Jump to content

minetoo

Użytkownik
 • Posts

  7,016
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  61

Everything posted by minetoo

 1. Nic nie ginie. Enjoy! https://www.facebook.com/pg/DetailingServicePL/photos/?tab=album&album_id=396648567211924
 2. Nawet 10 minut czasu. Sieciuje się powoli, można spokojnie docierać i obserwować w różnym świetle. Nie mam info apropo impregnantu. Myślę że tak samo dobrze będzie na dachu.
 3. Aplikacja absolutnie najłatwiejsza z jaką miałem do czynienia. Dużo czasu na reakcję.
 4. Dobra jest, coś jak Zymol. Mam tez gąbkę od RoyalPads i w niczym jej nie ustępuje. Bardzo delikatna.
 5. Bardzo dużo pracy z bardzo fajnymi efektami. PS mamy takie same leżanki ;)
 6. Była jedna pani i jeden pan. Teraz chciałbym czarną dla odmiany.
 7. Tak wyglądają bo są z dobrego plastiku ;) Tylko lakierowanie i to dedykowanym lakierem.
 8. Różnie ekpresjonują swoje uczucia. Ta była wyraźnie zachwycona.
 9. Stałem i pilnowałem, jak byłem w jego wieku też prosiłem ludzi czy można to auto obejrzeć ;)
 10. Jeżeli uda się recycling aku na wysokim poziomie a prąd będzie "czysty" to pewnie tak.
 11. Kolejnym "sucharem" z tamtego roku jest włoszczyzna. Wbrew pozorom kiedy ktoś podstawia Ci naprawdę czyste auto w naprawdę świetnym stanie, to nie jest łatwa praca. Osiągnąć jakikolwiek efekt i sprawić by właściciel zobaczył jakąś różnicę wymaga trochę pracy i jest ryzykownym przedsięwzięciem :) Ferrari należy do kolekcjonera samochodów. Jeździ nim bardzo mało bo nie odczuwa takiej potrzeby :o Samochód mimo wzorowego stanu poddano normalnemu procesowi oczyszczania i zabezpieczenia. -mycie -dekontaminacja -finish -woskowanie -dressingi -valeting wnętrza Przy takim samochodzie z czystą przyjemnością można sięgnąć po produkty które używa się raczej rzadko. Znajdziemy tu Migliore Wheel Sealant do felg, BlackWOW do plastików czy Zymol Tire na oponach. To była czysta przyjemność.
 12. Kolejnym samochodem który był gdy jeszcze było ciepło :) jest Tesla. Chciałem przypomnieć ten samochód, bo jest nadal dość rzadkim użytkownikiem polskich dróg. Samochód w doskonałej kondycji więc nie wymagał wielu zabiegów. Po dokładnym oczyszczeniu i podstawowym finishu, lakier został zabezpieczony powłoką polimerową. Wnętrze zostało wyczyszczone. Właścicielka twierdzi że nie spotkała jeszcze w Norwegii punktu z którego usług byłą by w pełni zadowolona. To troszkę dziwi bo z tego co słyszałem w NO detailing jest mocno popularny :-w . Reasumując przy samochodzie wykonano: -szczegółowe mycie -dekontaminacja -finish -zabezpieczenie lakieru -dressingi -repellent szyb -oczyszczanie skór -pielęgnacja kokpitu Ciekawe czy jeszcze wróci i w jakim będzie stanie ;)
 13. To taka ściema dla janusza bo pracując mechanicznie likwidujesz hydro a zostaje tylko base coat. Właśnie ale czy zostaje na pewno? ;)
 14. Wojtas, ale znajoma ceramiki nie będzie miała ;) Reszta produktów jest świetna ale są też takie których za darmo bym nie chciał. Niebawem zarząd będzie w PL to się podzielę jakimiś newsami. Samochód przyprowadził jako pierwszy z kolekcji. Wie czym się zajmuje bo znamy się ponad 10 lat ale jakoś tak zwlekał. Do tej pory o auta dba u niego zatrudniona osoba 8-} Brzozek, generalnie zawsze znajdziesz miejce gdzie ssawka jest za duża. Są systemy ssawek szczelinowych do ekstrakcji jednak nie działają z naszymi odkurzaczami.
 15. System został opracowany 15 lat temu, więc nie tyle świeża jest co chyba najstarsza ceramika na rynku ;) Ale faktycznie, mało znana a w Polsce jestem pierwszą osobą która tego użyła. Sposób w jaki Williams dobiera współpracowników jest co najmniej popieprzony. Sama powłoka bardzo interesująca, jednak jak to bywa w moim przypadku, ocenę wydam po minimum roku a najlepiej po dwóch latach.
 16. Małopolskie to takie małe miejsce gdzie się wszyscy znają ;)
 17. Korzystając z luźniejszego okresu jakim są Święta i Nowy Rok, robiąc porządki na dysku postanowiłem skleić jakąś relację lub dwie. Na pierwszy ogień wybrałem jedno z najbardziej nietypowych aut z jakimi przyszło mi pracować. Z pojazdem wiąże się dość ciekawa historia. Z dokładnych informacji jakie uzyskałem od właściciela wynika że samochód powstał na specjalne zamówienie nie w Audi lecz w jednej z firm karoseryjnych w ścisłej współpracy z Audi. Na początku zostało zakupione w salonie Audi A4 Avant 3.0 Diesel Quattro. Samochód doposażony we wszystkie możliwe opcje łącznie z pakietem Indyvidual, został przekazany w ręce odrębnych konstruktorów. Tam pojazd został przebudowany w wersję RS4. Przebudowa objęła prace mechaniczne, blacharskie i aranżację wnętrza. Pojazd nosi numer 01/5. Jak znam właściciela i jego kolekcję samochodów (m.in. Porsche GT3 1150KM, Wolf Focus 550KM czy Audi S1 500KM) to wszelkie prace zostały wykonane z jakością fabryczną. Ale dość tego wstępu, zajmijmy się tym co najistotniejsze. Interior Wszelkie powierzchnie zostały dokładnie oczyszczone i zabezpieczone. Materiały poddane ekstrakcji i zaipregnowane.Skóry wyczyszczone Colourlock i zabezpieczone protectantem od Williams'a. Decory z carbonu pokryte zostały woskiem Zymol Detail. Exterior Podstawowym problemem był fakt iż samochód został w całości polakierowany. Materiał dosechł po kilku miesiącach co zaskutkowało zmatowieniem powierzchni i całkowitym zatraceniem ziarna oraz połysku. Do tego standardowe pamiątki po lakiernikach plus troszkę eksploatacji i kiepskiego mycia. Zderzaki trafiły do ponownego lakierowania, felgi zdemontowane, wszelkie możliwe elementy oczyszczone i poddane korekcie. System wykorzystany podczas pracy to Menzerna na maszynach Lare Protect Jako zabezpieczenie wybór padł na zestaw różnych powłok ochronnych. Felgi oraz zaciski to MaxProtect, lakier chroni powłoka ceramiczna Williams a szyby niezrównany Gtechniq. Efekty Pogoda wtedy dopisywała, umiejętności i sprzęt foto tradycyjnie nie ale kilka zdjęć udało się zrobić. Audi po ponad tygodniowej pracy prezentuje się, mam nadzieję, poprawnie. Pozdrawiam Piotr.
 18. Polecam UNC R jako rzecz która najwięcej wybacza. Wymienione powłoki są dobre jednak wymagają bacznej uwagi i serwisu poaplikacyjnego.
×
×
 • Create New...