jedynym progu.Kiedyś był przytarty ten prób.Lakiernik go wyczyścił i pomalował ale teraz po umyciu znowu znalazłem pryszcze :(( :(( :(( :(( Proszę was o jakąś pomoc bo już ostrzę szlifierę i jestem na etapie szukania nowego progu tyle,że w tym moim głupim New Beetlu błotniki trzeba zdejmować aby dostać się do progu a razem z nimi zderzaki czyli rozebrać pół auta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy pomoże coś Brunox bo jeżeli już są pęcherze i oczyścisz to, to prawdopodobnie będzie dziura.

Z tańszych alternatyw jest też Cortanin tylko że jak nie wyczyścisz dobrze i nie pomalujesz czymś później to i tak woda Ci wypłuka Cortanin.

Tutaj masz poradnik panstwa Nowickich:

http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/jak-zrobic-zaprawke/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez jaj :D Dziur nie ma :P bąble pisząc miałem na myśli wykwity :) Nie takie strupy, że palec przez nie wchodzi :D Z drugiej strony jeśli próg jest profilem zamknietym to z jaki sposób go oczyscic i zabezpieczyć od środka??Najchętniej bym go wymienił ale to nie takie proste.Trzeba zwalać błotniki i zderzaki bo inaczej tego się nie da rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

coby nie zakładać nowego tematu, wychodzi mi rdza na dole drzwi i nie wiem czym to zamalowac, mam troche farby pod kolor, ale to starczy na zewnetrzne zaprawki, a rdza tez jest od wewnatrz drzwi.

Chciałem zrobic tak,

papierkiem zetrzec rdze a od srodka wiertarka i druciaiem do gołej blachy, reszte wytrawic fosolem, na to brunox epoxy i farba z kolorem, od srodka wystarczy brunox czy trzeba na to cos połozyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...