Skocz do zawartości

Wielki test gąbek polerskich


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Trochę to trwało, musiałem pozbierać wszystko do kupy, przytargać panel testowy, wygospodarować chwilkę (9h) czasu, ale udało się.

Z przyjemnością przedstawiam Wam..

Test gąbek polerskich ABW, Diamentowa Ochrona Lakieru (DOL), Menzerna, Monster Shine!

Oto Nasz panel testowy - drzwi pasażera z auta marki Mazda, model 323F. Rok produkcji 1992. Czerwony, jednoskładnikowy akryl. Drzwi zostały podzielone na cztery części:

Dołączona grafika

A oto pasty na których miałem przyjemność pracować:

Dołączona grafika

System Menzerna - Power Gloss, Power Finish, Super Finish (wymienione od najagresywniejszej do najsłabszej):

Dołączona grafika

Przedstawienie poszczególnych marek:

ABW:

Dołączona grafika

Wymiary: 150 x 25mm

Rodzaje:

a) Hard Cutting (płaska, niebieska)

b) Light Cutting / Polishing (płaska, pomarańczowa)

c) Finishing (płaska, czarna)

DOL:

Dołączona grafika

Wymiary: 150 x 30mm

Rodzaje:

a) Twarda gąbka polerska (płaska, pomarańczowa)

Twarda pomarańczowa gąbka do polerowania lakieru. Jest o drobinę mniej twarda od białej gąbki. Nadaje się do znisczonego i mocno zniszczonego lakieru.

b) Czarna gąbka polerska (karbowana)

Czarna gąbka o średniej twardości, karbowana do polerowania lakieru. Idealnie nadaje się do polerowania średnio zniszczonego lakieru, wykończeń oraz aplikacji różnych sealantów i wosków.

c) Niebieska gąbka polerska (karbowana)

Najbardziej delikatna z gąbek polerskich. Idealna do wykończeń, usuwania hologramów, nabłyszczania.

Gąbka polerska profilowana pozwala uzyskać efekt bardzo lśniącego lakieru. Odpowiedni kształt zapewnia bezpieczną pracę, bez zagrożenia przegrzewania powierzchni lakierowanej i efektu matowienia.

Menzerna:

Dołączona grafika

Wymiary: 135 x 35mm

Rodzaje:

a) Compounding pad (płaska, biała)

Menzerna 135 mm to gąbka polerska produkowana w Niemczech jedynie z najlepszych, wysokiej jakości europejskich pianek i została zaprojektowana specjalnie do polerowania wszystkich elementów lakierowanych najnowszymi systemami lakierniczymi. Ich otwarta struktura komórkowa pozwala na przepływ powietrza przez podkładkę i tym samym ogranicza nagrzewanie wywołane tarciem.

Ten pad jest dosyć agresywny. Usuwa swirlsy, głębsze rysy, ciężkie utleniania.

Ich wielkość i materiał łączenia powoduje , iż ​​są idealne pod backing plate i pasują do wszystkich talerzy (120-125mm).

b) Polishing pad (płaska, pomarańczowa)

Menzerna 135 mm to gąbka polerska produkowana w Niemczech jedynie z najlepszych, wysokiej jakości europejskich pianek i została zaprojektowana specjalnie do polerowania wszystkich elementów lakierowanych najnowszymi systemami lakierniczymi. Ich otwarta struktura komórkowa pozwala na przepływ powietrza przez podkładkę i tym samym ogranicza nagrzewanie wywołane tarciem.

Ten pad jest zaprojektowany do umiarkowanej siły korekty. Usuwa swirlsy, delikatne rysy, utlenienia.

