Skocz do zawartości

Pytanie o futerko


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasu przeglądając coraz więcej prac z futrem zastanawiam się nad kupnem

Jak kupowałem polerkę (Powerup'a) do kompletu dołączone było jakieś futerko. Jak myślicie czy dało by radę nim coś zrobic czy lepiej nie ryzykować?

Zaznaczam że nigdy nie trzymałem w rękach prawdziwego/profesjonalnego futra (bez głupich skojarzeń ;) ) więc nawet nie wiem jaka jest pomiędzy nimi różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Futra dzielą się na 2 kategorie:

Sztuczne

Naturalne.

Niby te naturalne są lepsze.

Co do futra, załóż na maszynę, polej delikatna pasta i zobacz na wolnych obrotach co się dzieje, potem zwiększ obroty.

Jak nic, to przepłucz, na maszynę odwiruj i polej tą samą pastą i patrz co się dzieje.

Jak dalej nic, to przepłucz, odwiruj na maszynie i polej mocniejszą pasta.

Nie bój się futra.

Futro samo z siebie krzywdy Ci nie zrobi.

Ja lecę na jakimś dziwnym syntetyku, polewam go Deox2 i uważam iż wystarczy, potem daję średni pad z Megsa, polewam go również Deox 2 i wyciągam lakier do stanu 85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do futra, załóż na maszynę, polej delikatna pasta i zobacz na wolnych obrotach co się dzieje, potem zwiększ obroty.

Jak nic, to przepłucz, na maszynę odwiruj i polej tą samą pastą i patrz co się dzieje.

Jak dalej nic, to przepłucz, odwiruj na maszynie i polej mocniejszą pasta.

Przemek a na co to jest przepis? ;)

Futrzak jest prosty w uzyciu, duzo pasty, wysokie obroty. Robi mocne hologramy i strasznie brudzi, sciaga dośyć sporo lakieru. Z zalet to mocno przyśpiesza pracę na zajechanym aucie, ogolnie fajna sprawa mi najbardziej pasuje megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to moje jest sztuczne. Muszę sprawdzić na jakimś samochodzie.

Czy na futro również daje się podobną ilość pasty jak na gąbkę czy mniej/więcej. Futro lepiej jak będzie zwilżone czy suche? Na jakich mniej więcej obrotach można pracować max. z futrem, tak +/-.

Ech człowiek czyta, słucha i tak do ogarnięcia wiedzy jest multum :-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futrzak jest prosty w uzyciu, duzo pasty, wysokie obroty.

Hmm, ciekawe, skrajnie odmienna opinia od Seby który kiedyś przez telefon radził mi mało pasty (tu nie pamiętam, czy wysokie czy niskie obroty) ale bez docisku.

Scholl to naturalne czy sztuczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ każdy ma swoje jakies tam techniki i nie można szufladkować to złe a tamto dobre, trzeba próbować, kombinować itp. Przy następnej okazji spróbuję trochę podmoczyć wełniaka i dać mnie jpasty zobaczymy co z tego wyjdzie. Zaletą jest, że przy pracy z futrem (przynajmniej w moim przypaklu) lakier się praktycznie nie nagrzewa więc można trochę podjechać z obrotami, oczywiście w ramach zdrowego rozsądku. Kombinacje, próby i znalezienie swojej techniki która cię zadowoli, to jest clue tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin,

Też mam Powerup'a i to futro które do niego dołączają, to z trudem nadaje się do froterowania podłogi :( Tak wiec

zapomnij i kup jakieś normalne na rzep, a nie wiązane na jakąś głupią tasiemkę jak to z Powerup.

No to dobrze że Mirek powiedziałeś. Trzeba będzie kupic jakieś futerko. Ogólnie to pytam równiez dlatego bo bardzo mało na temat takiego sposobu polerowania piszemi i wiele osób boi się trochę futra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...