Jump to content

Tanie mikrofibry

Artur
 Share

Recommended Posts

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poleciłem Sonaxa, po czym go zgubiłem... Ech. Natomiast kupiłem dzisiaj inną mikrofibrę, tylko zapomniałem nazwy. Coś na "S", klasa hipermarketowa, w każdym razie. Opisana jako "soft", "do podłóg", cena 10,99. Jak zobaczycie, to brać w ciemno - najbardziej miękka mikrofibra z jaką miałem do czynienia, dobra do ścierania wosków, itd.

Dołączona grafika

EDIT:

Oto i ona.

Dołączona grafika

Dzisiaj użyłem jej do ścierania wosku. Naprawdę, pierwszorzędna miękkość, gorąco polecam.

• 2 months later...

Dodam. Może komuś przypasi.

Zakup dzisiaj. Sklep z czerwonym żuczkiem z kropeczkami.

Cena 4,70 szt. :ymapplause:

Rozmiar 40 x 30 cm.

Miękkość niespotykana.

Raczej do polerowania ( moim zdaniem ).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dla pokazania delikatności włókienek z kawałkiem cienkiej nitki i szpileczką

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• Administrator

Wojtku, do wnętrza i do kokpitu. Struktura nie pozwala na zabawę z czymś więcej jak zbieranie kurzu. Dostawałem kiedyś podobne futrzaki w gratisie z House of Wax. Bardzo ciężko chłoną wodę, do polerowania też się nie nadają. No ale kurz zbierają rewelacyjnie :-bd

• 3 months later...

Ja mam małe pytanie bo moje MF już powoli zaczynają nie wyglądać jak MF ;)

Chciałbym uniknąć błędu przy zakupie znowu i kupić wszystkie w tym samym kolorze, więc jakie polecacie do środka a jakie na prace zew.>??

chodzi mi tu o MSZ i CG

• Administrator

Gładkie do szyb. Mniej puszyste mogą być do środka i na zewnątrz. A te puchate miśki -np euroshag -idealne do wosków, sealantów i detailerów.

Trzeba ich mieć w sumie ze dwadzieścia - masz zapas i nie latasz do mycia co rusz. Ja tak mam i robię ;)

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj kupiłem rękaw dzianinowy w Norauto. Miałem do wyboru CarPlan lub Norauto. Wybrałem Norauto, bo dzianina w dotyku delikatniejsza. Cena 7 zł za 200g.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Taki sam rękaw z dzianiny ma Autoglym.

Zastosowanie widać na filmiku;-)

http://www.autoglym.com/enGB/product-pr ... HD&Range=1

Zastosowanie praktycznie do wszystkiego. Ja stosuję przeważnie do czyszczenia benzyną ekstrakcyjną plam asfaltu itp.

Najfajniejsze jest to, że obcinasz potrzebny kawałek a po skończonej pracy po prostu wyrzucasz. I zawsze pracujesz nową szmatką!:-)

• Moderator

Ja stosuję przeważnie do czyszczenia benzyną ekstrakcyjną plam asfaltu itp.

Dobry pomysł. Chyba muszę skorzystać.

Mam jedną MF, która mi do tego służy, ale żeby później ją doczyścić, ewentualnie przeprać to katorga. Więc ta dzianina to sensowny pomysł :u

• 7 months later...

...myślę,że wystarczy jak napiszę spostrzeżenia z pracy fibrą firmy "ravi" tutaj, nie ma sensu zakładać wątku z testem . Fibra wypolerowała dwie warstwy wosków (dach-Colli, reszta-Insta) na małym hatchbacku bez najmniejszego problemu chłonąc olejki i kurz jaki osadził się na aucie w kilkunastogodzinnej przerwie między aplikacjami w garażu, oczywiście "profilaktycznie" auto zostało przepolerowane jeszcze raz czystą fibrą ale różnicy w połysku już nie zauważyłem. Następnie wyprana, ręcznie w proszku z odrobiną odplamiacza (vanish) i wypłukana w roztworze wody z płynem do płukania, po wyschnięciu wyglądała tak :

Dołączona grafika

...nie straciła prawie nic na gęstości i puszystości = re-we-la-cja !!! Polecam ;)

• 11 months later...
maya, skoro już odkopałeś temat to też od siebie dodam, że nadają sie jedynie do ścierania kurzu. Gdy docierałem nią woski, glaze itp. to zawsze zostawiała hologramy. Nie dociera po prostu poprzez swoją ''sztuczność''. Ale mama sie cieszy :)

a miał ktoś do czynienia z fibrami od Temachem??

chociażby ta

http://temachem.sklep.pl/opis/2315989/temachem-sciereczka-z-mikrowlokna-70x40cm.html

gramatura 380g/m2 podobna do tych małych zółtych Eurow

albo coś takiego

http://temachem.sklep.pl/opis/2665795/sciereczka-z-mikrowlokna-40x40cm.html

i coś do szyb

http://temachem.sklep.pl/opis/2405952/temachem-sciereczka-z-mikrowlokna-do-szkla-36x36cm.html

ps. sory jeśli źle wkleiłem url

Te niebieskie 40x40 są odrobinkę lepsze od żółtych. Pracowałem z QD, szybami, woskami, glaze, korekta i trudno zauważyć różnicę. Z niczym nie miałem problemu. Ostatnio wziąłem 10szt. tych zółtych, bo przy tej cenie nie mają równych. Tym bardziej w Temachemie.

żółtych Eurow kilka mam i tez sobie chwale, dokupię te niebieskie dla porównania bo w sumie nie ma dużej różnicy cenowej :u

A, ostatnio wziąłem też Water Wizarda też z Temachemu i nie ma porównania do Fluffiego, Janka, K2. Bajka jest jak za tą cenę.

właśnie nad tym ręcznikiem tez się zastanawiałem, dzięki za podpowiedź :u