Ich wielkość i materiał łączenia powoduje , iż ​​są idealne pod backing plate i pasują do wszystkich talerzy (120-125mm).

c) Finishing pad (płaska, żółta)

Menzerna 135 mm to gąbka polerska produkowana w Niemczech jedynie z najlepszych, wysokiej jakości europejskich pianek i została zaprojektowana specjalnie do polerowania wszystkich elementów lakierowanych najnowszymi systemami lakierniczymi. Ich otwarta struktura komórkowa pozwala na przepływ powietrza przez podkładkę i tym samym ogranicza nagrzewanie wywołane tarciem.

Ten pad jest zaprojektowany do ostatecznego polerowania lakieru. Usuwa hologramy i nadaje połysk.

Ich wielkość i materiał łączenia powoduje , iż ​​są idealne pod backing plate i pasują do wszystkich talerzy (120-125mm).

Monster Shine:

Dołączona grafika

Wymiary: 135 x 25mm

Rodzaje:

a) Cutting pad (płaski, biały)

b) Polishing pad (płaski, pomarańczowy)

c) Finishing pad (karbowany, czarny)

Widok ogólny

Dołączona grafika

Postanowiłem pracować systemami poszczególnych producentów, od największego, poprzez średnie do finiszowego cięcia. Pozwoli mi to uzyskać obraz skuteczności konkretnych gąbek jak również całości w sensie systemu.

A więc.. do dzieła!

Drzwi testowe zostały umyte po Polsku (na pół wiadra, płynem do mycia naczyń, twardą gąbką), spłukane, wytarte starą szmatą, przetarte zmywakiem kuchennym z TR, ponownie opłukane, wyglinkowane, opłukane, wysuszone trochę młodszą szmatą.

Na każdym obszarze postawiłem nożyczkami znak "X" - jedną kreskę ostrą stroną (tak, że aż zeskrobałem farbę), drugą kreskę delikatniej, inną stroną nożyczek.

Maszyna której użyłem to rotacja Hitachi. Na panel, na jedną gąbkę przeznaczałem ~2,5min (+-30s). Pracowałem metodą punktu zenitu:

- Dla ostrych kombinacji robiłem 2 podejścia, startowałem od 600 obrotów, później wchodziłem na 900-1100-1500-1700 i z powrotem.

- Dla średnich kombinacji robiłem 1 podejście, startowałem od 600 obrotów, później wchodziłem na 900, 1100, 1500 i z powrotem.

- Dla łagodnych kombinacji robiłem 1 podejście, startowałem od 600 obrotów, później wchodziłem na 900, 1100 i z powrotem.

Pracowałem bez docisku, ręka na maszynie trzymana jedynie asekuracyjnie, cięcie wykonywała gąbka, pasta, obroty, maszyna, bez mojej ingerencji.

Jako pierwsze:

pady Menzerna

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że Menzernę posiadam od początku i pady dostały przez ten czas w kość, co prawdopodobnie mogło odbić się na wyniku testu poszczególnych gąbek. Poza tym, jako, że była to pierwsza marka którą wziąłem do testowania, posłużyła mi jako przyzwyczajenie się do maszyny, dobranie odpowiedniej MF do ścierania pasty oraz wyrobienie czasu potrzebnego na obróbkę. Proszę więc o wyrozumiałość dla moich amatorskich poczynań :oops:

Oto, z czym miały do czynienia niemieckie gąbki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

LED-owa inspekcja:

TEWZT6KUnQo

Czas na polerowanie.

Compounding pad

Jak widzimy, rzep w gąbkach Menzerna idealnie pasuje na 125mm BP:

Dołączona grafika

Trzy kropki Power Glossa i jazda:

Dołączona grafika

__-eURWmrzU

Po przetarciu IPA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pod LED-em:

ZMTGQcQSGBI

Jak widzimy, dość agresywna kombinacja dla tego lakieru, pad+pasta usunął dużo, ale też sporo zostawił.

Następnie przyszedł czas na dość zmęczonego..:

Polishing pad

Dołączona grafika

3 kropki Power Finish i..

