Skocz do zawartości

Wielki test gąbek polerskich


Rekomendowane odpowiedzi


A Urban robi dla APP (dobrze kojarzę?). Więc mogę jeszcze przetestować systemy:

- Urban

- Scholl

- 3M

Chętni do wysyłki któregoś z kompletów piszcie na Pw :u

Można się jeszcze rozdrabniać i dodać Boll, APP etc. ale nie wiem czy te gąbki będą się czymś różnić skoro robią je jedni producenci. Zawsze można sprawdzić.

a co z piwem?

Będzie, uspokój się :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak ktoś kiedyś mówił, że był w siedzibie firmy Urban i widział paczki nadane do APP. Chyba coś się zmieniło od tamtego czasu :?

Z tego co pamiętam to chodziło o siedzibę firmy ABW
:u

i mówił o tym aro_77

ABW robi dla APP - bylem w ABW we wrzesniu odebrac dla siebie troche roznosci i widzialem sterty kartonow przygotowanych dla APP - nie omieszkalem zapytac pana Bugaja i potwierdzil.

ale może od tamtego czasu coś się zmieniło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pardon, pamięć już nie ta.. ;)) :u

Wszystko jasne.

EDIT:

Chciałem jeszcze dodać, że sklep mx_nowicki zdecydował się zasponsorować gąbki marki Urban do kolejnego testu za co mu serdecznie dziękuje ^:)^ :u

Czekam na resztę, znajdzie się ktoś równie chętny? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ciekawy test. JJ jesteś niezniszczalny :lol:

Odnośnie padów DOL to powiem kilka słów.

Jako iż przetestowaliśmy już chyba wszystko co jest możliwe na rynku to chcieliśmy stożyć produkt który będzie miał konkurencyjną cenę ( porównując do 3M ) będzie wytrzymały oraz skuteczny niemalże w każdej sytuacji.

Nasze oczekiwanie od polerowania są wysokie i trochę się różnią w stosunku do detailerów którzy robią projekty sporadycznie. Dla nas pad musi wytrzymać pracę na maxymalnych obrotach z ostrą pastą, nie zrobić się kapciem po chwili ani nie porozpadać na kawałki.

Osobiście chciałbym jeszcze poprawić nasz pomarańczowy pad aby był bardziej twardy ale na razie pianki które testujemy nie wytrzymują tak wysokich obrotów.

Reasumująć pady DOL są dość wytrzymałe i właściwie każdy sobie z nimi poradzi. Początkujący jak również osoba która nie boi się dobrze docisnąć na maxa;-) a cena ma być przystępna dla każdego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wielkie dzięki za powyższy test.. ^:)^ ^:)^ Pomógł mi w wyborze padów i przy okazji past do pierwszych starć z maszyną.. :)

Mam jeszcze pytanko, trochę laickie ale człowiek uczy się całe życie.. ;)

Po pastach trzeba jeszcze nałożyć wosk dla lepszej ochrony, czy Menzerna Finish spełnia to zadanie..?? :?

I czy mógł byś napisać na jakich prędkościach pracowałeś na poszczególnych padach ABW..??

Oczywiście pochwała poleciała.. :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pastach trzeba jeszcze nałożyć wosk dla lepszej ochrony, czy Menzerna Finish spełnia to zadanie..?? :?

Menzerna Finish, jak każda inna pasta wykańczająca, jest ostatnim etapem korekty lakieru.

Po nim zawsze należy nałozyć tzw. LSP (Last Stage Product).

Czy będzie to wosk, sealant czy tez inny "siuwaks" zależy tylko od Twoich oczekiwań i preferencji.

LSP daje nie tylko ochronę, ale też ten tak bardzo przez nas oczekiwany "look" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy mógł byś napisać na jakich prędkościach pracowałeś na poszczególnych padach ABW..??

To było już tak dawno, że nie pamiętam :(

Ale pracuje na prędkościach max 1500 dochodząc do nich w myśl techniki zenitu, to jest. stopniowemu zwiększaniu obrotów przy kolejnych przejściach maszyną. Start 600-1000-1200-1500-1200-800 stop.

Oczywiście pochwała poleciała.. :u

Dziękuje :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start 600-1000-1200-1500-1200-800 stop.

btw.

Lecz przy pastach Menzerny, jeśli takie pasty trafią do Twojego "arsenału" to ta technika jest techniką słabą, bo produkty te, właściwie pracują w zakresie 1500-2000.

Miszczu masz racje testowalismy wlasnie zachowanie FG500 na kliku roznych panelach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pastach trzeba jeszcze nałożyć wosk dla lepszej ochrony, czy Menzerna Finish spełnia to zadanie..?? :?

Ostatnio czytałem o Menzernie SW Protect i podobno ona oprócz minimalnych właściwości ściernych jest podobno "woskiem". Nie używałem więc nie wiem, ale pewnie będzie to coś w stylu cleaner + wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naszych padów DOL pomarańczowych to mogę dodać że ich twardość w zupełności poradzi sobie z mocno zniszczonym lakierem w połączeniu z ostrą pastą. Niebawem pojawi się nowy produkt, który powinien znacząco skrócić czas pracy na mocno zniszczonych twardych lakierach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, dziękuje za informacje, przyda się bo mam 'stare' Menzerny ^:)^

Osobiście boję się dużych obrotów, na rotacji szczególnie. Do tej pory na DA bardzo przyjemnie mi się nimi pracowało, podczas tego testu również rotacją (a obroty z pewnością były mniejsze niż podawane przez Ciebie). Chcę je wykończyć (mają jakiś termin ważności?), teraz będę wiedział jak zrobić to poprawnie :u

Zgodzę się z tym co napisał Sławek - pady DOL są bardzo 'cichociemne' pod względem dotykowym (twardości gąbek) ale robią robotę tak samo jak inne, z pozoru twarde :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne informacje.. :-bd

SJake mógł byś podać na jakich prędkościach powinno się pracować, skoro te podane przez JJ. są zbyt małe..?? Na jakich zaczynać, na jakich kończyć..??

Sorry za tak szczegółowe pytania, ale im więcej człowiek wie tym lepiej mu się pracuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...