IkXSomAh6UA

Przed IPA:

Dołączona grafika

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pod LED-em:

3_UnwEw1_uk

Jak widzimy, minimalne (trzeba się doszukać) hologramy, bardzo dobry wynik.

Jako deser, jeden z moich ulubieńców..

Finishing pad

Dołączona grafika

3 kropki Super Finishu i wykończenie:

JDtRgXRmBtQ

Przed IPA:

Dołączona grafika

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Jak widzimy, bardziej płytka część znaku "X" powiedziała "papa":

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod halogenem:

MTEQgoHlXRs

Inspekcja po LED-em:

3qWNS-G-QQw

Bardzo dobrze wykończony lakier, odbicie wyraźne i ostre, głębokie rysy zostały, nie skupiałem się na nich i nie ciąłem lakieru za wszelką cenę (bez użycia papieru nie zejdą).

pady ABW

Firma istniejąca na Naszym rynku dość długi czas, dopiero teraz wchodzi na salony detailingu. Dużo się o niej mówi, ale nie spotkałem się jeszcze z konkretnym testem w/w marki.

Oto, z czym miała do czynienia polska produkcja:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sytuacja w zasadzie identyczna jak u poprzednika. A więc do dzieła, na początek..

Hard cutting pad

Jak widzimy, rzep pokrywa całą powierzchnię. Wszystkie gąbki ABW mają identyczne rozwiązanie:

Dołączona grafika

3 kropki Power Glossa i kolejne cięcie:

Dołączona grafika

Po pierwszym filmiku zorientowałem się, że nie wszedłem na wystarczająco duże obroty (jak u reszty), więc filmik z drugiego cięcia.

fuVCqfy-laA

Przed IPA:

Dołączona grafika

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bardzo agresywna gąbka, trzeba uważać.

Inspekcja pod LED-em:

m1JilIDiVsU

Kolejny zawodnik..

Light Cutting / Polishing pad

Kropki 3:

Dołączona grafika

IMrJr-vrRIk

Przed IPA:

Dołączona grafika

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod halogenem:

-C_j1ZS3sHI

Inspekcja pod LED-em:

HXcreTthBa8

Jak widzimy, hologramy większe niż w przypadku tego samego kroku w systemie Menzerny. Szkoda, że nie spróbowałem drugiego podejścia, myślę, że mógłbym zdziałać coś jeszcze.

Ostatni pad,

Finishing pad

Dołączona grafika

Wykończenie:

oFg1XZRJD-M

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod halogenem:

WK5wiO04fwc

Inspekcja pod LED-em:

vqV7C2vHMFo

Bardzo ładny finisz bez większych problemów, ładne, ostre odbicie i blask. Jak poprzednio, nie usuwałem głębokich rys za wszelką cenę.

pady DOL

Pady na których pracuje Sławek (shifty) z Diamentowej Ochrony Lakieru. Niestety, nie jestem w stanie powiedzieć o nich za dużo :oops:

Oto, z czym miały do czynienia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na początek,

Twarda gąbka

Jako jedyna z całego systemu DOL posiada rzep na całej powierzchni. Również tylko ona jest płaska:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

YMjhPyxQ0xA

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po drugim podejściu:

Dołączona grafika

Wybaczcie brak filmiku z tego etapu.. :oops:

Czarna gąbka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

879iz6RDC6c

Przed IPA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod LED-em:

BYjhzU5v2hs

Jak widzimy, tu również bardzo dobre wykończenie średniej gąbki.

Niebieska gąbka

Jak w przypadku czarnego DOL-a (Menzerny również), rzep idealnie pasuje do 125mm BP:

Dołączona grafika

Pasta i wykończenie:

Dołączona grafika

5kWkimG2Xlg

Połączenie pasty i pada bardzo przyjemne w pracy :ymblushing:

Przed IPA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod LED-em:

KJ5r02Q7eBE

Mimo moich obaw o dość delikatne gąbki, system DOL poradził sobie z rysami tak samo jak poprzednicy, natomiast pozostawienie wykończenia bez hologramów nie stanowiło żadnego problemu.

Ostatnie w teście..

pady Monster Shine

Gąbki brandowane przez MrCleanera, dość popularne wśród użytkowników. Co potrafią? Sprawdzimy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Cutting pad

W przeciwieństwie do konkurencji, pady MS mają rzep większy od 125mm BP ale za to mniejszy od całej powierzchni gąbki. Moim zdaniem to dobry kompromis między przycierką krawędzi lakieru rantem rzepu a nieoderwaniem go z całym BP podczas zdejmowania. Podoba mi się.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dyCR3im4em8

Dość agresywna gąbka, porównywalna do Hard Cutting ABW.

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Polishing pad

Dołączona grafika

Dołączona grafika

xjzgu7kKYgw

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja LED-em:

Jak widzimy, wykończenie pod względem pozostawionych hologramów bardzo podobne do ABW i Polishing Pada.

NTLhAD8zZj4

Finishing pad

Ostatni w systemie MS, FP:

Różni się od pozostałych kolegów z firmy, ma jakiś owalny rzep, miałem trudności aby przykleić go prosto :?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wykończenie:

mQ2mYK36eSw

Po przetarciu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod LED-em:

I tu wielkie zaskoczenie - wafel nie zrobił roboty!

I0flbT0EYeo

Musiałem więc powtórzyć zabieg..

Przedstawienie uczestników zabawy:

Dołączona grafika

Oraz parę 90/10/90 :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i filmiki z końcowych inspekcji:

Xy7ke2Qu4Fw

T_9NjHBJ5y4

Z3_RuDZyqj4

QuGrkFDgqbI

Wnioski:

Menzerna:

System - 135mm gąbki odbiegają od standardu narzuconego przez konkurencję. Dla jednych to plus, dla innych minus. Ostra kombinacja powodowała u mnie drgania i bicie (zapewne przez brak umiejętności). Specjalnie wyprofilowane krawędzie zapobiegają szybkiemu sypaniu się gąbki. Rzep dobrej jakości, mimo, iż nie jest mięsisty to dobrze trzyma BP, użyty do montażu klej również spisuje się bardzo dobrze.

- Compounding Pad - Dość suchy, szorstki pad. W kontakcie z lakierem, po nagrzaniu, robi się miękki i sprawia wrażenie mokrego. Potrafi szybko się posypać. Dobrze zbiera rysy ale to, co otrzymujemy w zamian może odstraszyć i zniechęcić.

- Polishing Pad - Gąbka o innej strukturze aniżeli CP, nie jest taka sucha. Pozostawia bardzo dobre wykończenie, praktycznie bez hologramów.

- Finishing Pad - Bardzo dobra gąbka finiszowa. Twardsza od powszechnie spotykanych wafli, nie tylko przez karbowanie konkurencji ale również użyty materiał, który różni się od innych wykończeniowych gąbek. Praca nie sprawia problemu, pozostawia ostry, ładny finisz.

ABW:

System - Gąbki w rozmiarze 150mm przyśpieszają pracę na dużych panelach. Rzep na całej powierzchni gąbki może budzić ryzyko otarcia lakieru na klamce etc. Sam rzep sprawia wrażenie solidnego, nie jest mięsisty, jednakże dobrze trzyma BP. Udany system, każda gąbka jest godna uwagi.

Hard Cutting - Bardzo agresywna gąbka, szybko wycina rysy i utlenienia, podejrzewam, że z lakierem VAG-a nie będzie mieć żadnych problemów, do lakieru japończyka zdecydowanie za mocna (widoczne na filmach w każdym przypadku użycia najostrzejszej kombinacji ogromne hologramy).

Polishing - Gąbka do średnio zniszczonego lakieru, podczas pracy nie sprawia żadnego problemu, pozostawia lekkie hologramy które usuwa się bez problemu.

Finishing - Płaska gąbka jako alternatywa dla gąbek karbowanych to bardzo dobre rozwiązanie. Z łatwością usuwa hologramy i zmatowienia, zapewniając wysoki blask i ostrość odbijanego obrazu.

DOL

System - System przeznaczony dla delikatniejszych lakierów, o ile pomarańczowa gąbka poradzi sobie z bardziej twardym, porysowanym lakierem to pozostałe dwie mogą okazać się za słabe. Mięsiste rzepy które są tej samej wielkości co BP, dobrze się go trzymają, całość sprawia wrażenie dobrze wykonanego produktu.

Pomarańczowa gąbka - Bez problemu radzi sobie z porysowanym lakierem, agresywnością potrafi dorównać dla konkurencji, jako jedyna w całym systemie ma rzep na całej powierzchni gąbki oraz nie jest karbowana.

Czarna gąbka - Typowy wafel, tutaj przeznaczony do średnio zniszczonych lakierów. Pozostawia dobrze wykończoną powierzchnię, z minimalnymi hologramami, rzep wielkości 125mm, dobrze trzyma się BP.

Niebieska gąbka - Bardzo udany produkt od DOL-a. Mniej karbowana od czarnej gąbki a jednocześnie grubsza. Bardzo dobra to ostatecznego polerowania lakieru, w połączeniu z tłustą pastą gwarantuje Nam długą pracę i bardzo przyjemne wykończenie powierzchni. Mięsisty rzep pewnie trzyma się BP.

Monster Shine

System - System oferujący gąbki na każdy rodzaj lakieru, w jego asortymencie znajdują się jeszcze inne gąbki (np. żółta w kwestii twardości znajduje się między pomarańczową a czarną gąbką). Dobrym rozwiązaniem są zastosowane rzepy, które w przeciwieństwie do konkurencji - nie są ani za duże (cała powierzchnia gąbki) ani za małe (rozmiar BP) co gwarantuje spokój przy pracy (brak obaw o przytarcie lakieru rantem rzepa) oraz spokój przy skończonej pracy (większy od BP rzep zapobiega oderwaniu go z BP).

Cutting pad - Ostra gąbka, porównywalna do ABW, z pewnością poradzi sobie z twardymi lakierami. Wysoka efektywność zapewnia szybkie rezultaty.

Polishing pad - Średnia gąbka polerska, siłą i wykończeniem porównywalna do pomarańczowej gąbki ABW.

Finishing pad - Bardzo miękki wafel który wymaga więcej uwagi i skupienia przy pracy niż konkurenci na tym samym poziomie korekty. Moim zdaniem bardziej nadaje się do nakładania glaze'ów, wosków, politur aniżeli do usuwania hologramów.

Werdykt:

MOIM ZDANIEM

Jako system:

ABW, Menzerna, DOL (tylko dla delikatnych lakierów),

Jako pojedyncze produkty:

DOL Niebieski, DOL Pomarańczowy, MS Biały, MS Czarny, Menzerna Żółta, ABW Czarny, ABW Niebieski.

Jeśli macie jakieś pytania, z chęcią na nie odpowiem. Jeśli dotrwaliście do tego momentu - wiszę Wam piwo ;))

Pozdrawiam serdecznie!

Ps.

Może ktoś z doświadczonych podpowie mi jak lepiej tańczyć z polerką? :ymblushing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


futra warto osobno przetstować- dla mnie b.dobry test co prawda brakuje tutaj jak dla mnie miszcza czyli 3M- brakuje również Bolla ze swoimi grubymi padami- ale nie można mieć wszstkiego- to był test całych systemów także pokłony- mozna zrobić zawody na hard cuting padowy- i sprawdzić co sie da wycisnąć na jednym przejeździe- no i oczywiście jeszcze BP sie liczą

Jeśli dotrwaliście do tego momentu - wiszę Wam piwo ;))

czekam :u :f :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dotrwaliście do tego momentu - wiszę Wam piwo

Carlsberga poproszę :lol:

Świetny test Dżeju, ogrom pracy włożony w jego przeprowadzenie :u

Dopiszę tylko małe sprostowanie - pady 150 mm od ABW mogą mieć rzep o średnicy 125mm - ja takie mam. Jeśli robi się zamówienie 'u źródła' to wtedy nie ma z tym problemu - konfigurujesz pady pod siebie ;)

Aż normalnie dam Ci pochwałę, bo mi by się nie chciało :P

Super :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ. dobra robota :u

Kasztelana proszę ;)

Dla mnie rzep równy z BP (jak jest w przypadku niebieskiego DOLa) zdecydowanie ułatwia założenie pada. Rzep pasuje idealnie wielkością. I jest idealnie wycentrowany. W przeciwieństwie do czarnego wafla MS, z którym właśnie niestety trochę trzeba celować przez tą owalność.

Co do odrywania niebieskiego DOLa od BP - mimo tej wielkości rzepa nie miałam jak do tej pory z tym problemu. Rzep trzyma się pewnie i jakoś nie sprawiał wrażenia jakby chciał się odkleić.

Dla mnie wykonanie pada DOLa jest zdecydowanie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze, to budujące i zachęcające do dalszej zabawy :u W pewnym momencie myślałem, że porwałem się z tymi padami jak z motyką na słońce.. :lol:

Które z przetestowanych padów (mam na myśli markę) są według Ciebie najlepiej wykonane? Najlepszej jakości?

Która marka najlepszej jakości? Ciężko mi powiedzieć, kiedy nowe, wszystkie wyglądają solidnie. Na pewno Menzerna ma bardzo dobry klej i rzep który wytrzymuje dużo. Jeśli chodzi o rodzaj gąbki to wszystko się posypie jak człowiek nie będzie posługiwał się jak należy (czyt. najedzie na coś etc.)

Mam nadzieję sukcesywnie to testować i zdawać relację.

Szkoda tylko ze nie bylo testu futer bo to rozwijajacy sie teamt do korekty lakieru

Futro mam tylko jedno, od Ciebie. Miałem kiedyś Scholla ale odesłałem na reklamację. Nie miałbym z czym tego porównać. A temat moim zdaniem również warty zbadania. Może kiedyś, jak znajdą się sponsorzy ;))

dla mnie b.dobry test co prawda brakuje tutaj jak dla mnie miszcza czyli 3M- brakuje również Bolla ze swoimi grubymi padami- ale nie można mieć wszstkiego- to był test całych systemów także pokłony- mozna zrobić zawody na hard cuting padowy- i sprawdzić co sie da wycisnąć na jednym przejeździe- no i oczywiście jeszcze BP sie liczą

3M jest dla mnie najzwyczajniej w świecie za drogi. Nie wierzę, że jest taki uber cool, że przetrzyma wszystko. Koszt 10 gąbek 3M to dla mnie 30 gąbek ABW, więc wiesz.. 8-)

Zrobiłem test z tego co miałem, mogłem jeszcze dorzucić APP, Liquid Shine, Bolla, 3M, Urbana, Megsa etc., ale musiałbym specjalnie je kupić.

Jak kiedyś nadarzy się okazja to zrobię zawody padów z konkretnego szczebla, wtedy może będzie więcej zawodników a i więcej blach załatwię :)

widzę że Power Up po tuningu niexle daje radę :u

Czasem miewa dziwne bicie, u Ciebie też tak się dzieje? Oprócz tego (może jestem przewrażliwiony) pokrętło nie jest super ustawione :? :roll:

Carlsberga poproszę :lol:

Świetny test Dżeju, ogrom pracy włożony w jego przeprowadzenie :u

Dopiszę tylko małe sprostowanie - pady 150 mm od ABW mogą mieć rzep o średnicy 125mm - ja takie mam. Jeśli robi się zamówienie 'u źródła' to wtedy nie ma z tym problemu - konfigurujesz pady pod siebie ;)

Aż normalnie dam Ci pochwałę, bo mi by się nie chciało :P

Super :u

A filmy obejrzałeś? :lol:

O widzisz, nie miałem pojęcia o tej dowolności konfiguracji. Jak będę kiedyś zamawiał te gąbki, skuszę się na mniejszy rzep - wtedy z pewnością to będzie mój faworyt ponad wszystko :u

Dzięki ^:)^

JJ. dobra robota :u

Kasztelana proszę ;)

j.w. filmy też? :lol: ;)

Co do odrywania niebieskiego DOLa od BP - mimo tej wielkości rzepa nie miałam jak do tej pory z tym problemu. Rzep trzyma się pewnie i jakoś nie sprawiał wrażenia jakby chciał się odkleić.

Ja też zawsze ostrożnie odrywam gąbkę od BP, zawsze chwytam za rzep, nie za gąbkę, ale zdarzają się mistrzowie, którzy potrafią zostawić rzep na talerzu ;)

Są takie fajne pady gdzie miejsce na BP jest wydrążone w gąbce :u a co do rzepa na całej gąbce - ja chyba sobie narysuje jakieś markery ;)

Dzięki za komentarze ^:)^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe newsy - biały i pomarańczowy MS podczas prania popuściły klej :? :-q Będzie trzeba czymś przykleić..

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że biały był nowy a pomarańczowy użyty 1 raz.. :roll:

Seba, wysyłasz Scholla, Flexipads i inne futra jakie są na rynku i testuje w każdy możliwy sposób jaki chcesz :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już na MSy kiedyś narzekałem- że za mocno się trzymają rzepy BP i jeden naderwałem póxniej- o czym nie pisałem przy pracy jak mocniej przycisłem to też lekko sie naderwał

co do 3Ma- może napiszę tylko tyle- napierwszy zestaw zpodałem pady z 3Ma- zielony pad jest już wyszczerbiony jak ta lala gumowa- a dalej mi służy co prawda już nie do auta a do innych rzeczy lakierowanych bądź nie - rzep jak dla mnie miszcz

jeszcze co do Bolla- jestem z nich bardzo zadowolony- za cenę jednego 3M mam 3 Bolle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Monisia zauważyła, piorę pady ręcznie w szarym mydle. Wszystko piorę ręcznie, nawet worek szmat :shock:

Podkleje jakimś klejem, nie będę robił afery ;) aczkolwiek jestem bardzo rozczarowany, Menzernę prałem trylion razy i nic się nie działo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na to czekałem JJ :D wielkie dzięki za test. Musimy się chłopakowi złożyć na jakąś flaszkę, że mu się chciało robić taki test :D

Oj tam.. :oops:

Dżeju!!!! Great job!!!! :u

Chyba jeden z najlepszych testów pod względem merytorycznym i opracowania, jaki pojawił się na naszym forum :-bd

Ciekawe ile każdy z systemów zebrał lakieru???, ale chyba nie miałeś możliwości pomiaru :roll:

^:)^ Dzięki królu.

Niestety, nie miałem możliwości pomiaru. Trochę zabrało, musiało. Za miękki lakier na ostre kombinacje więc musiało nieźle to ściąć. Szczególnie, że robiłem 2 podejścia.Mogę sprawdzić jak ktoś z miejscowych ma miernik, są jeszcze niewypolerowane obszary na drzwiach :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z tego co miałem, mogłem jeszcze dorzucić APP, Liquid Shine, Bolla, 3M, Urbana, Megsa etc.,

kurde nie mogłeś powiedzieć?! Chętnie byśmy URBANA podesłali!!! Jak do bajerki to pierwszy a jak uprzedzić, że testy będzie robił to cicho sza! :P

To znowu byłam ja- Wiolka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...